Lunárny kalendár od 16. júna

Sledujete  “Lunárny kalendár ” od 16. júna!

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár od 16. – 18. júna:

Mesiac je v Škorpiónovi, a ten pôsobí na pohlavné a vylučovacie orgány, konečník a sexualitu. Mesiac v Škorpiónovi nám dáva silu ísť do hĺbky, pochopiť podstatu problémov a zmeniť sa.  V priebehu štvrtka netreba otvárať žiadne háklivé témy počas diskusie, pretože hrozí relatívne vysoké riziko hádky. Ak pociťujete napätie a nervozitu, pokúste sa to radšej odbúrať cvičením, prechádzkou alebo pohybom. Piatok bude naplnený prácou a povinnosťami, možno sa budete musieť práci venovať aj dlhšie ako ste pôvodne mysleli. V sobotu budeme možno trochu melancholickí a mnohých z nás možno budú trápiť rôzne smútky – nedajme im šancu a nájdime si dôvod na smiech – hoci aj tak, že si pozrieme nejaký veselý film, alebo si niečo vtipné prečítame.  Alebo sa venujeme niečomu, čo nás teší – možno pomôže a dobre padne aj prechádzka.  ♥ Nastávajúce dni však môžu priniesť aj veľmi príjemné momenty v oblasti citov a vzťahov, pretože mnohí z nás môžu podľahnúť romantike a zažiť so svojím partnerom krásne a možno aj vášnivé chvíle…  😛  Veľmi príjemný môže byť aj spoločný kúpeľ s partnerom a následná partnerská masáž…  🙂 Ak to však nie je nutné, nemali by sme sa vyberať na dlhé cesty.

POZOR! Cez víkend si dávajte dobrý pozor na svoj majetok – dom, byt, auto – pod vplyvom Mesiaca po tieto dni hrozí zvýšení riziko vlámaní a krádeží! Nenechávajte otvorené okná, dvere dobre zamykajte a dávajte si pozor na peňaženku…!!!

Zdravie a krása

Na raňajky by sme si v týchto dňoch mali dopriať potraviny, ktoré sú bohaté na vlákninu, ovocie a zeleninu. Ženy môžu preventívne popíjať čaje, ktoré sú určené na ženské ochorenia, alebo si z takýchto byliniek pripraviť silný odvar a vliať si ho do sedacieho kúpeľa. Vhodnú čajovú zmes na “ženské ochorenia” si môžeme kúpiť v lekárni, alebo si môžeme namiešať aj sami, ak zmiešame 2 diely rebríčka, 1 diel rumančeka a 1 diel alchemilky. Pozor by si v týchto dňoch mali dávať aj tehotné ženy a nemali by sa veľmi namáhať.

 

Záhrada a domácnosť

V záhrade okopávame a zalievame listovú a hlúbovú zeleninu. Môžeme vysievať listovú čakanku a čínsku kapustu. Ak treba, polievame balkónové aj izbové rastliny. Ak je sucho, nezabudnite dodať vlahu ani stromom a kríkom. Za dobrého počasia zbierajte liečivé bylinky. Nevetrajte periny, ani matrace – zvlhli by.

 

Lunárny kalendár na 19. – 20. júna:

Zdravie a krása

Mesiac je v Strelcovi, a ten vplýva na boky, bedrové kĺby, stehná a žily. Strelec je ohnivé znamenie, ktoré je teraz ešte navyše zosilnené pondelkovým splnom. Vzrastá chuť na nové zážitky a dobrodružstvá. Všetko, čo si teraz dáme do organizmu, má dvojnásobne silný účinok – organizmus teraz oveľa lepšie prijíma nielen dodávané vitamíny a minerály, ale aj škodliviny, preto to nepreháňajme s alkoholom, cigaretami, ani s nadmerným pitím kávy. Neplánujme si žiadne náročné túry ani cvičenia na tieto dni – doprajme si radšej masáž, alebo si aspoň sami jemne vymasírujme nohy, či už krémom alebo nasucho, frotírovým uterákom. Posilníme si tak obranyschopnosť organizmu, uvoľníme svaly a prekrvíme tkanivá. Do jedla si pridávajme cesnak, cibuľu, papriku, fenikel a reďkovku. Celkovo by sme mali jesť len ľahké a zeleninové jedlá.  Ak chcete schudnúť, naplánujte si na pondelok pôst – je totiž spln. Neznamená to však, že by bolo treba držať hladovku – stačí, ak budeme po celý deň jesť len jednoduché jedlá – napríklad ryžu, ovocie, zeleninu, aby nebolo treba na trávenie tak veľa tráviacich enzýmov. Nejedzte mäso. Aj počas splnu nezabúdajme na dostatočný príjem tekutín – mali by sme vypiť aspoň dva litre čistej vody za deň. Pri jazde autom by sme si mali dať pozor, pretože počas splnu bývajú ľudia roztržitejší a častejšie dochádza k dopravným nehodám.

 

Záhrada a domácnosť

Zbierame skoré jahody, rajčinám vyštipujeme nové výhonky, na voľné hriadky v záhrade vysádzame predpestované sadenice rajčín, paprík, uhoriek, tekvíc, cukiet a ďalšej plodovej zeleniny. Na prechádzke v lese si môžeme si nazbierať chutné lesné jahody a mladé listy a kvety jahôd – pripravíme z nich chutný čajík.

Tip na recept na štvrtok: Pestré ražníky

Tip na recept na piatok: Palacinky s jablkami

Tip na recept na sobotu: Zapekané cestoviny s karfiolom

Tip na recept na nedeľu: Viedenský rezeň

Tip na recept na pondelok: Plnená paprika

 

Kúzlo na ochranu príbytku pred zlodejmi:
Ak chceme urobiť pre ochranu svojho domova pred zlodejmi niečo navyše, dobré čarodejnice radia, aby sme si zavesili na dvere (ak máme aj nejaké zadné dvere, tak môžeme aj na zadné, sťahovacie vrecúško z červenej látky, ktoré naplníme rascou – a zatiahneme. Určite však nezabudnime aj dobre zavrieť dvere a okná… 😛 

Čerstvá ochrana domova:
Pre ochranu svojho domova si môžeme uviť aj zaujímavú kytičku z byliniek. Kúzlo však treba každú sobotu obnoviť: Do vázy s vodou si naaranžujeme kytičku z čerstvého rozmarínu, bazalky, petržlenu a mäty. Ak chcete, aby kytička vyzerala ešte lepšie, môžete pridať aj papradie. Vázu s kyticou umiestnite na hlavný stôl do obývačky. Váš domov získa zvláštnu ochranu…

Save