Oči vysielajú tajné signály

Pozorne sa zadívajte do očí ľudí, s ktorými hovoríte – možno vám ich pohľad prezradí viac než tisíc slov!

Myslíte si, že pohľad do očí nemôže o človeku až tak veľa prezradiť? Opak je pravdou – oči sú totiž zrkadlom i sídlom našej duše. Nie náhodou ľudia už oddávna nechceli veriť tým, ktorí sa im pri rozhovore nechceli pozrieť do očí, alebo uhýbali pohľadom. V pohľade sa totiž skrýva pravda, ktorá môže o nás prezradiť viac než nám je príjemné…

tajné signály

Malé oči

Ľudia, ktorí majú malé oči, bývajú často závistliví a tak trochu uzavretí a zatvrdnutí voči ostatným. Ich problémnneraz spočíva v tom, že nikoho nepúšťajú do svojho súkromia – a ak náhodou niekoho predsa len áno, nebýva to ľahké. Ľudia s malými očami, naopak, bývajú veľkí puntičkári a bývajú aj veľmi inteligentní. Slúži im ku cti, že svojho partnera sa snažia dobre zabezpečiť a snažia sa o to, aby mu nič nechýbalo a aby žil v blahobyte. Žiaľ, je na škodu veci, že bývajú aj veľmi žiarliví a tak svojím správaním dokážu vzťah neraz úplne zničiť.

Veľké oči

Keďže veľké oči sú považované za ideál krásy, ľudia s veľkými očami sú si svojej príťažlivosti väčšinou vedomí a podľa toho sa aj správajú. ľahko nadväzujú známosti, rýchlo sa zaľúbia a v intímnom živote radi experimentujú. Bývajú inteligentní, vynaliezaví, srdeční, úprimní a bezprostrední. Niekedy je až na neuverenie, ako málo im stačí, aby nadviazali potrebný kontakt, alebo aby si otvorili cestu tam, kam iní nemôžu – často stačí len jediné žmurknutie a úsmev. Bývajú z nich skvelí herci a speváci, ale veľmi dobre sa uplatnia aj v profesiách, pri ktorých často vystupujú na verejnosti.

Oči posadené blízko seba

Ľudia, ktorí majú oči blízko seba, často bývajú úzkoprsí – ženy s takýmito očami mávajú zvyčajne dosť zložitú povahu a život plný problémov. Možno za to môžu aj zbytočné úvahy o každom a všetkom a nedostatok dôvery voči ľuďom okolo seba – často majú problémy nadviazať pekný a plnohodnotný vzťah.

Oči ďaleko od seba

Takéto oči mávajú ľudia, ktorí bývajú otvorení a podnikaví, ktorí mávajú šťastie v láske, ale chybou je, že často im chýba potrebná odvaha na to, aby zrealizovali svoje sny. Bývajú aj trochu naivní, náladoví a mávajú aj nestabilnú psychiku, čo môže byť problémom, v ich profesnom živote. Možno im aj chýba potrebná vytrvalosť a vyrovnaná povaha, aby mohli v práci podávať kvalitné výsledky.

Šikmé oči smerom nahor

Šikmé oči smerom nahor tiež patria k ideálom krásy, ale zvyčajne svedčia aj o človeku, ktorý je nielen intelektuálne založený, ale má aj skvelú fyzickú kondíciu. Ženy, ktoré majú šikmé oči, bývajú v láske dosť zdržanlivé a ľahko ovplyvniteľné. Žiaľ, stáva sa, že muži takéto krásavice s mačacími očami opúšťajú, pretože im prekáža ich vrtkavá povaha.

Šikmé oči smerom nadol

Takéto oči zvyčajne svedčia o jemnom a ochotnom človeku, ktorý však máva sklony k melanchólii. Ľudia s takýmto typom očí bývajú v láske veľmi prispôsobiví a najmä ženy mávajú dobrý inštinkt na mužov, ktorí sú solventní a vedia ich slušne zabezpečiť – ženy s takýmto typom očí to však vedia skutočne oceniť.  Sú šťastné vo vzťahu s dominantným partnerom a bývajú úspešné, ak pracujú v sociálnych službách.

“Zapadnutné!” oči 

Tak takéto oči mávajú ľudia, ktorí sú nesmelí introverti, alebo romantici. Slúži im však ku cti, že nestrácjú zmysel pre realitu a stoja oboma nohami na zemi… 😛  V mladosti im zvyčajne dlhšie trvá, kým nájdu sami seba a zorientujú sa v živote, ale neskôr z nich bývajú ľudia, ktorí majú dostatok cenných skúseností – a to nielen v živote  a vo svojej profesii, ale aj v láske.

“Vypuklé” oči”

Ľudia , ktorí majú oči akoby vypuklé, či “vygúlené”, bývajú často egoistickí a nemávajú zábrany. Bývajú však v živote veľmi úspešní, pretože sú bystrí a mávajú pevnú vôľu. Tento typ očí poukazuje aj na silnú potrebu sexu a na časté striedanie partnerov.

Škuľavé oči 

Ľudia, u ktorých máme pocit, akoby tak trochu škúlili a akoby sa im  pohľady oboch očí krížili a smerovali cez seba, svedčia zvyčajne o plachom a hanblivom človeku, ktorý sa ťažko rozhoduje, býva neistý a ešte k tomu aj netrzpelivý. Stáva sa, že už pri prvom neúspechu sa vzdáva – prekážky, to nie je nič preňho. Napriek tomu, títo ľudia mávajú pevný korienok a silnú chuť žiť.

Oči rozdielnej farby alebo tvaru

Ak máte pred sebou človeka, ktorého oči majú rozdielnu farbu či tvar, môžete si byť istí, že je to ctižiadostivý a často až tvrdohlavý typ. Takýto človek nemáva veľkú fantáziu, ale zato si tvrdo ide za svojím cieľom. Najradšej sa riadi svojím vlastným rozumom a potrebuje ocenenie – aj od svojich blízkych… 😎

Modré, zelené, hnedé, či iné…?

Aj o význame farieb očí sa toho už pohovorilo viac než dosť. Modrookí ľudia sú považovaní za veľmi príťažlivých, bývajú úprimní, temperamentní, dostatočne vytrvalí a túžia po harmónii.  Zelenookí chcú zvádzať, sú vášniví milenci, milujú dobrodružstvá a nové výzvy. Sú aj veľmi kreatívni. Hnedookí bývajú zase praktickí, vytrvalí vyrovnaní, poskytujú pocit bezpečia, ale bývajú vraj náladoví… 😛 Aj hnedookí ľudia vraj patria k výborným milencom, ale občas mávajú problém vyjadriť svoje city. Orieškovohnedé oči mávajú ľudia, ktorí sa len tak ľahko nevzdávajú, bývajú riadne tvrdohlaví spontánni, nechýba im odvaha, humor ani elegancia a radi spoznávajú nepoznané… Čierne oči (alebo skôr tmavohnedé) sú v našich končinách zriedkavé – mávajú ich ľudia zodpovední, tajnostkársky a duchovne založení. Nájdeme medzi nimi aj veľa perfekcionistov a ak sa veľmi zaľúbia, dokážu byť poriadne vášniví… Sivé oči vraj mávajú rodení vodcovia, ktorí vedia robiť kompromisy a urovnávať spory. Mávajú obchodného ducha a mimoriadne dôležitá je pre nich partnerská vernosť. Ak sa zaľúbia, bývajú romantickí.