Lunárny kalendár 3. – 6. júl 2020

Ak chcete vedieť, ako krajšie, zdravšie a lepšie prežiť nasledujúce dni, určite by ste si mali prečítať Lunárny kalendár! Okrem toho sa dozviete aj to, na čo si treba dať pozor, čo sa v tieto dni najlepšie darí, ako si život ešte lepšie vychutnať a kopu ďalších zaujímavých vecí!

https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 3. – 6. júl 2020:

V piatok a sobotu 3. – 4. júla je Mesiac v Strelcovi – máme chuť na dobrodružstvá, mimoriadne zážitky a rozširovanie si obzorov. Túžime zažívať a skúšať neobvyklé veci. Vhodný čas na návštevu hradov, zámkov, výstav. V týchto dňoch sa radi a ľahko zoznamujeme s novými ľuďmi, príjemné je posedieť si pri ohníku, pozorovať nočnú oblohu, vybrať sa niekam na výlet – čím nezvyčajnejšie, tým lepšie… Večer si vychutnajme príjemnú zábavu s priateľmi – bude nám fajn aj doma…

V nedeľu a pondelok 5. – 6. júla je Mesiac v Kozorožcovi a to nám dáva disciplínu, serióznosť, vytrvalosť a triezvy pohľad na svet. Pri plnení pracovných povinností však nezabúdajme ani na svojich blízkych a dajme im najavo, že na nich myslíme. Fotografie našich blízkych na pracovnom stole nestačia…

Po celý víkend nás zo spánku môže rušiť Mesiac, ktorý bude v nedeľu v splne.

Zdravie a krása:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Ak nemáte čas alebo chuť na to, aby ste pravidelne cvičili, skúste aspoň viac chodievať pešo. Ak nemáte naplánovaný veľký nákup, zbehnite do obchodu pešo, alebo cestou do práce vystúpte z dopravného prostriedku o zastávku skôr. Ak chodíte autom, prípadne zaparkujte ďalej od práce, aby ste sa prešli. Telo potrebuje pohyb – pohyb je život! Doprajte si dostatok vitamínu C. Okrem citrusových plodov ho nájdete aj v celozrnných obilninách a v zelenine a ovocí, ktoré majú sýte farby. Myslite aj na prevenciu rednutia kostí – jedzte orechy, semienka, napríklad tekvicové, sézamové, či slnečnicové. Tekvicové dodávajú, okrem iného, železo a horčík, sézamové vápnik a vitamín E, no a slnečnicové semienka dodávajú telu aj kyselinu linolovú. Navyše, nenasýtené tuky týchto semienok upravujú aj cholesterol. Na jedálnom lístku by sa mali objavovať ryby – obsahujú niacín a vitamín D. Ten pomáha telu vstrebávať vápnik. Regeneráciu organizmu podporíte saunou alebo prehrievacou masážou.

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela a pohyb.

Pleť si môžeme omladiť výživnými maskami alebo masážou tváre. Vyberme sa ku kaderníčke na farbenie vlasov alebo na výživné vlasové zábaly. Dobre urobíme, ak si v tieto dni vyčistíme zubné medzery dentálnou niťou a ďasná si premasírujeme kokosovým olejom. Kokosovým olejčekom si môžeme jemne vymasírovať aj nechtové lôžka.

Ak vás bolia kĺby, trpíte artrózou alebo reumou, priložte si na boľavé miesta roztlčené čerstvé listy kostihoja a zabaľte, aby bolestivé miesto bolo v teple. Samozrejme, namiesto čerstvej byliny môžete použiť aj kvalitný kostihojový krém.

Záhrada a domácnosť:

V dňoch Strelca by ste asi zbytočne chceli od detí, aby si dôkladne poupratovali v izbe – nevedeli by sa na takúto prácu sústrediť. Radšej ich zoberte niekam von, alebo na výlet. Vhodný čas aj na naplánovanie nejakej rýchlej dovolenky, či výletu.

Likvidujte burinu v záhrade, starajte sa o ovocné stromy a prihnojte ich. Zbierajte listy a kvety byliniek, ktoré sú vhodné na pečeň (ligurček, myší chvost).

V dňoch Kozorožca sa starajte o pôdu, prihnojujte stromy, zberajte maliny a ríbezle, zbierajte listy a kvety bylín, ktoré sú vhodné na kĺby (kostihoj a borák) – majú v sebe silu splnu…!

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.