Lunárny kalendár 29. apríla – 2. mája 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 29. apríla - 2. mája 2020
https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 29. apríla – 2. mája 2020:

V stredu je Mesiac ešte V Rakovi, takže ešte môžeme byť citlivejší – túžime po nežnostiach, tak sa nebojme prejaviť svoje city! Tak ako sa žiada nežnosť nám, potrebujú ju aj iní. Prejavme svoju lásku našim blízkym, venujme sa svojmu partnerovi, deťom, rozprávajme sa s nimi a ak po niekom túžime, dajme mu to najavo…

Vo štvrtok až v sobotu je Mesiac v Levovi, čo sa prejaví na našej narastajúcej vitalite, sile a optimizme. Skúste si na víkend pripraviť nejaký zaujímavý program – ovzdušie bude plné lásky a bude žičiť zábave. Zatelefonujte priateľom, opýtajte sa, ako sa majú a vzájomne sa potešte. Počas noci citlivejších môžu prekvapiť živé sny…

Zdravie a krása:

Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. V dňoch Raka by sme nemali jesť ťažké, mastné a vyprážané jedlá. Naopak, blahodarne pôsobia čerstvé výhonky mladých, divo rastúcich byliniek s horkastou chuťou, ale aj rukola, žerucha, zelené vňate, kvasená zelenina, strukoviny. Popíjajte harmančekový, šípkový alebo púpavový čaj.

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh, chrbát a bránicu. V dňoch Leva to nepreháňajte s kofeínom a nechajte svoje srdiečko odpočívať. Ak potrebujete povzbudenie, doprajte si čaj maté (cesmína paraguajská). Myslite aj na svoj chrbát a viackrát denne sa dobre ponaťahujte. Ak nemáme čas na zložité cviky, môžeme si chrbát natiahnuť aj takto celkom jednoducho: Postavíme sa, ruky dáme za chrbát a prsty oboch rúk prepletieme tak, aby naše dlane boli obrátené smerom k zemi. Pritom sa snažíme, aby ruky boli vystreté a tlačíme ich k zemi.

V dňoch Leva si zastrihneme vlasy – budú krajšie, pevnejšie a budú lepšie rásť. Popíjajme čaj z medovky, jahodového listu alebo hlohu. V prípade, že mávate problém s vysokým tlakom, pite šťavu z čerstvých uhoriek.

Lunárny kalendár 29. apríla – 2. mája 2020záhrada a domácnosť:

Ak je Mesiac v Rakovi a je sucho, nezabudnite dobre poliať záhradu – rastliny teraz potrebujú veľa vody. Nezabúdajte ani na stromy! Pokoste trávnik, môžete vysiať listovú čakanku, neskorú hlávkovú kapustu, kučeravý kel, reďkovky, karotku, kaleráb, pór, kapustu, či stonkový mangold.

V prípade, že máte v záhradke jazierko, môžete vysadiť lekná, opravujte studne. Periny, paplóny a posteľné prikrývky v týchto dňoch nevetrajte, mohli by navlhnúť.

V dňoch Leva vrúbľujte ovocné dreviny, vysádzajte uhorky, tekvice, cukety, vyčistite jahodové záhony. Ak záhony teraz skypríte, burina sa prebudí a keď ich skypríte znovu 11. – 12. mája, burina zmizne.

V teplejších oblastiach vysejte cukrovú kukuricu, fazuľu, uhorky, paradajky a papriky a nezabúdajte dostatočne zavlažovať. Tieto dni sú vhodné aj na to, aby sme dosiali trávnik, prípadne aj na založenie nového trávnika a kosenie.

Tento čas nie je vhodný na maliarske práce – farba by praskala a odlupovala sa. Takéto práce radšej odložme na budúci týždeň, keď Mesiac bude ubúdať. Vhodné sú na to vzdušné dni, keď farba dobre schne (Mesiac vo Vodnárovi, Blížencoch či Váhach!

Pranostiky na máj:

  • Chladný máj – pre ovocie raj.
  • Chladný máj , jahody zrelé na Turíce , jasný Urban vínom naplní pivnice.
  • Keď sú začiatkom mája noci mesačné , studené , rosnaté , taký by mal byť celý máj.
  • Keď sú májové huby červivé, bude suché leto.
  • V máji chladno – bude vína na dno…
  • Za mokrým májom ide suchý jún , za suchým májom ide mokrý jún.
  • Ak na prvého mája večer prší, bude po celý rok pekne.
  • Dážď na prvého mája – úrodný rok.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.