SPÄŤ
Ezoterika

Kúzelné rady babky ježibabky na týždeň s minerálmi

Od: Jana Vančová 27.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj vás facsinujú krásne a farebné dary prírody v podobe kryštálov a minerálov?

Ak áno, určite to má svoje opodstatnenie – okrem estetického zážitku, ktorý nám poskytujú, nám totiž môžu dať oveľa viac – napríklad tak, že nám pomôžu zregenerovať naše sily, upokojiť sa, vyzdravieť, získať lásku, alebo hoci aj podporiť nejakú našu vlastnosť, či schopnosť. A keďže každý deň v týždni je vhodný na niečo iné, môžeme si pomôcť konkrétnymi minerálmi. Samozrejme, to ešte neznamená, že by sme nemohli mať so sebou aj viac minerálov – podľa toho, čo chceme podporiť…

týždeň s minerálmi

 

Pondelok – aby sme našli ochranu a čistotu v živote, k tomu nám môže pomôcť čistý kryštál kremeňa. Súčasne tak ochránime svoj domov a svojich blízkych pred nežiadúcimi a škodlivými energiami.

Utorok – ak potrebujeme v živote silu a vášeň, nosme so sebou granát.

Streda – aby sme sa naučili vyhýbať stresu a aby sme konali múdro, nosme so sebou ametyst. Tento minerál prináša energie pokoja a pohody, ale aj upokojuje ľudí, ktorí sa ľahko rozčúlia.

Štvrtok – ak nám chýba trpezlivosť a vyrovnanosť,  majme pri sebe sodalit.

Piatok –  v prípade, že potrebujeme vo svojom živote povzbudiť všetko, čo súvisí s láskou, používajme avanturín.

Sobota – ak máme pocit, že za celý týždeň sa v nás nahromadilo veľa negatívnych vecí a pocitov a potrebujeme sa ich zbaviť a očistiť sa, nosme so sebou ónyx. Takto sa súčasne naladíme pozitívne do nasledujúceho týždňa a tento pocit nám vydrží.

Nedeľa – v prípade, že sa potrebujeme uzdraviť a naučiť sa vnímať nové veci, nosme so sebou citrín. Okrem toho, citrín prináša so sebou veľa lásky, spokojnosti alebo peňazí. Mladí ľudia, ktorí nosia so sebou citrín, si ľahko zapamätajú to, čo sa naučili. S citrínom sa nám ľahšie podarí zvládnuť nepríjemné situácie.

A ešte dva tajomné kamienky navyše…

Okrem toho určite dobre urobíme, ak budeme mať vždy poruke achát – ružový je vhodný na lásku, zelený achát pomáha vo finančných záležitostiach, hnedý achát nám pomáha zbaviť sa závislostí (napríklad cigarety), modrý achát má liečivé účinky.
Popri acháte je dobré mať pri sebe aj ruženín, pretože ten nám pomáha nielen nájsť a šíriť lásku, ale pomôže nám aj k tomu, aby sme sa naučili mať radi sami seba a aby sme netrpeli komplexami.

Ako očistiť minerál predtým, než ho budeme nosiť so sebou?

Predtým, ako minerál použijeme, určite by sme ho mali očistiť. Univerzálny spôsob očisty minerálu je nasledovný: Minerál vložíme do pohára čistej vody a pridáme lyžicu soli. Vodu s minerálom a soľou zamiešame a necháme počas noci vonku – na dvore, na balkóne, či na okne.

womangalérie VŠETKY