Lunárny kalendár 19. – 21. marca 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor? Čítajte náš nový Lunárny kalendár 19. – 21. marca 2020!

https://www.shutterstock.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár 19. – 21. marca 2020:

Vo štvrtok, 19. marca, vstupuje Mesiac do Vodnára a zotrvá tam až do soboty 21. marca. V tieto dni môžu niektorí z nás mať tak trochu rebelantskú náladu, túžime po slobode, originalite a zmenách. Žiaľ, v týchto ťažkých časoch sa príliš rebelovať nevyplatí a nie je na to ani správny čas a priestor. Naša túžba po zmene by sa mala prejaviť najmä v tom, aby každý z nás urobil maximum pre to, aby svet okolo nás bol lepší a aby situácia, v ktorej sme sa všetci spoločne ocitli, bola znesiteľnejšia. Aj preto by sme sa mali viac zamýšľať nielen nad svojimi aktivitami, ale aj nad tým, čo, ako a komu povieme. Inak môžeme ľahko niekoho zraniť. To však vôbec neznamená, že by sme radšej nemali komunikovať a uzavrieť sa do svojej ulity… Tým by sme nepomohli ani sebe, ani druhým. Skúsme urobiť niečo, čím urobíme svojim blízkym, alebo tým, ktorí sú v núdzi. Ak môžete, skúste sa venovať charite…

V tieto dni je namieste, ak zachováme ostražitosť. Ak vám niekto niečo povie, alebo sľúbi, radšej si to dvakrát overte, pretože niektorí ľudia môžu mať počas týchto dní tendenciu zaprieť aj nos medzi očami.

Zdravie a krása:

Vodnár ovplyvňuje lýtka, holenné kosti, členky, päty aj kŕčové žily. V tieto dni dobre urobíme, ak si nohy budeme sprchovať studenou vodou, osušíme si ich a potom si vhodným krémom alebo olejom dôkladne vymasírujeme priehlavky, členky aj lýtka smerom smerom k srdcu. Nohy s kŕčovými žilami nemasírujeme, iba do nich zľahka vtierame krém či olej. Potom si nohy vyložíme vyššie a relaxujeme.

Pomáha aj striedavé sprchovanie celého tela teplou a studenou vodou, či sauna a masáž tela. Na zmiernenie a uvoľnenie kŕčov pomáha olej z cyprušteka, z ktorého nakvapkáme zopár kvapiek do základného masážneho oleja (napríklad mandľový alebo hoci aj detský), ktorým si môžeme natrieť nohy, brucho, alebo aj celé telo. Po takejto masáži sa dostaví krásny pocit uvoľnenia.

Pokiaľ ide o jedlo, doprajme si počas týchto dní aspoň jedno teplé jedlo počas dňa a rezervujte si na jeho konzumáciu dostatok času – skrátka, nenechajte sa rušiť a vychutnajte si tento pôžitok. Nezabudnite pravidelne piť – najlepšie vodu alebo čaje, pričom nápoje by nemali byť studené a už vôbec nie chladené. Toto je mimoriadne dôležité v tomto období, keď nás všetkých ohrozuje nebezpečný vírus. Ak pociťujete napätie a stres, popíjajte medovkový a lebo šalviový čaj. Obidva sú skvelé na podporu imunity a šalvia, navyše, aj blahodarne pôsobí na naše hrdlo. Z jedál si doprajte teplú polievku – napríklad šošovicovú, halušky s bryndzou či kyslou kapustou – známe aj ako kapustné strapačky. Vhodné sú aj pečené či zapekané zemiaky so šalátom z červenej repy, mnohým možno dobre padne aj staré klasické jedlo granadír, celozrnné cestoviny a pečivo, listová zelenina, hnedá ryža, jablká semienka, ovsené klíčky, orechy, avokádo.

Krásnej pleti prospeje naparenie a vyčistenie pórov a potom aplikácia hydratačnej masky a krému. Nohám doprajeme teplý kúpeľ a zrohovatenú pokožku odstránime pemzou alebo pilníkom na chodidlá. Ostrihajte si aj nechty a ak je treba možno robiť aj depiláciu.

Záhrada a domácnosť:

Dôkladne vyvetrajte domácnosť i pivnicu a skontrolujte uskladnené ovocie a zeleninu, či niečo nehnije. Nahnité kusy okamžite vyhoďte. Pozornosť zamerajte aj na uskladnené hľuzy a cibule okrasných rastlín – nahnité vyhoďte do smetia.

Ak je dobré počasie, je vhodný čas zamerať sa aj na okrasnú záhradku. Ak žijeme v chladnejšej oblasti a chceme sa rýchlejšie potešiť z jarných kvietkov, bylinkové a kvetinové záhony môžeme zakryť bielou netkanou textíliou.

Tieto dni nie sú veľmi vhodné na zdĺhavé a náročné upratovanie, takže nenúťme doňho ani seba, ani svoje deti – ušetríme si zbytočne zlostenie sa. Uchovajme si energiu na potrebnejšie veci!

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.