Čokoládové cupcakes plnené vanilkovým pudingom

Doba prípravy 40 minútEnergia: 305 kcal.Náročnosť

Suroviny na Čokoládové cupcakes plnené vanilkovým pudingom (vystačí na 12 kusov):

Na krém:250 ml smotany na šľahanie, 150 g horkej čokolády, 1 balíček Smeta-fixu

Na puding:½ balíčka Zlatého klasu Premium, 200 ml mlieka, 1 zarovnaná PL cukru

Na cesto:100 g zmäknutého masla, 100 g cukru, 1 balíček Škoricového cukru, 1 KL Vanilkovej arómy, 2 vajcia, 100 ml mlieka, 170 g hladkej múky, 1 zarovnaná KL Kypriaceho prášku do pečiva, 1 zarovnaná KL Jedlej sódy, 30 g preosiateho kakaa

Na ozdobenie:Zdobenie pestré Dr. Oetker

Okrem toho potrebujeme:formu na muffiny, 12 papierových košíčkov na muffiny, elektrický ručný šľahač, cukrárske vrecko so zrezanou trubičkou

Čokoládové cupcakes plnené vanilkovým pudingom
Čokoládové cupcakes plnené vanilkovým pudingom

Postup:

Na prípravu krému v kastróliku zohrejeme smotanu na šľahanie, nalámeme do nej čokoládu a krátko povaríme, kým sa čokoláda úplne nerozpustí. Odložíme aspoň na 3 hodiny do chladničky.

Na prípravu pudingu uvaríme Zlatý klas s mliekom a cukrom podľa návodu na obale. Odstavíme a za občasného miešania necháme vychladnúť.

Na prípravu cesta v mise vyšľaháme maslo s cukrom, škoricovým cukrom, arómou a vajcami elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni do peny. Pridáme mlieko a múku zmiešanú s kypriacim práškom, sódou a kakaom a elektrickým ručným šľahačom na strednom stupni vyšľaháme dohladka. Polovicu cesta nanesieme do košíčkov vo forme. Potom na cesto rovnomerne rozdelíme puding a nanesieme naň zvyšok cesta. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 190 °C

Teplovzdušná rúra: 170 °C

Plynová rúra: stupeň 3

Doba pečenia: asi 20 minút

Doba prípravy: asi 20 minút

Celkový čas prípravy: asi 40 minút

Cupcakes necháme vychladnúť.

Pripravený krém z chladničky dáme do misy, pridáme Smeta-fix a vyšľaháme elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni dotuha. Krém naplníme do cukrárskeho vrecka a nanesieme na cupcakes. Posypeme zdobením a cupcakes odložíme do chladničky.