Dvere a ich čarodejná sila

Dvere dokážu viac, ako si možno myslíte…

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, čo všetko dokážu a môžu zmeniť dvere do vášho príbytku? Samozrejme, že tvoria hranicu medzi vonkajším svetom a tým, čomu sa hovorí súkromie. A ešte vás chránia, aspoň trochu, pred tým, čo sa vonku deje a občas aj pred nevolanými a neželanými návštevami. A pokiaľ sú naozaj kvalitné a dobre zabezpečené, tak aj pred zlodejmi. Dvere však majú aj úplne iné cenné schopnosti – najmä tie vchodové…

Dvere
stock.adobe.com

Ako do svojho príbytku privábiť magickú energiu?

Aby do vášho domova prúdil dostatok magickej energie, mali by ste sa postarať predovšetkým o to, aby vstup do vášho domu či bytu bol pekný, aby nič neprekážalo v ceste tým, ktorí chcú vstúpiť dnu a aby bolo jasné, že toto je hlavný vchod. Toto platí najmä v tom prípade, ak máte do svojho domu ešte aj iný vchod – vtedy by malo byť úplne jasné, ktorý je ten hlavný. Dvere do domu by nemal zacláňať žiaden kvetináč, ani iné dekorácia či socha, ktorá by bránila vstupu do domu. Takisto, dvere by sa mali dať bez problémov dostatočne otvoriť a rovno pred nimi by nemala byť žiadna skrinka, či stolík, ktoré by bránili normálnemu otvoreniu dverí, alebo tomu, aby sme pohodlne vstúpili dnu, do predsiene.

Dvere musia byť pekné…

Ak chceme, aby do nášho domu či bytu prúdila dobrá energia, mali by sme dbať na to, aby vstupné dvere boli pekné, čisté a vyleštené. Ak sú na dverách okná, aj tie by mali byť čisté a presne to isté platí aj o záclonkách – ak ich máme na dverách. Dobre urobíme, ak dvere zvonka ozdobíme aj peknou dekoráciou podľa ročného obdobia.

V prípade, že chcete farbou dverí niečo potvrdiť, privolať alebo vyjadriť, mimoriadnu moc majú tieto farby:

Červená

Máte vstupné dvere červené? Tak vedzte, že táto farba priťahuje požehnanie do domu a podporuje a priťahuje oslavy. V tomto dome sa skrátka často oslavuje a býva tam veselo. Súčasne táto farba dverí ochraňuje obyvateľov domácnosti a nabíja ich energiou. Tak to tvrdí feng-šuej.

Modrá alebo kráľovská modrá

Táto farba prináša do vášho domova hlboké a nadpozemské vibrácie. Mnohí tvrdia, že práve takéto dvere mávajú vyznávači mágie…

Čierna

Čierne dvere pôsobia tajomne – vyžaruje z nich sila, moc a autorita. A presne to isté prepožičiavajú aj obyvateľom príbytku, ktorý je za dverami. Ľudia, ktorí žijú za dverami čiernej farby sa zvyčajne pevne držia cesty za cieľom, na ktorú sa vydali.

Zelená, zelenomodrá

Ak máte dvere takejto príjemnej farby, znamená to, že takto priťahujete zdravie a blahobyt. Takéto dvere vraj majú schopnosť aj zdravie posilňovať.

Samozrejme, nie je nutné, aby vaše dvere boli práve v týchto farbách, môžu to byť aj pekné drevené dvere, alebo dvere v bielom alebo krémovom odtieni. Aj takéto jednoduché a klasické dvere však môžeme nejako vyzdobiť a skrášliť – napríklad farebnými kamienkami alebo nejakou peknou ozdobou.

Ďalšie veci, ktoré by sme mali vedieť…

Dvere by nemali vŕzgať – to nie je dobre, čím skôr ich namažte – v opačnom prípade si môžete privolať do domu problémy. Dôležité je aj to, aby bola v poriadku zámka na dverách a aby sa dvere ľahko odomykali. Aj pekná a praktická rohožka pred dverami má svoj význam.

Do priestoru za dverami je vhodné umiestniť jednu a ak sa zmestia, tak aj dve rastliny v kvetináči (nemusia byť veľké). Môže tam byť aj nejaká pekná soška – anjel, víla, zvieratko… Pekné sošky môžu byť umiestnené aj tak, aby vítali tých, ktorí prichádzajú do príbytku. Jediné pravidlo je, že nesmú zavadzať. Vhodná je aj zvonkohra pri dverách, ktorá – ak sa vám páči – prečisťuje a zvyšuje vibrácie a zosilňuje prúdenie energie z vonkajšieho sveta do vnútorného.

A ešte jedna dôležitá rada na záver:

Ak máte do svojho domu viacero vchodov (napríklad z garáže, alebo z inej časti dvora) a tie vchodové dvere, ktoré majú byť hlavným vchodom, používate menej často, mali by ste to rýchlo napraviť. Týmto spôsobom totiž obmedzujete príliv energie a požehnanie do svojho domu. Dajte si pozor na to, aby ste každý deň otvorili aj hlavné dvere a aby ste ich použili – napríklad kvôli polievaniu rastlín, návštevám, či kvôli tomu, aby ste vybrali poštovú schránku.

Uvidíte, že sa vám začne lepšie dariť!

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo všetko môžete urobiť pre svoje šťastie, zdravie i lásku a chcete vedieť, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.