Choroby podľa horoskopu

Nádcha, škriabanie v hrdle a kašeľ sú často spájané s chladným obdobím rovnako ako padajúce lístie. Teplotné  výkyvy, prechody z tepla do zimy a naopak, to všetko sa podpisuje pod našu imunitu. Oslabený organizmus je náchylný k vírusovým a bakteriálnym ochoreniam.

Bývanie

Niekoho potrápi dráždivý kašeľ alebo niekoľkodňové nachladnutie, iní  však jeseň privítajú s angínou alebo zápalom priedušiek. Zdravie máte v prvom rade vo vlastných rukách, ale vedeli ste, že náchylnosť na jednotlivé choroby ovplyvňuje aj znamenie, v ktorom ste sa narodili.

Baran (21.3. – 20.4.)

Energia Barana ovláda hlavu vrátane uší, očí, úst a nosu. Preto sú ľudia narodení v znamení Barana náchylní na ochorenia  dýchacích ciest, trpia bolesťami hlavy, ale môžu mať aj problémy so spánkom. Baran je tvrdohlavý a netrpezlivý pacient. Nevydrží dlho v pokoji ležať v posteli, chorobu často prechodí a tak mu môže hroziť, že sa mu čoskoro vráti.

Naša rada: Ak ste sa už chorobe neubránili, vyležte ju niekoľko dní v pokoji v posteli, nebudete sa s ňou musieť pasovať odznova.

Býk (21.4. – 20.5.):

Býk ovláda krk, šiju a prehĺtanie. Býci bývajú často silnej konštrukcie, choroby sa nevyhnú ani im. Často bojujú so zápalmi krku, mandlí, chrapotom a kašľom. Nie sú veľmi zodpovední pacienti, o svoje zdravie sa nestarajú a oheň hasia v poslednej chvíli.

Naša rada : Starajte sa o svoje zdravie priebežne, nezabúdajte na preventívne lekárske prehliadky. Myslite na to, že každý problém sa ľahšie rieši v počiatku, ako keď je už neskoro.

Blíženci (21.5. – 21.6.)

Blíženci ovplyvňujú pľúca a priedušky. Dýchajú rýchlo a plytko, s čím súvisia ich problémy s dýchacou sústavou. Často trpia astmou, kašľom a alergiami. Bývajú precitlivení a k regenerácii potrebujú viac času ako ostatní.

Naša rada : Vyskúšajte dychové relaxačné cvičenia, ktoré vás naučia dýchať zhlboka . Pomôžete si tak nielen k lepšiemu fyzickému zdraviu, ale aj k psychickej pohode.

Rak (22.6. – 22.7.)

Hruď a tráviaca sústava sú ovplyvnené energiou Raka. Zdravotný stav Rakov je podmienený dôkladným odpočinkom a spánkom. Ako náhle nie sú oddýchnutí, pokrivkáva ich psychická rovnováha a to sa odráža na oslabení ich imunity.

Naša rada : Dbajte na spánkovú hygienu. Izbu pred spaním dôkladne vyvetrajte, nevečerajte ťažké jedlá a doprajte si výdatný, aspoň sedem hodinový spánok.

Lev (23.7. – 23.8.)

Levy majú pomerne pevné zdravie a silnú vitalitu.. Najcitlivejšie majú však srdce,  a hrozia im choroby tepien, trombózy, či kôrnatenie. Chronické choroby ich obchádzajú, môžu však ochorieť vtedy, keď to najmenej očakávajú.

Naša rada : Na posilnenie srdca vyskúšajte cesnak a cibuľu. Ak  vám zaťažujú žalúdok, v lekárni sa spýtajte na cesnakovú tinktúru vyrobenú zo slovenskej odrody Mojmír.

Panna (24.8. – 23.9.)

Energia Panny ovládajú dôležité vnútorné orgány. Panna sa môže tešiť dobrému zdraviu,  pretože sú pedantné a svoje zdravie dôkladne dbajú. Ak  sú však ľudia narodení v tomto znamení  vo veľkom fyzickom alebo psychickom vyťažení, ochorejú ľahko.

