Lunárny kalendár 21. – 24. júla 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si lunárny kalendár 21. – 24. júla 2019:

Lunárny kalendár 21. – 24. júla 2019
stock.adobe.com

Do 22. Júla je Mesiac v Rybách, no a to sú dni, keď je také príjemné nechať sa unášať poéziou všedných dní a prežívať romantické chvíle so svojimi milovanými. Je predsa také krásne, keď si urobíme pohodlie so svojou láskou, strávime pekné chvíle v prírode, niečo dobré si ugrilujeme a večer, ak je pekne, pozeráme sa pri dobrom drinku striedavo partnerovi do očí a potom zase na hviezdy…! Výborne padne aj spoločný kúpeľ, a to rovnako počas dňa, na celkové osvieženie tela i ducha, ale aj večer, vo vani, keď by sme si mali dopriať vzájomnú masáž… Všetky zmysly dokonale uvoľní jazmínový olej, ktorý možno použiť do kúpeľa, či na masáže…

Nedeľný večer je ako stvorený na rande a príjemné schôdzky. Ak potrebujete, aby vám práca išla ako po masle, naplánujte si ju na pondelňajšie ráno a dopoludnie.

V utorok 23. júla a v stredu 24. júla je Mesiac v Baranovi a to je čas, keď si treba zachovať chladnú hlavu a nadhľad. Viac než inokedy platí: najprv premýšľajte a až potom konajte! Vyhýbajte sa hádkam, pretože nimi nič nevyriešite, radšej si osvojte stratégiu diplomacie. Ak pociťujete v sebe nahromadené napätie, dobre urobíte, ak naplánujete príjemné chvíle s priateľmi – v prípade, že sa dá, tak najlepšie niekde vonku, alebo na chate. Pomôže veselá zábava, hudba, spev i tanec.

Utorok popoludní je ideálny čas na šport alebo na fyzickú prácu, pretože Mars vám dodá veľa energie. Aj v utorkový podvečer bude panovať dobrá a príjemná atmosféra, ale večer sa stiahnite radšej do súkromia a užite si príjemný večer doma.

V stredu ráno môžete mať pocit, že sa vám nejaké veci dejú akoby naschvál,, ale nenechajte sa znechutiť, pretože atmosféra bude žičiť akčnosti a príjemnej spoločenskej atmosfére.

Lunárny kalendár 21. – 24. júla 2019 – Zdravie a krása:

Ak cítite vnútorné napätie, príjemne sa uvoľníte v kúpeli. Pokiaľ to má byť kúpeľ zmyselný, určite by ste mali využiť účinky jazmínového oleja. V prípade, že chcete odviesť z tela a lymfy škodliviny, nalejte si do kúpeľa odvar z brezových listov, alebo si do vane nakvapkajte zopár kvapiek esenciálneho oleja z borievky.

Regeneráciu vnútorných orgánov podporíme, ak si namasírujeme chodidlá olejom z trezalky (Ľubovník bodkovaný).

V nedeľu a v pondelok pomôžeme svojej kráse, ak si doprajeme naparenie a čistenie pleti a následne si aplikujeme vhodnú pleťovú masku. Postarajte sa o svoje nohy – doprajte im príjemný kúpeľ, odstráňte zrohovatenú kožu na nohách, ostrihajte si nechty. Nohy si osviežte a ošetrite vhodným krémom (napríklad s gaštanovým výťažkom) a relaxujte s nohami vyloženými dohora.

V utorok a stredu trochu zmiernite tempo a ak potrebujete zmierniť stres, nájdite si čas na prechádzku v prírode, alebo aspoň v parku. Predídete tak bolestiam hlavy, ktoré bývajú práve v dňoch Barana dosť časté. Ráno si rozcvičujte oči striedavým zaostrovaním na bližšie a vzdialenejšie predmety.

Pokiaľ ide o jedlo, doprajte si celozrnné produkty, veľa sezónnej zeleniny a ovocia. Z mäsa je vhodné chudé hovädzie mäso, hydina a ryby. Jedzte pomaly a v pokoji a nezabúdajte dostatočne piť.

Lunárny kalendár 21. – 24. júla 2019 – Domácnosť a záhrada:

V záhrade, ani na balkónoch a terasách nezabúdajte dostatočne polievať a prihnojovať. Dostatok vody potrebujú aj izbové rastliny. Zbierajte ovocie na zaváranie a liečivé bylinky – napríklad trezalku. V utorok a stredu likvidujte burinu, strihajte živé ploty, koste trávnik. Ak v utorok a stredu budete sušiť bylinky na korenie (majoránka, ligurček, zeler a iné), oveľa dlhšie si uchovajú svoju vôňu a bylinkové korenie bude veľmi kvalitné.

