SPÄŤ
Ezoterika

Kúzelné rady babky ježibabky o chudnutí podľa zverokruhu

Od: Jana Vančová 8.9.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj vy máte pocit, že by ste potrebovali schudnúť a nejako sa vám to nedarí. Možno je to práve preto, že spôsob, akým sa snažíte pohnúť kilá smerom dolu, nie je v súlade s Vaším znamením zverokruhu.

chudnutí podľa zverokruhu

Skúste to teda takto:

 

Baran

Barani milujú dobrodružstvo a šport, ale často bývajú veľmi netrpezliví. Ak niečo nejde rýchlo, zvyčajne ich to prestáva baviť, strácajú záujem a skúšajú niečo iné. Ak však chce schudnúť Baran, malo by to ísť radšej pomaly a s rozvahou.
Ako schudnúť: Jedzte veľa zeleniny – najmä zelenej (špenát, hlávkový šalát i iné listové šaláty, uhorka, fazuľkové lusky). Pokiaľ ide o mäso, najvhodnejšia je pre vás hydina a ryby. Môžete dokonca aj zemiaky.

Býk

Ľudia narodení v znamení Býka bývajú dosť poživační a zmyselní. Žiaľ, to sa prejavuje aj v obľube dobrého jedla a neskôr aj na postave, ktorá sa v dôsledku toho zaguľaťuje.
Ako schudnúť: Vyhýbajte sa tukom a cukrom, doprajte si hydinu, bohato zeleninu a ovocie, môžete aj strukoviny, ovos, ryžu a strukoviny.

Blíženci

Ľudia narodení v znamení Blížencov sa do všetkého púšťajú s nadšením, ale zvyčajne iba málokedy to, čo s takým nadšením začali, dovedú aj do konca. Keďže ani jedlo im zvyčajne nechutí jednotvárne, mnohí z nich ani nemajú problém s nadváhou. Samozrejme, to neplatí pre všetkých…
Ako schudnúť: Najvhodnejšia je ľahká strava, ktorá príliš nezaťažuje telo. Najlepší je pestrý jedálniček, ktorý sa príliš často neopakuje.

Rak

Raci bývajú často náladoví a precitlivení. Keď prežívate náročné chvíle v živote, zvyčajne hľadáte útechu v jedle a to sa potom prejavuje práve v oblasti brucha, kde ľahko priberáte. U Rakov sa teda celkom pokojne môžu striedať obdobia chudosti, keď si jedlo veľmi nedoprajú,  ako i  bacuľatosti, keď sa prejedajú.
Ako schudnúť: Pre Rakov je výborné kuracie mäso, ryby, zelenina, ovocie, naturálna ryža a všetky ľahké jedlá. Lev dokáže byť veľmi maškrtný, pôžitkársky a rád si dopraje vyberané lahôdky a vysoko kvalitnú stravu.

Lev

Pre Levov je príznačné, že keď sú šťastní a nemajú žiadne trápenie v práci, či s láskou, nemajú problém s priberaním. Ak však majú trápenie, začínajú hľadať svoje šťastie v jedle, čo sa prejaví zvyčajne aj na postave.
Ako schudnúť: Postave Levov osoží jednoduchá strava, veľa zeleniny a ovocia. Pokiaľ ide o mäso, najvhodnejšia je zelenina (bez kože), ryby, hovädzie mäso a celozrnné pečivo.

Panna

Panny zvyčajne priberajú vtedy, ak sú v strese, trápia ich nejaké obavy, či zmeny nálad. Ideálne je dopriať si stravu 5-krát denne, aby vás nikdy neprepadol veľký hlad. Váš vnútorný nepokoj sa často odráža aj na zdraví a na spôsobe stravovania.
Ako schudnúť: Pre Panny je ideálna pestrá strava, veľa zeleniny, vlákniny, chudé mäso, všetky druhy ryže a obilné klíčky.

Váhy

Napriek tomu, že ľudia narodení v znamení Váh obvykle mávajú radi vo všetkom rovnováhu a býva medzi nimi dosť vegetariánov, radi si vychutnávajú aj dobré jedlo a z toho môže vyplývať sklon k obezite.
Ako schudnúť: Vy by ste mali jesť predovšetkým veľa zeleniny a ovocia – mäso je vhodné kuracie, chudé bravčové i ryby. Ak na vašom jedálnom lístku bude viac zeleniny a ovocia ako mäsa, pokojne si môžete dopriať aj ryžu a zemiaky.

Škorpión

Škorpióni často dokážu prepadnúť vášni a túžbam – často až nezmyselne. A tak je to aj s jedlom – ak im niečo chutí, dokážu sa riadne prejedať, ale zase na druhej strane – keď si potom vstúpia do svedomia, dokážu aj rýchlo zregenerovať svoj organizmus. Ako schudnúť: Keďže často mávate chuť na ťažšie jedlá, skúste ich odľahčiť väčšou porciou zeleniny – napríklad reďkovkou, paprikou, uhorkou, paradajkou. Osoží vám chudé mäso a ryby.

Strelec

Strelci sú veľmi ohnivým znamením a na nejaké veľké a dlhé stolovanie zvyčajne nemajú čas, pretože ich zaujíma tak veľa iných vecí… Ideálne je, aby si ste si jedlo rozdelili na 5 porcií denne, aby vás nepochytil záchvat hladu.
Ako schudnúť: Vhodná je pre vás exotická, možno aj tak trochu orientálna strava, veľa zeleniny, ryby, orechy, ryža.

Kozorožec

Kozorožci sú veľmi cieľavedomí a stále sa sústreďujú na dosiahnutie svojho cieľa. Ak máte problém s nadváhou, stravujte sa pravidelne a do svojej životosprávy zaraďte aj pohyb, aby ste naštartovali svoj metabolizmus.
Ako schudnúť: Pre vás je vhodné kuracie mäso, polievky, vajcia, ryža, zelenina, ovocie.

Vodnár

Vodnári neznášajú žiadne veľké záväzky, ani zväzujúce pravidlá, či diéty. Radi si vychutnávate život i jedlo a ak by ste boli ochotní pristúpiť na nejakú diétu, malo by to byť niečo tak trochu exotické, lebo to vás láka. Rovnako tak aj nové druhy športov.
Ako schudnúť: Vodnárom sa zvyčajne podarí schudnúť pomocou makrobiotickej stravy. Mali by jesť ryby, kuracie mäso, vajcia, ryžu, zemiaky a potraviny s vitamínom B.

Jemné a citlivé RybyRyby

Ľudia narodení v znamení Rýb bývajú veľmi citliví a vďaka tomu na seba často preberajú problémy iných ľudí. Ak ich niečo ťaží a nevedia sa s tým vyrovnať, môžu mať sklon k prejedaniu. Ak máte tendenciu robiť „výpravy“ do chladničky a pojedať kadečo, doprajte si radšej sušené ovocie a horkú čokoládu.
Ako schudnúť: Rybám osožia ryby, plody mora, kuracie i hovädzie mäso, zeleninové šaláty. Vhodné sú však aj kraby a krabie tyčinky.

womangalérie VŠETKY