Cuketová pomazánka s tahini pastou

Doba prípravy 15 minútNáročnosť

Cuketová pomazánka bola u nás doma obľúbenou pomazánkou cez leto. Robievala ju moja mama a vždy rýchlo zmizla zo stola…:-)

Suroviny na cuketovú pomazánku s tahini pastou:

1 menšia cuketa, UME ocot, 1 – 2 polievkové lyžice Bio Tahini, 1 čajová lyžička konopných semiačok, trochu citrónovej šťavy, štipka drveného chilli, štipka mletého čierneho korenia, trocha sušeného cesnaku podľa chuti

Cuketová pomazánka

Postup:

Cuketu nastrúhame, jemne posolíme, pridáme UME ocot (málo, lebo je slaný) a necháme zmäknúť. Rozmixujeme, pridáme tahini pastu, konopné semiačka, citrónovú šťavu a ešte poriadne rozmixujeme. Cuketová pomazánka s tahini pastou je hotová. Cuketovú pomazánku môžeme natierať na chlebík, pečivo, alebo paprikou a uhorkou nakrájanou na dlhšie kúsky, ale aj so stopkatým zelerom.

Tip redakcie:

Na prípravu tohoto jedla môžete použiť korenie od spoločnosti SanusVia, ktoré je v bio kvalite, má zaručený pôvod a kvalitu. Je balené bez glutamanu, soli a iných prísad. Kvalitné korenie má samo o sebe prirodzenú silu, vôňu a chuť, inú než na akú ste bežne zvyknutí z obchodných reťazcov.

Korenie je špeciálne balené v originálnych papierových škatuľkách, ktoré sú zároveň aj koreničkami. Škatuľky alebo koreničky si môžete uložiť do štýlovej drevenej kazety tak, aby ste ich mali stále na očiach a vždy poruke ?.   Alebo si ich uložíte jednoducho doma do zásuvky.

Tak nechajte sa inšpirovať !!! ??

korenie      

Koreničky a Štýlová drevená kazeta