Kúzelné rady babky ježibabky o čarovných kameňoch

Ľudia už v dávnej minulosti verili, že minerály a kryštály majú zázračnú moc. Po celé tisícročia pomáhali našim predkom pri riešení problémov z duchovnej i telesnej z oblasti, pretože verili, že majú vplyv na naše zdravie, šťastie, osud i veci lásky. Aj v súčasnosti sa minerály a kryštály dostávajú čoraz viac do popredia a ak sa energia  konkrétneho minerálu spojí s vašou energiou, všetko navôkol to začne neviditeľne iskriť a tieto iskričky odnášajú vaše želania a túžby do vesmíru… 🙂 

o čarovných kameňoch

Na čo všetko teda možno využiť “zázračné” kamene? O tom by sa dali popísať celé knihy, preto uvádzame aspoň niektoré oblasti, v ktorých ich možno uplatniť. Predovšetkým si však treba uvedomiť, že predtým, ako minerál začneme používať, mali by sme ho očistiť. Minerály síce vyžarujú energiu, ale ju aj pohlcujú, takže ich svojou energiou mohlo ešte pred nami naplniť mnoho iných ľudí, ktorí ho držali v rukách pred nami. Jestvuje veľa spôsobov na očistenie minerálov a pri niektorých ich druhoch aj uvádzame špeciálne spôsoby, ktoré sú pri tej-ktorej činnosti potrebné, ale univerzálny spôsob očisty minerálu je nasledovný: Minerál vložíme do pohára čistej vody a pridáme lyžicu soli. Vodu s minerálom a soľou zamiešame a necháme počas noci vonku – na dovre, na balkóne, či na okne.  Po tejto procedúre už môžeme minerál používať na rôzne účely…

Astma

Ak nás trápi astma a problémy s dýchacími cestami, nosme so sebou vždy ruženín, alebo si ho dávajme pod vankúš.

Aura

Ak si chceme posilniť svoju auru, zoberme do ruky číry kryštál kremeňa a dlhšie ho podržíme v ruke.

Bolesti hlavy

Ak nás častejšie bolieva hlava a mávame veľa stresu, nosievajme náhrdelník z hematitu.

Depresie

Proti depresii a smutným náladám pomáha kunzit.

Energia – ak chýba…

Noste so sebou tyrkys – dodáva energiu, silu a pomáha vyrovnávať sa s bolestnými stratami a ranami osudu. Okrem toho dodáva dobrú náladu a ak si ho dáme pod vankúš, budeme mať krásne a pokojné sny.

Intelekt a intuícia

V prípade, že chceme posilniť svoj intelekt a umocniť intuíciu, zaobstarajme si rodochrozit, očistime ho v dažďovej vode a nosme ho okolo krku, alebo aspoň pri sebe.  Jasnočervený granát tiež pomáha posilniť intelekt, podporuje schopnosť učiť sa cudzie jazyky a rozvíja fantáziu.

Jasná myseľ, jasná pleť, jasný zrak,  jasnovidecké schopnosti

Ak našu myseľ trápia mnohé problémy, zoberme si do rúk akvamarín a pritom si predstavujme, aká je naša myseľ čistá a ako nás nič netrápi. V staroveku bol akvamarín považovaný za kameň šťastia a pohody. Pozitívne ovplyvňuje priateľské vzťahy a chráni čistotu duše. Okrem toho pôsobí aj na sviežosť a čistotu pleti (pri liečení kožných problémov je veľmi účinný aj achát), čistí krv a podporuje činnosť srdca.  Ak chcete podporiť svoje jasnovidecké schopnosti, dajte si pred seba lapis lazuli alebo rubín – vaša myseľ sa začne posúvať výrazne vpred…

Imunita

Posilnenie vlastnej imunity dokáže vyburcovať achát.

Láska a všetko, čo s ňou súvisí…

Všetko, čo súvisí s láskou a srdcovými záležitosťami, lieči a rieši nežný ruženín. Pomôže nám nielen naučiť sa mať rád seba samého, ale aj privábiť do nášho života lásku. Lásku a túžbu vzbudzuje aj karneol, ktorý k ženám priťahuje mužov a mužom dodáva mužnú silu. Vo veciach lásky je veľmi nápomocný aj ružový achát.

Menopauza

Ženy v období menopauzy by mali pri blízko pri srdci nosiť rubín.

Negatívna energia

Ak máme pocit, že máme okolo seba veľa negatívnej energie od ľudí, ktorí nám neprajú, pomôžme si tigrím okom a Apačskou slzou. Najskôr ich však treba očistiť: Obidva kamene dáme do pohára čistej vody, pridáme čajovú lyžičku soli a necháme pri splne dve noci vonku. Potom zoberme kryštály do rúk a predstavujeme si, ako negatívnu energiu odvraciame od seba. Tieto kryštály potom treba mať každý deň pri sebe.

Peniaze a bohatstvo

Na tento účel je veľmi vhodný citrín, ktorý prináša hojnosť a červený jaspis, ktorý priťahuje dobré pracovné príležitosti.  Vo finančných záležitostiach pomáha aj zelený achát.Veľmi účinný je vraj aj diamant, ktorý vraj svojmu majiteľovi priťahuje veľké bohatstvo. Okrem toho však vraj chráni aj pred všetkými chorobami a odstraňuje toxické látky z tela.

Rakovinové ochorenia

Ľudia trpiaci rakovinovými ochoreniami mali by vraj pri sebe neustále nosiť so sebou dymový kremeň alebo ametyst. Kremeň lieči, zatiaľ čo ametyst upokojuje a posilňuje vieru v prebiehajúcu liečbu  a v uzdravenie.

Smútok

Ak prežívame smútok z rozchodu alebo stratíme milovanú osobu, často berme do svojich rúk ametyst. O pár dní sa smútok zmierni a bolesť v srdci ustúpi…

Zlomené srdce…

V prípade, že si chceme vyliečiť a upokojiť zlomené srdce z neštastnej lásky, neustále nosme so sebou ruženín, ktorý sme najprv očistili horeuvedeným spôsobom a necháme ho cez noc vonku v tráve.  Potom sa ho snažme nosiť stále so sebou – blízko srdca. Utíši bolesť, ktorú cítime v hĺbke svojej duše.

Save