Lunárny kalendár od 22. júna

Sledujete  “Lunárny kalendár ” od 22. júna!

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár na 22. júna:

Mesiac je v znamení Kozorožca, a ten ovplyvňuje kostru, kolená, kĺby a pokožku. Je možné, že sa na vás niekto bude snažiť presunúť prácu a povinnosti, ktoré by mal urobiť on sám. Majte sa na pozore a nenechajte sa využívať! V utorok aj stredu si dávajte pozor na dvíhanie ťažkých bremien a nosenie ťažkých nákupov – šetrite si svoju chrbticu a kolená – radšej požiadajte niekoho o pomoc.

Zdravie a krása:

Svojej kostre dobre urobíte, ak budete chodiť vystretí. Môžu sa nečakane rozbolieť aj staré úrazy a zranenia. Dobre padne uvoľňujúca masáž. Ak vás pobolievajú kĺby, natierajte si bolestivé miesta bylinnou francovkou, ktorú si sami pripravíme: Do pohára naložíme mladé výhonky ihličnatých stromov, k tomu pridáme jednu vetvičku rozmarínu, postrúhaný chren a všetko zalejeme francovkou. Zakryjeme, necháme vylúhovať na slnečnom mieste, potom scedíme a podľa potreba natierame. Uchovávame v chladničke. Tento deň je vhodný na odstraňovanie ochlpenia, ale aj na starostlivosť o pleť a nechty – upravte si nechty, vyčistite si pleť, starajte sa o vlasy. Urobte si telový píling, aby pokožka bola pripravená na leto. Doprajte si prechádzku – vplyvom čerstvého vzduchu a slniečka pokožka opeknieva. Tieto dni sú vhodné aj na odstraňovanie bradavíc.

Záhrada a domácnosť:

Darí sa stavebnej činnosti(stavba oplotenia, chodníky okolo domu, v záhrade). Vhodný čas na odstraňovanie buriny – nezabudnite pri jej vytrhávaní dobre povytriasať korene, aby sa nám znova nerozrástla.

Lunárny kalendár od 23. – 25. júna:

Mesiac je vo Vodnárovi. Štvrtok je ideálny deň na skúšky a dôležité nákupy, večer dobre padne posedenie s priateľmi pri pivku. V piatok budeme kreatívni – dobrý deň na rôzne vylepšenia v práci – šéf vám bude vďačný.  Noc z piatka na sobotu, ale aj sobotňajší deň a noc sú ideálnymi na naplnenie romantických predstáv a ľúbostných túžob. Chvíle prežité s partnerom môžu byť mimoriadne krásne – niektoré páry dokonca môžu zažiť najhorúcejší sex a najvzrušujúcejšie chvíle v roku…♥ 🙂 Ideálny čas na romantický víkend vo dvojici – vystačíte aj s málom batožiny… 😛

Tip na osviežujúci svätojánsky kúpeľ:

Napustite si plnú vaňu teplej vody, rozpustite si v nej morskú soľ a pridajte trochu rozmarínovej silice (alebo inej, podľa vlastného výberu – napríklad levanduľovej, citrónovej, mandarínkovej, či pomarančovej) a vychutnajte si blahodárny kúpeľ, ktorý nás krásne uvoľní a povzbudí všetky naše zmysly.

Zdravie a krása:

Vodnár vplýva na predkolenie, lýtka, päty, členky, žily a nohy. Nohy sa v týchto dňoch veľmi rýchlo unavia, preto si neplánujme žiadne náročné túry, ani dlhé chodenie, alebo činnosti, pri ktorých treba stáť dlho na jednom mieste. Ak je niečo také potrebné, choďme sem a tam, alebo prešľapujeme na špičkách. Večer si nohy sprchujeme striedavo teplou a studenou vodou, dobre padnú aj bylinkové kúpele a masáže nôh, ale aj masáže celého tela – najmä vo dvojici. Ak máme kŕčové žily, sprchujme si v týchto dňoch nohy zásadne iba studenou vodou.  Nikdy si nesprchujme nohy s kŕčovými žilami horúcou vodou! Sprchovanie studenou vodou je pri kŕčových žilách vhodné každý deň.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade vyberieme cibule odkvitnutých cibuľových rastlinách, vetráme lôžkoviny, vhodný deň na umývanie a leštenie. Vyvetrajme pivnice a komory, zbierajme liečivé rastliny na cievny systém a na kŕčové žily. Tento čas je vhodný aj na zbieranie liečivých rastlín do zásoby.

Tip na recept na stredu: Rezance s pečienkami

Tip na recept na štvrtok: Grilovaná mozzarella s rukolou

Tip na recept na piatok: Špagety so zeleným pestom

Tip na recept na sobotu: Exotická panvica s ryžou