Batátové placky s kokosom

Doba prípravy 15 minútNáročnosť

Suroviny na batátové placky s kokosom (rozpočet pre 10 osôb):

1 a ½ kg sladké zemiaky batáty, 1 zväzok jarnej cibuľky, 2 ks limetka, 100 g strúhaného kokosu, čierne mleté korenie, kajanské korenie, 4 vajíčka, kukuričná múka 500 g, 1 l slnečnicového oleja na vyprážanie, morská soľ

Batátové placky
Batátové placky s kokosom

Postup:

Batáty nahrubo postrúhame a zasolíme, vytlačíme šťavu z limetiek, zmiešame s múkou, kokosom, vajcami a cibuľkou, dochutíme limetkovou kôrou a šťavou, soľou a korením. Tvarujeme stredné placky, ktoré do zlata vyprážame. Batátové placky podávame so šalátom.

Autor receptu: Marek Mráz

Tip redakcie:

Na prípravu tohoto jedla môžete použiť korenie od spoločnosti SanusVia, ktoré je v bio kvalite, má zaručený pôvod a kvalitu. Je balené bez glutamanu, soli a iných prísad. Kvalitné korenie má samo o sebe prirodzenú silu, vôňu a chuť, inú než na akú ste bežne zvyknutí z obchodných reťazcov. 

Korenie je špeciálne balené v originálnych papierových škatuľkách, ktoré sú zároveň aj koreničkami. Škatuľky alebo koreničky si môžete uložiť do štýlovej drevenej kazety tak, aby ste ich mali stále na očiach a vždy poruke ?.   Alebo si ich uložíte jednoducho doma do zásuvky.

Tak nechajte sa inšpirovať !!! ??