SPÄŤ
Ezoterika

Kúzelné rady babky ježibabky pre krásu a pôvab

Od: Jana Vančová 5.9.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Viete o tom, že na krásu a pôvab nemusíme vôbec míňať veľa peňazí, ak vieme, ako na to? Možno sa vám zídu práve nasledovné rady…

pre krásu a pôvab

 

Chcete mať plnšie pery?

Aj vy túžite po plných, šťavnatých a zmyselných perách, ale príroda vám v tomto ohľade veľa nenadelila? Skúste si do balzamu na pery pridať trochu škorice – éterické oleje v nej obsiahnuté pery prekrvia a dodajú im plný a zmyselný vzhľad…

Žiarivá pleť

Na to, aby pleť bola žiarivá a čistá, mali by sme ju pravidelne zbavovať nečistôt a líčidiel. Výborným prostriedkom je napríklad čistiaci krém s kakaovým maslom, ktorý si zmiešate aj v domácej kozmetickej dielni:

Suroviny:
5 g kakaového masla, 40 ml ružovej vody, 5 g bieleho vosku, 20 g lanolínu, 40 ml olivového oleja.

Postup:
Do nádoby nalejeme 40 ml ružovej vody a uvedieme ju do varu. Medzitým v miske rozpustíme vo vodnom kúpeli 5 g bieleho vosku a pridáme doň 20 g lanolínu a 5 g kakaového masla. Keď sa všetko rozpustí, pridáme 40 ml olivového oleja a zmes zahrejeme na 60 stupňov Celzia. Potom odstavíme zo sporáka a elektrickým šľahačom vmiešame ružovú vodu – šľaháme až do chvíle, kým krém nevychladne. Hotový krém naplníme do uzatváracieho kelímka, pohárika, či téglika a uchovávame v chlade. Pri čistení pleti postupujeme tak, že krém nanesieme v tenkej vrstve na tvár a krk, necháme chvíľu pôsobiť a potom zotierame navlhčenými vatovými tampónikmi alebo čistými papierovými obrúskami a nakoniec pleť ešte dočistíme pleťovou vodou a  opláchneme vodou.

Elixír proti akné

Trápia vás vyrážky? Skúste si pripraviť elixír z grepových jadierok: Dajte prevariť 15 cl vody s 1 polievkovou lyžicou jemnej soli. Po vychladnutí pridajte 6 kvapiek extraktu z grepových jadierok a túto zmes nalejte do dózy s rozprašovačom. Ráno i večer aplikujte takút liečivú „spršku“ na vyčistenú pokožku. Minerály obsiahnuté v soli a liečivý extrakt z grepových jadierok účinne bojujú proti vyrážkam a nečistotám pleti.

Zlikvidujte nepekný vriedok!

Ak sa vám na pokožke vytvorila nepekná vyrážka alebo vriedok, rozdrvte na kúsku papierového obrúska 1 tabletku acylpyrínu a pridajte trošíčku vody, aby sa vytvorila kašička. Túto liečivú kašičku natriete na noc na vriedok, prelepte leukoplastom a nechajte pôsobiť do rána… Ráno by to malo byť lepšie.

Ploché bruško

Chceli by ste mať ploché bruško, ale namiesto toho ho máte často nafúknuté  a nemôžete si kvôli tomu obliekať svoje obľúbené šaty? Znie to možno tak trochu nelogicky, ale v tomto prípade treba veľa piť – najlepšie čistú vodu bez bubliniek. Práve tá sa v tele zmieša s potravou a vytvorí gélovitú hmotu, ktorá podporuje pohyblivosť čriev a obmedzuje nepríjemné nafukovanie. Dobrý pitný režim takisto zmierňuje riziko nafukovania podmieneného dehydratáciou (vtedy organizmus zámerne zadržuje vodu, čo má za následok nafúknuté bruško a plynatosť).

Pokožka bude vyzerať sviežo…

Ak máte pocit, že vaša pokožka nevyzerá práve najsviežejšie a že má šedastý odtieň, aplikujte si na ňu v tenkej vrstve detoxikačnú masku a pri jej odstraňovaní naneste končekmi prstov jemný pílingový prípravok. Nakoniec opláchnite teplou vodou. Pleť bude pôsobiť ružovejšie a sviežejšie.

Čo s tmavým mejkapom?

Kúpili ste si, alebo vám podarovali, príliš tmavý odtieň mejkapu, ktorý neviete využiť? Viete! Určite ho nevyhadzujte, ale zmiešajte ho vždy s trochou svojho denného hydratačného krému – získate vlastný BB krém s jedinečným odtieňom!

womangalérie VŠETKY