Zorganizujte si svoj jesenný šatník 

Vytvorte si prehľadný a čistý šatník. Budete potrebovať dávku nekompromisnosti, pretože preč poputuje všetko oblečenie, ktoré je vo vašom šatníku už len zo zotrvačnosti.

jesenný šatník

Začnite tým, že povyberáte oblečenie zo skrine na jednu kopu na posteľ. Následne si oddeľte len to, ktoré pravidelne nosíte a ktoré máte radi. Môžete pridať ešte niekoľko kúskov na špeciálne príležitosti a funkčné oblečenie na šport. Vo vašom novom šatníku by nemalo ostať nič, čo vám správne nesedí, alebo javí známky častého používania. Ak si neviete rady, ktorého oblečenia sa vzdať, odpovedzte si na tieto otázky.

  • Cítim sa v tom dobre?
  • Sedí mi dobre?
  • Mala som to na sebe za posledný rok?
  • Je to stále môj štýl?
  • Mám to s čím skombinovať?
  • Kúpila by som si to znova?
jesenný šatník

Prvotriedna starostlivosť

Ak vám je ľúto oblečenie vyhodiť, môžete ho podarovať známym, predať cez internet, alebo odniesť do zberných košov na charitu. Oblečenie, ktoré si plánujete ponechať, operte, vyžehlite a poskladajte do uzatvárateľných krabíc, alebo vákuovo uzatvárateľných vriec, ktoré šetria miesto vo vašom byte.

jesenný šatník

Ak ste oblečenie pretriedili, môžete sa pustiť do jeho prípravy na nosenie. Aby ste ho zbavili nepríjemného pachu a prípadných škvŕn je potrebné dôsledné ošetrenie. Stavte na overené značky – gély Persil Premium obsahujú unikátnu kombináciu rozjasňovačov a najsilnejších odstraňovačov škvŕn pre prémiovú čistotu. Jednoducho si poradí s nepríjemnými fľakmi od ovocia, mäsa či blata. Okrem toho patentovaná CAPTIVES technológia je zárukou dlhotrvajúcej vône a sviežosti až na štyri týždne. Pôvab oblečeniu prinavrátite aj s vylepšenými pracími prostriedkami Perwoll Renew Advanced Effect s technológiou Fibrex, ktorá posilňuje vlákna, vďaka čomu ostávajú tvary látok zachované a udržiava farby žiarivé. Aj napriek častému noseniu sa nemusíte vzdať obľúbených kúskov.

jesenný šatník

Navyše ak použijete prací prostriedok určený na konkrétny typ látky, predĺžite tým jej  životnosť. Hneď po vypraní vyberte oblečenie z práčky a nechajte ho vysušiť. Proces žehlenia si uľahčíte tým, že oblečenie pred vysušením vyrovnáte a natiahnete do správneho tvaru. Funkčné a outdoroové textílie zaveste na vešiak a nechajte uschnúť. Ak by ste chceli sušiť oblečenie v sušičke, skontrolujte si symboly na ošetrovanie na etikete a nepoužívajte aviváž. Vhodným variantom sú parfumované perličky Silan Parfume Pearls s očarujúcou a intenzívnou vôňou. Vďaka technológii Micro-Pearls sa vôňa uvoľňuje pri každom pohybe počas dlhých 20 týždňov.

jesenný šatník

Ak chcete dopriať svojej bielizni a oblečeniu dotyk luxusu, prvotriednej starostlivosti a radi skúšate nové vône, siahnite po novinke z rodiny Silan Suprême – aviváži inšpirovaných vôňou kvalitných francúzskych parfumov. Silan Suprême Elégance je spojením orientálnych kvetinových a šťavnatých ovocných vôní, obohatený o neodolateľné tóny kokosu a mandľového kvetu. Dokonalú hladkosť materiálu zabezpečí špeciálna technológia, ktorá priam majstrovsky vyhladí vašu bielizeň. Krémové zloženie s miliónmi zjemňujúcich čiastočiek sa stará o každé vlákno a bielizni dodá neodolateľnú jemnosť a hebkosť.

Aj šatník má pravidlá

Po vyžehlení je oblečenie pripravené na uloženie do šatníka. Ešte skôr, ako ho až do prasknutia naplníte, naplánujte si spôsob organizácie oblečenia. Dopredu dajte základné kúsky a tie, ktoré nosíte najradšej a najčastejšie. Šatník si môžete usporiadať aj podľa farieb, alebo typu. Ak budete potrebovať bielu košeľu, vždy budete vedieť, kde ju nájdete.

Oblečenie, ktoré ste vyžehlili zaveste na vešiaky. Avšak voľte len hrubšie typy vešiakov a vyhnite sa tenkým kovovým, ktoré by mohli odev poškodiť. Zvyšné oblečenie poskladajte klasickým spôsobom. Ďalším spôsobom skladania oblečenia je rolovanie do valčekov. Využiť ho môžete aj keď sa balíte na dovolenku, pretože takto zložené oblečenie sa nekrčí a šetrí miesto.