V nedeľu a pondelok Mesiac žičí kreatívnym činnostiam, takže – ak máme na to talent – môžeme sa pustiť do aranžovania kvetín, maľovania, či iných umeleckých činností. Zavárajme čučoriedky.

V utorok a stredu si neplánujte žiadne činnosti, ktoré si vyžadujú veľkú trpezlivosť. Obmedzte sa radšej na základné upratovanie – to vám pôjde rýchle a skvele.

Lunárny kalendár 21. – 24. júla 2019Veštby a rady na tieto dni:

Baran:

Mali by ste viac dbať o načerpanie novej energie – myslite na to, že po práci je potrebný aj relax. Čo tak napríklad chodiť si zaplávať, alebo nájsť si iný spôsob relaxácie? Môže sa stať, že vo výhľade máte nejaké peniaze alebo majetok.

Býk:

Veľa vecí robíte sami len preto, lebo ich robíte dobre a rýchlejšie než ostatní. Ale takto zbytočne mrháte svojimi silami – nechajte aj tých druhých, aby sa zapojili. Naučte sa občas aj odpočívať a premýšľajte pritom o dôležitom kroku, ku ktorému sa chystáte.

Blíženci:

Ak máte pocit, že ste preťažení a neustále v kolotoči povinností – zvyknite si dopriať malú prestávku a odreagujte sa napríklad tak, že budete na chvíľku pozorovať vtáčiky z okna, alebo oblaky na oblohe – čo vám pripomínajú? Mimochodom, ak niekam cestujete, dávajte si pozor na svoje veci!

Rak:

Máte pocit, že by ste chceli robiť niečo úplne iné, ako práve robíte? Ak je to tak, začnite so zmenami okamžite – snívať nestačí. Začnite si rozširovať obzory a dopĺňať potrebné vedomosti – naučte sa plniť svoje sny.

Lev:

Je možné, že budete vystavení určitému tlaku zo strany nadriadených, či blízkeho okolia a nemusí sa to zaobísť bez hádky, či nedorozumenia. Nebojte sa povedať nie, keď cítite, že je toho už veľa. Vážne rozhodnutia však nerobte!

Panna:

Netrápte sa nad tým, čo nemôžete zmeniť – aj v tom je tajomstvo šťastia. Skúste sa naplno venovať svojim povinnostiam, zabudnete na osobné starosti, ktoré vás zrejme v tomto čase trápia… Ak vás trápi niečo v oblasti lásky a zvažujete nad nejakým rozhodnutím, ešte chvíľu vyčkajte.

Váhy:

Ak máte niečo vyriešiť, neodkladajte to a nestrkajte hlavu do piesku. Verte, že sa vám blýska na lepšie časy. Ak ste podnikateľom, je vhodný čas na podpisovanie zmlúv a úspešné obchodné stretnutia.

Škorpión:

V týchto dňoch máte mimoriadne silné vyžarovanie – pôsobíte príťažlivo. Ak stojíte pred nejakým rozhodnutím v láske, neprestupujte na mieste a už sa konečne rozhodnite. Verte svojej intuícii – môže vám pomôcť nielen v láske, ale aj v zamestnaní.

Mohlo by vás zaujímať

veštenie

Veštenie z poprsia

Budúcnosť ľudí odjakživa zaujímala a na jej veštenie jestvuje mnoho spôsobov. Verili by ste však, že prsia môžu o žene tiež všeličo prezradiť? Do akej … Čítaj ďaľej

Strelec:

Ak vás chce niekto podviesť alebo oklamať, dajte mu najavo, že ste ho “prekukli” – aôe urobte to s noblesou… Ak cítite únavu, zoberete si pár dní voľna a vyberte sa niekam von, do prírody. Snažte sa robiť to, čo chcete vy – a nie vaši blízki.Kozorožec:

Kozorožec:

Vaša starostlivosť o partnera, či blízkych sa vám dvojnásobne vyplatí! Čakajú vás láskyplné dni a príjemné prekvapenia. Rátajte s s tým, že každá akcia prinesie nejakú reakciu…

Vodnár:

Majte na zreteli, že opatrnosti nikdy nie je nazvyš – preto buďte opatrní a dávajte si pozor na úrazy a zranenia! Možno sa vám podarí presadiť nejaký svoj nápad. Pokiaľ ide o veci lásky, tak platí, že vaše objatia prezradia viac než tisíc slov…

Ryby:

Využite svoj šarm a vhodné príležitosti, ale s flirtovaním to radšej nepreháňajte! Toto obdobie nie je vhodné na obchodné stretnutia, ani na veľké investície. Pozor na tvrdohlavosť v zamestnaní!

Chcete vedieť viac? Čítajte náš mesačný horoskop.