Žite bez bolesti svalov a kĺbov!

Patríte aj vy medzi tých, ktorí sa každé ráno zobudia ubolení a stuhnutí? Či dokonca medzi tých, ktorí si na každodennú bolesť už tak zvykli, že ju už „neriešia“, akceptujú ju a v najhorších momentoch utlmia tabletkami?

bez bolesti svalov a kĺbov

Podľa rôznych štúdií a skúseností lekárov patria bolesti pohybového aparátu medzi najrozšírenejšie zdravotné ťažkosti, ktoré trápia nielen starších pacientov, ale čoraz viac aj mladšie ročníky. Súvislosť to má najmä s terajším životným štýlom, prevažujúcim sedavým zamestnaním, civilizačnými ochoreniami, ale aj obezitou. Okrem chronickej bolesti svalov, kĺbov a šliach sa môže takýto druh zdravotného problému objaviť aj ako dôsledok úrazu či nadmerného cvičenia, a to najmä u aktívnych športovcov. Spoločnými príznakmi sú bolesť, zápal, stuhnutosť, začervenanie, teplota, postihnuté miesto býva často aj opuchnuté.

Bolesť je potrebné riešiť s odborníkom

Väčšina pacientov, ktorí trpia bolesťami pohybového aparátu, časom bolesť ignoruje a rieši ju rôznymi tabletkami, ktoré im síce načas uľavia, ale nevyriešia príčinu bolesti. Pritom práve bolesť je jasným signálom, že v tele sa niečo deje, čo je potrebné vyriešiť a vyliečiť. Preto sa odporúča zájsť za odborníkom, ktorý pacienta kvalifikovane vyšetrí a nasadí adekvátnu liečbu.

Náplasti – nové liekové formy

Dnes sa pri liečbe bolesti pohybového aparátu uprednostňujú nové liekové formy, ktoré nezaťažujú organizmus, majú prírodné zloženie, ale zároveň zabezpečujú požadovaný účinok. Takou formou sú napríklad náplasti, ktoré dokážu „dopraviť“ účinné látky priamo do miesta bolesti, sú bez rizika tráviacich ťažkostí a účinné látky uvoľňujú postupne (počas 6, 12 alebo 24 hodín). Tak má pacient zabezpečený kontinuálny účinok a maximálny komfort užívania.

Pomoc z lekárne

Leni náplasť od spoločnosti inPHARM s 24 hodinovým účinkom ponúka šetrnú a bezpečnú liečbu bolesti pohybového aparátu bez vedľajších nežiaducich účinkov. Obsahuje extrakty z prírodných látok, ako je Pycnogenol®, harpagofyt a eukalyptus, ktoré pôsobia proti bolesti, stuhnutosti a zápalu. Výhodou Leni náplasti je postupné uvoľňovanie účinných zložiek. Pacient však ocení aj možnosť sa s ňou sprchovať – náplasť sa neodliepa a je možné ju opakovane aplikovať na to isté miesto. Je dermatologicky testovaná, nezanecháva škvrny, nepáli a je vhodná tiež pre pacientov užívajúcich aj inú liečbu, pretože nevykazuje liekové interakcie. Je ideálna pre športovcov (vrátane detí), ktorí ocenia túto jednoduchú a šetrnú pomoc pri bolesti, stuhnutosti a zápale, spôsobených úrazmi alebo degeneratívnymi ochoreniami kĺbov a chrbtice. Kúpite v lekárni, viac na www.inpharm.sk.