Lunárny kalendár od 2. júla

Sledujete  “Lunárny kalendár ” od 2. júla!

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár!

Lunárny kalendár

 

Lunárny kalendár na 2. – 3. júla:
Mesiac je teraz v Blížencoch, čo žičí komunikácii a spoločenským kontaktom. Tento deň je vhodný na vybavovanie telefonátov, ale aj na stretnutia a prediskutovanie vecí, o ktorých je treba sa dohodnúť. V dňoch 3. – 5. júla pozorne počúvajte svoje deti – možno sa vám snažia niečo naznačiť, alebo jednoducho potrebujú, aby ste sa im venovali. V nedeľu sa nám žiada zmena – ideálna je návšteva priateľov, alebo grilovačka.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz ovplyvňuje ruky, ramená, plecia, pľúca, priedušky. Ráno dobre urobíme, ak si krúživými pohybmi uvoľníme zápästia, lakte a ramená. Zhlboka pritom dýchajme, aby sme si precvičili aj činnosť pľúc. Veľmi osožné sú teraz prechádzky v prírode.  Ak máme reumatické problémy, natierajme si problematické miesta liečivými masťami. Doprajte si v týchto dňoch jabĺčko – pomáha pľúcam. Nezabudnite relaxovať. Ak máte problémy s dýchacími cestami, popíjajme lipový, skoroceľový alebo prvosienkový čaj. Pomáhajú aj bylinné sirupy.

Záhrada a domácnosť:

Okopávame a zalievame kvety, odkvitnuté trvalky a letničky pravidelne prihnojíme. Burinu a škodcov v záhradke účinne odstránime 2. a 3. 7. Môžeme urobiť dôkladný poriadok v šatníku, vhodný čas aj na veľké pranie – bielizeň ľahko schne. Odstraňujeme kameň z vodovodných batérií, varných kanvíc, naparovacích kanvíc a kávovarov.

Lunárny kalendár na 4. – 5. júla:

Mesiac je v tieto dni v znamení Raka a to znamená, že sme citlivejší – ak máme niekoho radi a záleží nám na ňom, nebojme sa prejaviť svoje city… Možno by potešil aj malý darček. Venujme sa rodine a tým, ktorých máme radi. Pondelok môžeme byť úspešní v zamestnaní a môžeme sa presadiť. Ak sme nasadili vysoké pracovné tempo a nabrali sme si veľa povinností, nemali by sme zabúdať na oddych.

Zdravie a krása:

Rak vplýva na hruď, žalúdok, pečeň a žlčník. V tieto dni organizmus zle trávi tuky, preto nezaťažujme svoj žalúdok mastnými a vyprážanými jedlami. Svojmu jedlu venujme dostatok času, jedzme v pokoji a každé sústo pomaly prežúvame. Ráno začnime pohárom vlažnej vody s citrónovou šťavou. Nezabúdajme na pohyb, pretože pohyb podporuje vylučovanie nečistôt z tela. Zvyšuje sa tak produkcia žlče v pečeni, čo má dobrý vplyv na trávenie tukov v tele. V tieto dni si dávajme pozor na nadmerné slnenie. Ideálna je aplikácia hydratačných masiek a krémov. V pondelok je nov – ideálny deň na pôst. V tieto dni si neumývame, ani nestriháme vlasy.

Záhrada a domácnosť:

Zbierame šalát a kaleráby, ale iba na rýchlu konzumáciu. Sadíme, rozsádzame, okopávame a polievame listovú zeleninu. Ak v tieto dni pokosíme a zavlažíme trávnik, bude krajšie rásť. Zbierame kvety a najmä listy liečivých bylín. Mimoriadne vhodné je v tieto dni zbierať bylinky, ktoré pomáhajú pri tráviacich ťažkostiach – napríklad nátržník, repík, rumanček a iné. Nevetrajme periny, paplóny a matrace, lebo by v nich dlho ostala vlhkosť. Dôkladne polievame balkónové, aj izbové rastliny.

Kúzlo na prilákanie šťastia:

Ak si chcete prilákať šťastie a máte pocit, že ho v živote máte málo, majte doma vždy v zásobe žlté sviečky a často ich zapaľujte – prilákajú vám šťastie…