Lunárny kalendár 24. – 25. apríl 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

https://www.shutterstock.com

Čítajte náš Lunárny kalendár 24. – 25. apríl 2020!

Mesiac je v znamení Býka a to v nás vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch a krásnych veciach. Žiada sa nám počúvať hudbu, stretnúť sa s priateľmi a zažívať niečo zaujímavé… Avšak v súvislosti s epidémiou, ktorú spôsobil obávaný vírus, ale aj vzhľadom k tomu, že máme obdobie, keď je Mesiac v nove, najlepšie urobíme, ak všetky tieto túžby uspokojíme v kruhu svojej rodiny a najbližších, najlepšie v komornom prostredí svojej domácnosti. Ak cítite potrebu niekam ísť, vyberte sa do prírody a popremýšľajte o tom, čo všetko by ste vo svojom živote mohli zmeniť k lepšiemu.

Dobrá rada: Nesnažte sa v tomto období riešiť žiadne konflikty – iba tak sa môžete vyhnúť zbytočnému stresu a hádkam, ktoré v tomto čase hrozia. Večer sa snažte dopriať si niečo príjemné a upokojujúce – inak hrozí nepokojný spánok a niektorých môžu potrápiť aj nočné mory.

Zdravie a krása:

Mesiac v Býkovi telesne ovplyvňuje uši, zuby, krk, štítnu žľazu, zátylok a ramená. Ak je to možné, poproste partnera, aby vám vymasíroval zátylok a ramená. Ideálne je, ak na tento účel použijete masážny olej s esenciou majoránky alebo cyprušteka. Masáž, ktorá by mala byť jemná, dokonale prekrví, prehreje a uvoľní bloky, kvôli ktorým šija často býva stuhnutá.

Nenamáhajte svoje hlasivky, aby ste nezachrípli. Popíjajte teplý alebo vlažný šípkový, lipový, exhinaceový alebo iný vhodný čaj, osladený medom a ochutený citrónom. Pri bolesti hrdla kloktajte nálevom zo šalvie, do ktorého treba pridať trochu čerstvej citrónovej šťavy. Cmúľajte panthenolové tablety.

Pokiaľ ide o jedlo, doprajme si zinok, ktorý je dôležtou ochranou pred vírusmi. Nájdeme ho vo fazuli, pšeničných klíčkoch, hydine, ale aj v mäsku z krabov.

Nov je vhodné obdobie aj na zmeny k lepšiemu. Napríklad aj k lepšej postave. Určite však nedržte žiadne hladovky – dôležité je, aby ste jedli s chuťou a aby sme zbytočne nezaťažovali svoje tráviace orgány. Čo tak napríklad vyskúšať oddelenú stravu?

Záhrada a domácnosť:

Okopávajte rastliny, na vhodnom mieste môžete založiť kompost a výsevný záhon na predpestovanie letných odrôd hlúbovín a neskôr aj dvojročných rastlín – napríklad aj kvetín. Ešte stále môžete sadiť zemiaky. Nové zemiaky nahrňte zeminou, aby ste ich chránili pred svetlom a mrazom.