Lunárny kalendár od 30. júna

Sledujete  “Lunárny kalendár ” od 30.  júna!

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár na 30.  júna – 1. júla:

Mesiac je v znamení Býka, a ten vplýva na čeľuste, krk, mandle,čuch, chuť, uši, štítnu žľazu, zátylok a ramená. Tieto dni sú vhodné na činnosti, pri ktorých je potrebná precízna práca. Na obzore môže byť hádka so ženou, ktorá sa rýchlo a ľahko uráža – dobre preto zvážte svoje slová. V piatok zase môžeme mať šťastie na ľudí, ktorí budú tvrdohlaví a nebude ich ľahké presvedčiť – obrňte sa trpezlivosťou. Dokonalý partnerský súlad, či už pri práci, alebo zábave, si budete vychutnávať 1. júla. Ten istý deň je vhodný aj na cestovanie a výlety – najmä na potulky po hradoch a zámkoch. Nájdime si čas na svoje deti a dajme im najavo, že sme s nimi radi a že sa tešíme, že im začali prázdniny. Odmeňme ich za celoročnú prácu v škole a ak sa nám nepodarí v piatok, naplánujme si s nimi niečo príjemné na najbližšie dni.

Zdravie a krása:

Keďže v tieto dni môže hroziť, že budeme mať stuhnuté krčné svalstvo a chrbticu, uvoľnime sa masážou krčného svalstva a krúžením hlavy. Relaxujme a popíjajme čaj s malinovou šťavou, ktorá detoxikuje, podporuje trávenie a pôsobí aj proti zápalu močového mechúra. Pomáha aj pri hnačke a zápche. Dobre nám urobí aj popíjanie čajov z listov černice, maliny, čiernych ríbezlí a repíka.
V tieto dni zaraďme do svojho jedálnička zelené riasy a ryby (ak nemáme čerstvé, doprajme si aspoň tie z konzervy. Hormón štítnej žľazy tyroxín, ktorý spúšťa látkovú výmenu, potrebuje jód.
Ak chceme mať pekný účes, vyberme sa 1. júla ku kaderníkovi – účes sa naozaj vydarí a dlho vydrží. Starajme sa o pokožku krku a dekoltu, doprajme jej výživnú kúru alebo krím. Krém rozotierajme smerom nahor a do strán.

Záhrada a domácnosť:

Odrezkami rozmnožujeme ruže, okopávame, zalievame a rozsádzame koreňovú zeleninu, ak máme voľné záhony, sadíme na ne kaleráby a čierne reďkovky. Hnojíme izbové rastliny. Ak je pekné počasie, zbierame liečivé rastliny, ktoré používame na problémy s hrdlom – napríklad šalviu, tymián, skoroceľ.

 

Tip na recept na štvrtok: Sekaný rezeň

Tip na recept na piatok: Výdatný zeleninový šalát