Japonský horoskop majstrov zenu

Viete o tom, že na rozdiel od nášho “klasického” horoskopu má japonský zenový horoskop len 11 znamení? A viete, čo o vás prezrádza?

ľalia sviečka zen

Slnko (21. 3. – 29. 4.)

Ste žiarivou osobnosťou, idealistom a nenapraviteľným optimistom. Riadite sa heslom, že ak by sa všetci trochu posnažili, bolo by na svete oveľa krajšie.

Dobrá rada:

Pozorne počúvajte svoju intuíciu – vždy vám dobre poradí a navedie vás na cestu, ktorá je pre vás najlepšia…

Bambus (30. 4. – 4. 6.)

Ste múdry a šikovný človek, plný života a máte veľký prehľad. Rovnako ako bambus, ktorý rastie kdekoľvek, aj vy sa dokážete prispôsobiť náhlym zmenám, ale vždy sa snažíte robiť veci tak, aby to nebolo na úkor druhého. Netrváte len na jednom riesšení, ale dokážete situáciu prispôsobiť tak, aby ste z nej získali to najlepšie.

Dobrá rada:
Verte svojmu rozumu a úsudku – nikdy vás nesklame.

Byvol (5. 6. – 6. 7.)

Pracujete s radosťou a tak intenzívne ako včelička – možno ešte aj viac… Možno dokonca povedať, že máte workoholické sklony a silný pocit zodpovednosti, čím si získavate obdiv a rešpekt ľudí okolo seba.

Dobrá rada:
Myslite viac na svoju rodinu – iba tam nájdete šťastie a spokojnosť. Pracovné úspechy vám srdce nenaplnia…

Lotosový kvet (7. 7. – 1. 8.)

Ste citlivá a romantická bytosť a svojim blízkym ste vždy oporou. Máte silné kúzlo osobnosti, – aj preto je vaším znamením krásny lotosový kvet. Milujete, máte plno energie a svet chcete vidieť z lepšej stránky.

Dobrá rada:
Snažte sa dívať ešte ďalej a vyššie ako máte vo zvyku – dosiahnete ešte viac…

Japonský most (2. 8. – 27. 8.)

Ste čestný, otvorený a tvorivý človek, ktorý však stojí oboma nohami pevne na zemi a nikdy sa nezastavuje uprostred cesty. Popri tom sa zaujímate o všetko, čo je zaujímavé a krásne – či už je to veda, alebo umenie … Dokážete bojovať za svoje ciele a za správnu vec.

Dobrá rada:
Trpezlivosť ruže prináša – čas je váš spojenec…

Kamienok (28. 8. – 10. 10.)

Vaša osobnosť môže na ostatných pôsobiť ako magnet – ste energický človek a pritom sa nikomu nevnucujete. Máte vzácnu vlastnosť, že dokážete vo všetkom zachovať mieru – platí to rovnako v partnerskom živote, ako aj pri jedle a pití.

Dobrá rada:
Robte všetko tak, ako to cítite, ale nebuďte sklamaní, keď všetko nebude perfektné – dokonalosť neexistuje!

Cisár (11. 10. – 18. 11.)

Najradšej všetko robíte po svojom a neznášate, ak sa vás niekto snaží presvedčiť o opaku. Ak vám však na niekom skutočne záleží, dokážete pristúpiť aj ku kompromisu. Môžete dokázať skutočne veľké veci, ale treba si uvedomiť, že niekedy je viac na osoh, ak nebudete tlačiť na pílu.

Dobrá rada:
Bude sa vám dariť ešte viac, ak občas veci necháte len tak plynúť…

Cisárovná (19. 11. – 26. 12.)

Veľmi dobre viete, čo chcete a dokážete za to aj bojovať – to sa týka všetkých oblastí, aj morálnych hodnôt. Máte silnú potrebu lásky, pretože tá vám v živote prináša harmóniu – potrebujete po svojom boku milovanú osobu, bez nej by ste sa cítili neúplní. Našťastie, vďaka vašej milej povahe  sami ani nikdy dlho nie ste.

Dobrá rada:
Prestaňte sa občas na chvíľu starať o všetkých ľudí okolo seba a nechajte sa trochu rozmaznávať. Uvidíte, že život bude ešte krajší!

Mesiac (27. 12. – 18. 1.)

Vašou veľkou prednosťou je to, že pomerne rýchlo dosiahnete to, po čom túžite. Určite je to najmä vďaka tomu, že dokážete racionálne premýšľať a všetko ostatné podriadite svojmu cieľu. Ľudí okolo seba fascinujete svojou záhadnosťou a pokojom, ktorý z vás vyžaruje – prispôsobovanie sa však nie je vaša silná stránka. Napriek tomu, že pre opačné pohlavie bývate záhadní, veľmi silno ho priťahujete.

Dobrá rada:
Ak  niekoho milujete, naučte sa trochu prispôsobiť…

Korytnačka (19. 1. – 14. 2.)

Vyžaruje z vás úžasný pokoj a múdrosť. Toto je však len prvý dojem, pretože pod touto maskou sa často ukrýva zábavný, uvoľnený a občas aj trochu roztopašný človek, ktorého sa snažíte ukryť pred svetom. Nikdy však nezabúdate na pravé hodnoty, za ktoré po celý život bojujete.

Dobrá rada:
Nie vždy je práve ticho to, čo by ste potrebovali – vždy dajte najavo svoje city a pocity.

Čerešňa (15. 2. – 20. 3.)

Ľudia vás majú radi pre vašu spontánnosť a srdečnosť. Rovnako ako rozkvitnutá čerešňa symbolizuje narodenie a život, aj vy rozdávate radosť okolo seba. To je dobre, pretože ak sa nikomu nebudete veľmi veľmi miešať do života, môže sa vám takto dariť.

Dobrá rada:
Naučte sa byť trochu trpezlivejší – len takto dosiahnete svoje vytúžené ciele…