Lunárny kalendár 23. – 25. jún 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 23. – 25. jún 2020:

V utorok 23. júna je Mesiac ešte v Rakovi, a to je čas, keď sme citlivejší a všeličo nás dokáže i môže doslova dojať! Niektorí môžu mať aj slzy na krajíčku. Buďme preto vnímavejší k svojmu okoliu sa snažme správať ohľaduplne.Objímajme svojich blízkych a venujme viac času svojim deťom. Ak sa dá, vyberme sa von, na vzduch a načerpajme sily. Je jedno, či to bude prechádzka, alebo hoci aj doma v záhrade – dôležité je byť v kontakte s prírodou…

Večer si naplánujme niečo pokojné a príjemné, myslite na niečo pekné.

V stredu a vo štvrtok je Mesiac v Levovi – vhodný čas zažiariť a vybrať sa niekam medzi ľudí. Ak sa dá, zabavte sa, smejte sa, ak máte voľno, vyberte sa niekam na výlet, navštívte hrady a zámky. Napriek tomu, že v tieto dni sami radi zažiarite a dobre vám padne obdiv a pochvala, doprajte ju aj ľuďom okolo seba. Nebuďte však márnotratní – dni Leva zvádzajú k utrácaniu peňazí. Robte tak iba v rámci svojich možností a obsahu svojej peňaženky.

Neverte všetkému, čo budete počuť a dajte si pozor na to, aby ste nešírili neoverené polopravdy. Vyhýbajte sa konfliktom a hádkam! V popoludňajších hodinách sa snažte viac sústrediť na svoju prácu. Ráno sa môžete pokúsiť naprogramovať sa optimisticky: Keď vstanete, ešte skôr, ako sa pustíte do svojich povinností, usmejte sa, položte si jednu ruku na čelo, druhú ruku si položte na zadnú stranu hlavy a povedzte si napríklad toto: Dnešný deň je krásny a všetko sa mi darí! Pre istotu svoje želanie “neprogramujte” do budúceho času, aby vaše želanie neuviazlo niekde v budúcnosti a aby neostalo nesplnené…!

Zdravie a krása:

V utorok je Mesiac ešte v Rakovi, čiže ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, pečeň, žlčník, trávenie, hruď, pľúca a mliečne žľazy. Ak máte citlivejší žalúdok a máte v ňom pocit neistoty, doprajte si oddych na lôžku s teplým obkladom na bruchu. V pokoji vypite šálku vlažného harmančekového alebo medovkového čaju. Ak sa vám žiada, prislaďte si medom. Sliznicu žalúdka ochránite, ak zjete lyžičku ľanového semienka, ktoré ešte predtým necháte trochu napučať vo vode. Nezabudnite dôkladne rozhrýzť – získate tak množstvo výživných látok.

V stredu a vo štvrtok je Mesiac v Levovi – ten ovplyvňuje srdce, cievy, chrbát a bránicu. Doprajte si dostatok vitamínu C – najlepšie v podobe čerstvej citrusovej šťavy, alebo – ak sa nedá – tak v podobe vhodných doplnkov výživy. Vitamín C kontroluje cholesterol v krvi, ovplyvňuje produkciu hormónov, ktoré nám pomáhajú dobre zvládnuť stres. Okrem toho dbajte na to, aby ste mali dostatok spánku – najlepšie 7 – 8 hodín, aby ste ráno boli odpočinutí a plní energie.

Srdcu prospeje svižný pohyb, ak máte problémy so srdiečkom, radšej zvoľte pokojnú a pomalú prechádzku. Povenujme sa trochu svojmu chrbtu a doprajme si masáž – objednajme sa k masérovi, alebo si dožičme vzájomnú masáž chrbta s partnerom.

Počas dňa to nepreháňajte s konzumáciou kávy, ale pokojne si môžete dopriať aj honosnejšie jedlá a k tomu pohár dobrého vína – počas dní Leva totiž lepšie spaľujeme tuky. Vhodnou prílohou sú zeleninové šaláty, ako dezert si doprajme čerstvé ovocie.

Dni Leva môžeme využiť aj na podporenie krásy svojich vlasov – ak si v tieto dni necháme zastrihnúť končeky vlasov, lepšie budú rásť a pomôže to aj ich zdraviu. Veľmi vhodné sú aj rôzne vlasové zábaly a kúry. Ak chcete vyskúšať niečo prírodné, dožičte svojim vlasom zábal z tekvicového alebo arganového oleja. V prípade, že nemáme čas na zdĺhavé zábaly, votrieme si do čerstvo umytých a uterákom vysušených vlasov malé množstvo arganového alebo lopúchového oleja, ktorý sme si predtým votreli do dlaní. Malé množstvo oleja, ktoré sme si votreli do dlaní, zapracujeme do vlasov tak, že ich prečešieme prstami.

Záhrada a domácnosť:

V utorok si nájdite čas na odpočinok v záhrade alebo aspoň chvíľku na balkóne. Poobdivujte kvety a záhradku. Nezabudnite ani na izbové kvety, ktoré vám robia doma radosť.

V stredu a vo štvrtok likvidujte burinu a škodcov, pokoste trávnik a strihajte živé ploty. Nové rastlinky v týchto dňoch však radšej nevysádzajme – mohli by presychať.

Okopávame záhony s rajčinami, paprikami, uhorkami a baklažánmi.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.