Lunárny kalendár 1. – 2. jún 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 1. - 2. jún 2020
https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 1. – 2. jún 2020:

Mesiac je vo Váhach a to je čas, keď máme mimoriadne silný cit pre krásu a dokážeme ju oceniť. Toto je čas ako stvorený na pekné umelecké zážitky. Je vhodný čas vychutnať si dobrý film, koncert, výstavu, dobrú knihu, prechádzku po parku, alebo si len tak posedieť s blízkymi, či priateľmi pri poháriku dobrého vínka a trošku si zafilozofovať. Nenechajte sa však zatiahnuť do hádok a hašterenia, ani do konfliktov, ktoré by počas týchto dní ľahko mohli vzniknúť.

Zdravie a krása:

Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Nielen počas týchto by sme mali dbať na dostatočný príjem tekutín. Zlá funkcia obličiek sa síce neprejaví hneď, pretože aj poškodené obličky dokážu dosť dlho pracovať bezbolestne, ale keď sa bolesť napokon predsa len dostaví, zdravotný stav obličiek už môže byť vážny. K príznakom oslabených obličiek patrí napríklad časté močenie v noci, opuchy končatín (následok hromadenia vody v tele), celková únava, ale často aj naoko nevysvetliteľné množstvo vyrážok. Tie bývajú spôsobené množstvom toxínov v organizme.

Ak patríme k tým, u ktorých sa prejavia takéto príznaky, mali by sme okamžite začať s liečbou: Doprajme si dostatok čistej vody, popíjajme krv čistiace a močopudné čaje (či už hotové z lekárne, alebo si namiešajme vlastný čaj zo zlatobyle, stavikrvu a prasličky). V prípade, že si miešame vlastný bylinkový čaj, majme na pamäti, že zlatobyľ by mala tvoriť polovicu čajovej zmesi. Samozrejmosťou je, že by sme sa mali primerane a teplo obliekať a dbajme na to, aby nám nebola zima na nohy a na oblasť brucha a krížov. Nespoliehajme sa na to, že podľa kalendára by už malo byť teplo – sandáliky a bosé nohy si nechajme na obdobie, keď bude skutočne pekne teplo a ustálené počasie.

V tomto čase si doprajte dary prírody. Nazbierajme si čerstvé lístky a kvety púpavy, či sedmikrásky. Pripravme si vynikajúci bazový sirup, alebo si kvety bazy vypražme v palacinkovom ceste – presne tak, ako to robievali naše staré mamy. Skúsili ste už taký dezert? Skrátka, nechajte sa unášať čarom prírody a jej darov.

Starajte sa o svoju pleť – dožičte jej výživné pleťové masky. Ak nestíhate masku, ošetrite si pleť aspoň ružovou vodou a arganovým olejom. Upokojujúco pôsobia kúpele obohatené vonnými olejčekmi – napríklad s ružovým alebo levanduľovým. Na záver nezabudnite ošetriť pokožku celého tela výživným telovým mliekom, krémom alebo olejom.

Lunárny kalendár 1. – 2. jún 2020 – Záhrada a domácnosť:

V tomto čase sa zamerajme na zber bylín, ktoré majú liečivý účinok na obličky a močové cesty (rebríček, zlatobyľ, pastierska kapsička, jahodový list). Vplyv Mesiaca im práve teraz dáva mimoriadnu liečivú silu.

Pozornosť venujte aj kvetinovej záhradke. Ak pestujete rododentron a všimnete si, že mu začínajú žltnúť listy, môže to byť preto, že v pôde sa vyskytuje nadbytok vápnika a že rastlina potrebuje železo. Dožičme mu preto rastlinné hnojivo s vyšším obsahom železa.

Saďte presádzajte kvety, starajte sa o ruže.

V domácnosti sa venujte estetike, krášlite svoj príbytok, kupujte bytové doplnky, alebo niečo pekné na seba. Dôkladné upratovanie nechajte na iné dni.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.