Lunárny kalendár 19. – 22. máj 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 19. - 22. máj 2020
https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 19. – 22. máj 2020:

V utorok 19. a v stredu 20. mája je Mesiac v Baranovi – počas týchto dní mnohí cítime nárast energie a žiada sa nám nejaká aktivita. Ak máme naplánovaný nejaký nový projekt, tieto dni sú ako stvorené na to, aby sme sa do neho pustili.

Vo štvrtok a piatok 21. – 22. mája je Mesiac v Býkovi, no a to je čas, keď túžime po pohodlí, pôžitkoch, aj po estetike. Tieto dni môžu byť celkom pohodové a zábavné. Tí, ktorá v sebe prechovávajú zaľúbenosť alebo žijú v peknom vzťahu, môžu si krásne a nežné chvíle so svojím partnerom. Najmä podvečery a večery sa môžu niesť v nádhernej zmyselnej atmosfére… Tak si urobte nejaký zaujímavý a vzrušujúci program!

Zdravie a krása:

Mesiac v Baranovi ovplyvňuje oblasť hlavy, oči, mozog a životnú silu. Dobre urobíme, ak sa naučíme jednoducho aspoň na chvíľu “vypnúť mozog” a tak trochu meditovať. Nájdime si počas dňa alebo večera pokojnú chvíľu, ľahnime alebo sadnime si, zatvorme oči a pomaly sa nadychujme a sústredene vydychujme. Aby sa nám hlavou nepreháňali zaťažujúce myšlienky, sústreďme sa iba na zopár príjemných slov – napríklad: harmónia, pokoj, láska… Samozrejme, môžeme si zvoliť alebo pridať aj iné slová. Dôležité je, aby sme toto slovo vyslovili vždy, keď vydýchneme. Môžeme ho vysloviť nahlas alebo potichu…

Veľmi príjemné je urobiť si masáž hlavy, a to tak, že si medzi prsty zoberieme zopár prameňov vlasov a jemne ich poťahujeme. Takto pokračujeme s prameňmi vlasov po celej hlave. Ak si pred takouto vlasovou masážou votrieme pomedzi prsty 1 – 2 kvapky príjemne voňajúceho éterického olejčeka, bude to ešte príjemnejšie a zmyselnejšie. Vyskúšať môžeme napríklad levanduľový, pomarančový, mandarínkový, alebo iný olejček podľa vlastnej ľubovôle. V prípade, že pri masáži nájdeme na hlave nejaké citlivé alebo bolestivé miesto, mierne ho rozmasírujme.

V dňoch Barana sa vyvarujme ťažkých jedál, aby sme si nedráždili žlčník, prípadne aby sme si nevyvolali migrénu. Pri bolestiach hlavy popíjame čaj z prvosienky a podbeľu v pomere 1 : 1. Vhodné a blahodarné sú ah čaje z pamajoránu a levandule.

Mesiac v Býkovi ovplyvňuje krk, mandle, čuch, chuť, zátylok aj ramená. Do svojho jedálnička zaraďte ryby, aby ste svojmu telu a štítnej žľaze dopriali potrebný jód. V prípade, že chcete pomôcť svojmu telu, aby sa prečistili, môžete si dopriať očistný deň, že budete jesť len ryžu, zeleninu alebo ovocie. Popíjajte zelený čaj, ktorý znižuje cholesterol a pomáha chrániť pred voľnými radikálmi.

Preventívne alebo pri začínajúcich bolestiach hrdla žujte čerstvé lístky mäty – pôsobia antibakteriálne, osviežujú dych a bielia zuby.

Ak by sa stalo, že by vás chcela potrápiť angína, skúste svojmu krku dopriať teplý zábal z harmančeka:

Usušené bylinky sparíme horúcou vodou tak, aby vznikla teplá bylinková kaša (jej teplota musí byť príjemná na telo). Túto harmančekovú kašičku natrieme medzi dve f’ólie alebo do dlhšieho mikroténového vrecka, omotáme okolo krku a na to ešte ovinieme šál. Necháme pôsobiť aspoň 15 minút. Stuhnutej krčnej chrbtici a ramenám veľmi dobre padne masáž mierne zohriatym majoránkovým olejom.

Lunárny kalendár 19. – 22. máj 2020 – záhrada a domácnosť:

V utorok a stredu zalievame, hnojíme a okopávame papriku, rajčiny, melóny a uhorky. Ak máme skoré jahody, tieto dni sú vhodné na zber. Likvidujeme burinu, ale nesaďme rastliny – mohli by presychať. Striháme živé ploty.Takisto zbierame liečivé bylinky, ktoré sú vhodné na oblasť hlavy, či na povzbudenie pamäte. Napríklad pamajorán, mäta, medovka…

Vo štvrtok a piatok okopávame, hnojíme a triedime koreňovú zeleninu, ktorá pri ubúdajúcom Mesiaci dostane impulz na lepší rast. Rozsádzame šalát, ktorý teraz nebude vybiehať do kvetu. Zbierame šalviu alebo list skoroceľu – bylinky, ktoré majú teraz najsilnejší účinok na oblasť hrdla a hlasiviek.

V domácnosti je vhodný čas na upratovanie, opravujeme ploty, altánky a udržujeme záhradné chodníčky. Stále je vhodný čas na strihanie živých polotov, kosenie trávy, ako aj na odstránenie suchých a chorých konárov stromov.

Vhodný čas aj na kladenie podláh, dlaždíc a na betónovanie.