SPÄŤ
Ezoterika

Kúzelné rady babky Ježibabky o záhrade

Od: Jana Vančová 19.4.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Často sú to drobnosti, ktoré nám pomôžu vyriešiť nejaký problém, spríjemniť si deň, vyliečiť nejakú boliestku, zlepšiť náladu, či medziľudské vzťahy a ešte mnoho iných vecí. Niekedy je to logické, ale inokedy logické zdôvodnenie vlastne ani nejestvuje, ale rada pomôže. Skúste nasledujúce kúzelné rady dobrej čarodejky…

kuzelne radyPekné kvety na balkóne
Ak chcete, aby kvety na balkóne, ktoré obľubujú kyslú pôdu, boli krásne, dodávajte im okrem polievania ku korienkom aj kávovú usadeninu – osoží najmä begóniám, aksamietniciam, sedmikráskam, papuľkám  a iným rastlinám.

Mravce neznášajú levanduľu
Mravce síce patria do prírody, ale ak sa im páči najviac práve tam, kde si chcete urobiť pohodlie, umiestnite si do blízkosti väčšie črepníky s levanduľou, alebo, ak je to možné, levanduľu si tam vysaďte – mravce sa poberú kade ľahšie.

Túžite po pokoji a harmónii?
Ak sa vám doma žiada viac pokoja a harmónie, pokúste sa podľa Feng Shuj integrovať do svojej záhrady viac doplnkov z keramiky alebo z kameňa. Pokiaľ ide o rastliny, nemal by chýbať orgován, alyssum (tarica), skalné ruže a ozdobný vlčí mak (Papaver orientale).

Túžite po radosti, humore a vášni?
V tom prípade vám Feng Shui radí obklopiť sa v záhrade slnečnicami, gladiolmi a bršlenom. Ich účinok môžete podporiť záhradným osvetlením a záhradnými doplnkami v červenej farbe.

Chcete podporiť vašu ženskú energiu?
Aj na to má Feng Shui radu: Založte si v záhradke malé hriadku s pažítkou – okrem toho, že sa výborne hodí na dochutenie a prípravu rôznych jedál, zistíte, že sa onedlho začnú diať divy… 😈 

womangalérie VŠETKY