Naša rada: Dodržujte zásady zdravého životného štýlu a nepoľavujte v dôslednej starostlivosti o zdravie.

Váhy (24.9. – 23.10.)

Váhy doslova „ vyvažujú“ náš organizmus. Ovládajú obličky a tak zodpovedajú za hospodárenie s tekutinami v tele, rovnováhu kyselín a zásad v tele či čistenie krvi. Ľudia narodení pod vládou  často trpia prekyslením organizmu, ale aj obličkovými ochoreniami.

Naša rada : Pite pramenité stolové vody s mierne zásaditým PH a vyvážením pomerom minerálnych látok.

Škorpión (24.10-22.11)

Škorpiónov málokedy potrápi klasická nádcha alebo chrípka. Viac než ktorékoľvek iné znamenie sú však náchylní na  pohlavné choroby, prechladnutia močového mechúra alebo problémami s reprodukčnými orgánmi

Naša rada : Nestriedajte sexuálnych partnerov a dbajte na preventívne prehliadky u lekára.

 

Strelec (23.11. – 22.12.)

Ich energia sa prejavuje ako jednota medzi telom a dušou. Aj keď tešia dobrému telesnému zdraviu, ale sú pod stresom alebo majú osobné problémy  ihneď sa to odrazí na ich zdraví. Často bývajú cholerickí, jedia hltavo a nevedia nájsť „ pokoj“

Naša rada : Neprepínajte svoje sily, vyhýbajte sa stresu  a nájdite si vždy čas na pokojné stravovanie.

Kozorožec (23.12. – 20.1.)

Ľudia narodení v tomto znamení bývajú väčšinou chorí ako deti a rokmi akoby nadobudli imunitu. Väčšinou si zachovajú sviežosť a jasného ducha do vysokého veku. Majú však sklon reume, osteoporóze a problémami s kosťami.

Naša rada: Nezabudnite na prísun vápnika vo vašej strane. Vedeli ste, že mak  obsahuje 12x vápnika ako kravské mlieko?

Vodnár (21.1. – 22.2.)

Vodnár je patrónom obehového systému. Môžu trpieť  zlým krvný obeh, preto mávajú  studené  končatiny. Potrápia ich aj poruchy s tepom srdca a krvným tlakom. Emócie a hnev v sebe často dusia, čo neprospieva ich duševnej pohode.

Naša rada : Aj keď Vodnárom šport veľmi nevonia, viac ako ktorékoľvek iné znamenie by sa mali snažiť nájsť si vhodnú fyzickú aktivitu, ktorá im pomôže získať kondíciu a zbaví vysokého tepu.

Jemné a citlivé RybyRyby (20.2. – 20.3.)

Ryby  sú jemné a precitlivené, čo ovplyvňuje ich sklon k častým ochoreniam Ohrozené majú aj sliznice, spojivky aj ďasná, rany im často hnisajú. Ich energia vplýva na lymfatický systém, mali by dbať na pitný režim.

Naša rada: Pravidelný prísun vitamínu B vám pomôže v boji s aftami , kútikmi a ochoreniami ďasien.

 

Tip na posilnenie imunity

Aby sa Vás organizmus mohol účinne brániť  voči vírusom, ktoré poletujú v ovzduší, posilnite si imunitný systém cesnakovou tinktúrou z vyrobenú z cesnaku. Cesnakový extrakt je k organizmu šetrný, vstrebáva sa postupne a obsahuje množstvo látok významných pre ľudské telo.

Postup:
Strúčiky cesnaku ošúpeme a pokrájame na tenké plátky. Necháme odstáť asi 15 min. Potom cesnak zalejeme kvalitným alkoholom ( vodka, domáca pálenka, čistý lieh z lekárne…)  v pomere 1:2 a vzduchotesne uzavrieme. Cesnakovú tinktúru necháme uloženú v tme po dobu 2 tyždňov. Občas ju pretrepeme. Následne hotovú tinkúru precedíme a uskladníme.  Tinktúru možno použiť zvonka na liečbu kože a rán. Je výborným liekom na chrípku, respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak a traviace problémy. Odporúča sa 5 kvapiek 4-krát denne.

Save

Save

Save

Save

Save

Save