Lunárny kalendár od 11. júla

Sledujete  “Lunárny kalendár ” od 11. júla!

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár na 11. – 12. júla:

Mesiac je teraz v znamená Váh, a to pôsobí na činnosť obličiek, močového mechúra, boky a na rovnováhu telesných tekutín. Dávajte si pozor na svoje myšlienky a na svoje želania, pretože to, na čo myslíte, si priťahujete do života. V pondelok si vás niekto bude snažiť omotať okolo prsta – nebude jednoduché odolať jeho šarmu… 😎 V dňoch 11. – 12. júla si môžete vychutnať romantické prechádzky a výlety do prírody. Nezadaní majú skvelé šance na flirt a zoznámenie.

Zdravie a krása:

V tieto dni by sme mali dbať na dostatočný príjem tekutín, a to nielen preto, že je teplo.  Majme stále pred sebou pohár s vodou – naučíme sa tak viac piť a pomôžeme svojim obličkám. Dostatok tekutín odvádza odpadové látky z tela. Doprajme si dostatok čistej vody, ale vhodné sú aj bylinkové a ovocné čaje. Nájdime si čas na to, aby sme si pokojne ľahli a urobme si automasáž brušnej dutiny – stačí sa uvoľniť, pokojne dýchať, vťahovať a vytláčať brucho. Dávajme si pozor na alkohol – podľa možnosti, radšej ho v tieto dni ani nepime.  Keďže Mesiac teraz pribúda, sme náchylnejší aj na ukladanie tukov – nepreháňajme to s jedlom a ak máme čas, radšej si zacvičme alebo zaplávajme. Vhodné sú cvičenia na oblasť bokov, pretože práve v tejto časti sa teraz tuk najviac ukladá. V tieto dni je vhodné urobiť si, alebo objednať sa na kozmetiku.  Svojej pleti dobre urobíme, ak si dožičíme pleťovú masku. Ak si farbíte vlasy hennou, tieto dni sú na to vhodné. Aj farbenie a strihanie vlasov sú  v tento deň ideálne. Blahodarná je aj masáž vlasovej pokožky vhodným vlasovým tonikom alebo brezovou vodou.
Večer si nájdime čas na pokojný relax.

Záhrada a domácnosť:

Nezabudnime poriadne popolievať záhradu, ani kvety na balkóne, terase, či izbové rastliny. V záhrade sa venujme okrasnej časti, odstraňujme odkvitnuté kvety, odkvitnutým ružiam skrátime výhonky. Zbierame bylinky vhodné na liečenie močových ciest a obličiek – teraz majú najväčšiu silu. Vhodná je vňať rebríčka, zlatobyle, prasličky a listy brezy. Aj kvety bazy čiernej majú v tieto dni mimoriadnu silu na liečenie obličiek a močového mechúra. Ak je dobré počasie, dôkladne vyvetrajme byt.

Tip na recept na pondelok: Paradajkovo – baklažánový nákyp s ryžou.

Tip na recept na utorok: Uhorkový šalát s fetou.