SPÄŤ
Veľká noc

Plnené vajcia

Od: Pavol Cvengroš 5.10.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Energetická hodnota jednej porcie: 300 kcal

Suroviny (rozpočet na 16 ks):
3 na tvrdo uvarené vajcia Na žĺtkový krém: cca.  kg masla, 15 dkg tvarohu (obsah tuku 10 % ) Na vajcia so šunkou: 10 dkg surovej šunky, zavárané celé kukuričky, tymián (najlepšie čerstvý, ako náhradu petržlenovú vňať) Na vajcia s lososom: 10 dkg údeného lososa, kôpor Na vajcia so zeleninou: 1 karotku, 1 malú cuketu Na vajcia s kuracími prsiami: 1 kuracie prsia (s kožou, ale vykostené), 1 zväzok pažítky, 2 rajčiny. Okrem toho soľ, mleté čierne korenie, horčicu, olej

Plnené vajcia
Postup:
Ošúpeme uvarené vajcia a rozdelíme priečne na polovice.Vajcia zospodu zarovnáme, aby mohli rovno stáť.Vyberieme žĺtky. Na prípravu žĺtkového krému dobre vymiešame maslo, pridáme žĺtky, tvaroh, a dochutíme soľou, mletým korením a pridáme na hrot noža horčice.Vyplníme žĺtkovým krémom polovice vajec, a to buď pomocou vrecúška (najlepšie s ozdobnou násadou) alebo malou lyžicou.

Na prípravu vajec so šunkou plátky šunky pokrájame nadrobno a pridáme do vajíčkovej zmesi a ozdobíme ich kukuričnými kláskami a lístočkami tymiánu.

Na prípravu vajec s lososom narežeme rybu na malé plátky a položíme na žĺtkový krém.Ozdobíme kúskami kôpru.

Na prípravu vajec so zeleninou očistíme karotku.Umyjeme cuketu a odrežeme konc.Odstránime šupu do hrúbky asi  cm ( vnútro nepoužijeme). Karotku a cuketu nakrájame na malé kúsky a uvaríme v mierne osolenej vode.Scedíme, opláchneme studenou vodou a necháme dostatočne dlho odkvapkať. Potom ozdobíme žĺtkový krém zeleninou.

Na prípravu vajec s kuracími prsiami osolíme mäso, okoreníme mletým čiernym korením a opečieme na oleji tak, aby boli chrumkavé.Vyberieme kuracie prsia z panvice, položíme na servítku, aby dôkladne odkvapkal olej a necháme vychladnúť. Očistíme rajčiny, umyjeme ich a nakrájame na pravidelné kolieska. Umyjeme pažítku a posekáme nadrobno. Nakrájame kuracie prsia priečne mäsovými vláknami na kusy, ktorými obložíme vajcia. Ozdobíme rajčinami a pažítkou.

womangalérie VŠETKY