Kuracie mäso s kešu orieškami

Doba prípravy 25 minútNáročnosť

Suroviny na Kuracie mäso s kešu orieškami ( rozpočet pre 2 osoby ):

200 g kuracích pŕs, 30 g kukuričnej múky, 2 PL cesnaku, 100 g kešu orieškov, 1/2 cibule, 2 ks jarnej cibuľky, sušené chilli, 1 ČL cukru, 3 PL kečupu, 1/2 PL chilli omáčky, 1/4 ČL korenia, olej, morská soľ

Kuracie mäso s kešu orieškami

Postup:

Kuracie prsia pokrájame na menšie kúsky, osolíme a obalíme v kukuričnej múke. Vypražíme na horúcom oleji na panvičke a osušíme na papierovej utierke aby neboli kúsky mastné. V panvici zohrejeme olej, pridáme nadrobno posekanú cibuľu a cesnak, trocha opečieme a pridáme už opečené mäso. Premiešame. Potom do zmesi pridáme kečup, chilli omáčku, cukor, korenie, sušené chilli, všetko dobre premiešame aby sa mäso spojilo s tekutou časťou. Nakoniec pridáme posekanú jarnú cibuľku, dobre premiešame, prehrejeme a podávame s uvarenou ryžou.

Autor: Phanide Laurinec

Tip redakcie:

Na prípravu tohoto jedla môžete použiť korenie od spoločnosti SanusVia, ktoré je v bio kvalite, má zaručený pôvod a kvalitu. Je balené bez glutamanu, soli a iných prísad. Kvalitné korenie má samo o sebe prirodzenú silu, vôňu a chuť, inú než na akú ste bežne zvyknutí z obchodných reťazcov.

Korenie je špeciálne balené v originálnych papierových škatuľkách, ktoré sú zároveň aj koreničkami. Škatuľky alebo koreničky si môžete uložiť do štýlovej drevenej kazety tak, aby ste ich mali stále na očiach a vždy poruke ?.   Alebo si ich uložíte jednoducho doma do zásuvky.

Tak nechajte sa inšpirovať !!! ??

korenie

Koreničky a Štýlová drevená kazeta