Lunárny kalendár 31.júl – 2.august 2020

Ak chcete vedieť, ako krajšie, zdravšie a lepšie prežiť nasledujúce dni, určite by ste si mali prečítať Lunárny kalendár! Okrem toho sa dozviete aj to, na čo si treba dať pozor, čo sa v tieto dni najlepšie darí, ako si život ešte lepšie vychutnať a kopu ďalších zaujímavých vecí!

Lunárny kalendár 31.júl - 2.august 2020
https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 31.júl – 2.august 2020:

V piatok 31. júla je Mesiac ešte v Strelcovi, kým v sobotu 1. – 2. augusta je už v Kozorožcovi. V piatok sa nás môžu lákať dobrodružstvá, lákajú nás nové zážitky, túžime spoznávať nové veci a vychutnávať si príjemné chvíle a pôžitky. Večer dobre urobíme, ak si posedíme pod hviezdami, pri ohníku alebo pri poháriku niečoho dobrého s priateľmi. Dobre nám však bude aj v pohodlí vlastného domova či záhrady…:-) Dôležité je, aby sme boli s tými, ktorí sú s nami na jednej vlne…

Dávajme si však pozor na roztržitosť.

V sobotu a nedeľu je Mesiac v Kozorožcovi, ktorý žičí trpezlivosti, serióznosti a dáva nám disciplínu. Keďže je však letný víkend, nemali by sme zabúdať na svojich blízkych a na to, že život nie je len o práci! Určite si naplánujte niečo príjemné a ak aj nemôžete podniknúť so svojou rodinou či blízkymi niečo zaujímavé tento víkend, aspoň si to naplánujte a povedzte im, že sa na spoločné chvíle tešíte!

Zdravie a krása:

Mesiac v Strelcovi ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Doprajte si osviežujúce sprchy a ak môžete, tak aj príjemnú masáž. Počas celého dňa dbajte na vzpriamenú chôdzu. Ak vás pobolievajú kĺby, či kríže, potierajte si boľavé miesta kostihojovou masťou a priložte teplý zábal. Pomáha aj priložiť na chvíľu vankúšik plnený bylinkami, čerešňovými kôstkami, či otrubami, ktorý trochu nahrejeme v mikrovlnke. Náladu nám môže zlepšiť lahodný čaj z materinej dúšky.

Svalom zabezpečí potrebnú energiu strava s vysokým obsahom sacharidov (zemiaky, ryža, fazuľa) a nízkotučné bielkoviny (napríklad biele mäso a sójové výrobky). Aby sme pomohli obnove tkanív a udržali pevnosť svojich šliach, doprajme si dostatok vitamínu C v podobe čerstvého ovocia, citrusov, ananásu, či bobuľového ovocia.

Keď je Mesiac v Strelcovi, máme chuť ochutnávať rôzne originálne jedlá, často aj inšpirované zahraničnými kuchyňami. Dávajme si však pozor na to, aby sme nekonzumovali často vyprážané jedlá – pozor najmä na prepálené tuky! Doprajme si dostatok zeleninových šalátov.

Ak sa vám žiada relax a osvieženie, doprajte si večer kúpeľ s niekoľkými kvapkamicédrového esenciálneho olejčeka.

Tí, ktorí majú radšej sprchu, môžu si dožičiť voňavý píling pokožky, ktorý pokožku súčasne jemne premasíruje. Nezabudnime na následné dôkladné opláchnutie a ošetrenie pokožky vhodným telovým mliekom či olejom. Ideálna je partnerská masáž.

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela, pohyb a pokožku. Snažme sa chodiť vzpriamene a so stiahnutým bruchom. Zlé držanie tela môže mať za následok povolené brušné svalstvo, napätie v bedrovej oblasti, k ochabnutiu svalstva krčnej chrbtice a k bolesti medzi lopatkami. Vyrovnajme sa, zdvihnime hlavu i bradu, vyrovnajme ramená a vypnime hruď. Nielenže budeme vyzerať lepšie, ale sa budeme aj lepšie cítiť a budeme zdravší!

Aj v tieto dni nám dobre prospejú striedavé sprchy, kúpele a masáže. Pokožka sa krásne prekrví, uvoľnia sa svaly a zlepší sa aj funkcia orgánov. V tieto dni je vhodné aplikovať pleťové masky, masáž tváre, vlasové zábaly, aj farbenie vlasov. Ak chcete urobiť niečo účinné proti paradentóze, vymasírujte si ďasná kokosovým olejom. Jemná masáž kokosovým olejom pomôže aj našim nechtom – nezabudnime jemne vymasírovať aj nechtové lôžka.

Lunárny kalendár 31.júl – 2.august 2020: Záhrada a domácnosť:

V dňoch Strelca likvidujeme burinu, zalievame a prihnojujeme ovocné stromy. Zbierame listy a kvety byliniek, ktoré sú účinné na pečeň (napríklad ligurček alebo myší chvost). V dňoch Kozorožca trhajte maliny, černice, ríbezle, či iné bobuľovité ovocie a pripravujte sirupy. Zbierajte kvety a listy byliniek, ktoré sú vhodné na kĺby – je tesne pred mesačným splnom, takže majú zvýšený účinok…

Dobrá rada: Doprajte si príjemné veci života a naučte sa tešiť z maličkostí. Život nie je len o povinnostiach!:-)

Ak máte záujem prečíať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.