Lunárny kalendár 26. – 28. marca 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor? Čítajte náš nový Lunárny kalendár 26. – 28. marca 2020!

https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 26. – 28. marca 2020:

Vo štvrtok je Mesiac ešte v Baranovi a to je čas, keď by sme si mali dať pozor na narastajúcu nervozitu, hnev a hádky, ktoré môžu vzniknúť rovnako doma, ako i v práci. Narastajúcu nervozitu možno odbúrať vhodným pohybom. Skúste si zacvičiť, vyberte sa do záhradky, či na krátku prechádzku – v týchto dňoch tam, kde nie je veľa ľudí. Rozhodne by sme mali obmedziť sedenie pri televízore, či počítači. Snažte sa ovládať svoje emócie a rozhodne neriešte spory. Ak potrebujete spoločnosť, aby ste sa vyrozprávali, skúste si urobiť vo vhodnom čase urobiť pohodu a zatelefonujte priateľovi, či priateľom, alebo niekomu blízkemu, aby ste sa pozhovárali. V týchto dňoch, keď sa kvôli nebezpečnému vírusu osobný kontakt neodporúča, skúste si aspoň takto vynahradiť potrebu ľudskej blízkosti. Možno si takto viac než predtým uvedomíme, aké sú takéto. na pohľad samozrejmé veci, životne dôležité.

V piatok a sobotu je Mesiac v Býkovi – no a toto je čas, keď je také príjemné posedieť si s rodinou a kamarátmi. Za iných okolností by určite bolo príjemné vyraziť si niekam von. medzi ľudí, ale to teraz, žiaľ, nie je možné. Život s rúškami a strach z desivého vírusu nás prinútil zminimalizovať naše spoločenské kontakty. Skúsme si teda vytvoriť čo najpríjemnejšiu atmosféru doma, v kruhu svojich blízkych – uvarme si niečo dobré, pozhovárajme sa o veciach a témach, na ktoré inokedy nie je čas, zahrajme si nejakú zaujímavú spoločenskú hru. A možnože v piatok či sobotu večer môže radosť urobiť aj stretnutie s priateľmi cez skype. Dohodnite si čas, nalejte si niečo dobré do šálky či pohárika, príjemne sa nalaďte a skúste sa so svojimi blízkymi, s ktorými nemôžete byť, “stretnúť” a vidieť aspoň takýmto spôsobom. Keď sa nedá inak, aj toto môže byť veľmi príjemné…

Piatkový a sobotňajší večer nás naplní nežnosťou a túžbou, takže presne toto je čas, keď môžeme prežiť krásne a vzrušujúce chvíle s partnerom. Urobte si pekný večer – nebudete ľutovať…!

Zdravie a krása:

Baran ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú silu. Ak chcete niečo vo svojom živote zmeniť, v dňoch Barana je na to ten správny čas. Myslite pozitívne a opakujte si, že to, po čom túžite je pravda. Napríklad myslite na to, že ste úspešní, že sa vám darí alebo že vás ľudia majú radi. Ak budete na to myslieť, budú z vás vyžarovať pozitívne emócie, vsugerujete si lepšiu náladu a postupne sa vám aj začne dariť. Nezabúdajte na dostatok tekutín, večer si na unavené oči doprajme vlažný obklad z očianky a na upokojenie popíjajme čaj z medovky, levandule alebo pamajoránu.

Býk ovplyvňuje krk, mandle, čuch, chuť, zátylok a ramená. Chráňte si krk a uši pred studeným vzduchom, aby ste nenachladli – ak je chladný vzduch, alebo fúka vietor, noste čiapku a šál – pomaly sa ku nám blíži mesiac apríl, takže na stále počasie si ešte počkáme. Preventívne kloktajme – napríklad šalviovým alebo repíkovým odvarom a ak nás pobolievajú uši, nakvapkajme si do uší kvapky z divozelu.

Záhrada a domácnosť:

Ak si chceme predpestovať priesady, vysievajme zeler a pór. Aby sme čo najlepšie a najprírodnejšie ochránili svoju záhradku pred škodcami, porozvešiavajme po stromoch vtáčie búdky. Treba ich však dobre zabezpečiť proti vetru, aby ich nepozhadzoval a takisto aj proti mačkám. Ak máte balkón a mačky naň nechodia, môžete si vtáčiu búdku dať aj na stenu balkóna.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.