SPÄŤ
Ezoterika

Kúzelné rady o koreninách a bylinkách

Od: Jana Vančová 28.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Kúzelné rady babky ježibabky o koreninách a bylinkách

Často sú to drobnosti, ktoré nám pomôžu vyriešiť nejaký problém, spríjemniť si deň, vyliečiť nejakú boliestku, zlepšiť náladu, či medziľudské vzťahy a ešte mnoho iných vecí. Niekedy je to logické, ale inokedy logické zdôvodnenie vlastne ani nejestvuje, ale rada pomôže. Skúste nasledujúce kúzelné rady dobrej čarodejky…
 
Hovorí sa, že väčšina korenín a bylín patrí buď k ohnivému alebo vzdušnému živlu.  Veľmi dobre to vedeli už aj naše babičky a prababičky, keď vraveli, že bez korenia niet varenia.  🙂
Základné ochucovadlá, akými je  korenie a soľ, však môžeme pridať do každého jedla – niekedy dokonca aj celkom protichodne – trochu soli či korenia aj do sladkých jedál, čím im dodáme iskru.
 

rady o koreninách a bylinkáchBazalka

Je skvelá bylinka, ktorá je vhodná na ochutenie všetkých jedál, ktoré nejako súvisia s láskou, peniazmi alebo ochranou. Najlepšie účinky má, samozrejme čerstvá, alebo ak si ju sami vypestujeme a nasušíme do zásoby.
 

rady o koreninách a bylinkáchKôpor 

Pôsobí na povzbudenie mysle, vnímavosti  a duševnej sviežosti. Ak potrebujeme doplniť energiu, aby sme mohli ďalej sústredene pracovať, doprajme si jedlo ochutené kôprom. Ideálna je napríklad ryba.
 

rady o koreninách a bylinkáchAníz 

Hodí sa do všetkých jedál, ktorými chceme podporiť, či umocniť lásku alebo dobré vzťahy. Málinko anízu môžeme pridávať aj do vianočného pečiva, ale mali by sme s ním zaobchádzať opatrne, pretože má veľmi výraznú chuť.
 

rady o koreninách a bylinkáchRasca

Okrem toho, že rasca uvoľňuje kŕče a odporúča sa pri pocitoch nafúknutia, je to aj skvelé korenie na oživenie a rozvášnenie ľúbostného vzťahu. Dobré čarodejky však radia, že pri tom, ako pripravujeme jedlo, ktoré chceme ponúknuť milovanej osobe, mali by sme si pri tom, ako doň pridávame rascu, vizualizovať vášnivú ľúbostnú noc…
 

rady o koreninách a bylinkáchBobkový list (vavrínový list)

Pridávame do jedál, ktoré majú mať čistiace, uzdravujúce a ochranné účinky. Dobré čarodejky dokonca tvrdia, že listy vavrínu nám pomôžu nájsť správne odpovede na otázky, ktoré nás trápia. Stačí  si vraj vložiť večer pred spaním pod vankúš list vavrínu a myslieť na svoju otázku, na ktorú chceme dostať odpoveď, alebo sa o tejto problematike aspoň viac dozvedieť.
 

rady o koreninách a bylinkáchKlinček

Pridávame ho do jedál, ktoré súvisia s láskou, peniazmi, ale aj s ochranou. Aj s týmto korením zaobchádzame veľmi opatrne – najmä ako ho máme v mletej podobe, dávajme ho naozaj len málinko. Výborne sa hodí napríklad do  sladkých jedál, kompótov, ale aj do dusenej ryže.
 

rady o koreninách a bylinkáchOregano

Okrem toho, že dodáva výbornú chuť pizzi, hriankam zapekaným s paradajkou a syrom, či rôznym talianskym špecialitám, má vraj aj takú zázračnú schopnosť, že dokáže uzmieriť rozhádnaných ľudí, ktorí jedia jedlo ním ochutené… Nemalo by to však byť žiadne jedlo s mäsom, pretože mäso má v sebe silnú, ohnivú energiu, ktorá by mohla uzmierujúcu silu oregana úplne prehlušiť.
 

rady o koreninách a bylinkách

Škorica

Toto korenie je vhodné nielen na chudnutie a harmonizáciu celého organizmu, ale aj na pričarovanie lásky. Najmä jablkové koláčiky potreté medom a ochutené škoricou neraz dokážu hotové zázraky… 😳 
 

Bylinková kytička pre ochranu príbytku

Kto by netúžil po tom, aby jeho príbytok bol nielen útulný, ale aj chránený pred všetkým zlým? Ak veríte magickej a ochrannej sile byliniek, skúste si urobiť každú sobotu čerstvú kytičlku z rozmarínu, bazalky, petržlenu a mäty. Nakoniec ešte môžete pridať pre dekoráciu pár listov papradia. Kyticu vložte do vázy s vodou a umiestnite na stôl v obývačke.  Každú sobotu treba bylinkovú kytičku vymeniť za čerstvú.

Save

Save

womangalérie VŠETKY