SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 13. augusta

Od: Jana Vančová 13.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od  13. augusta!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár na 13. augusta:

Mesiac je v Baranovi a vtedy cítime nárast energie a túžime vykonať veľa vecí. Mali by sme si však dať pozor na prílišné prejavy ega, prudkosť a spory.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz najviac pôsobí na oblasť hlavy a tváre. Dobre nám padne masáž hlavy, ale i tváre, pretože v tomto čase sme mimoriadne náchylní na migrény. Pre umocnenie účinku masáže si môžeme primiešať do masážneho krému kvapku levanduľovej silice, alebo si pár kvapiek levanduľovej silice nakvapkáme do dlaní, rozotrieme pomedzi prsty a takýmito prevoňanými prstami si potom vymasírujeme pokožku hlavy. Popíjame čaj z pamajoránu, ľubovníka alebo levandule. Očiam prospeje obklad z očianky Rostkovovej alebo z kamilkového čaju.  Nezaťažujme si zbytočne hlavu ponocovaním a dlhým sledovaním televízie, či prácou pri počítači.
Ak vás ťažia myšlienky, nepokoj a pretlak v mysli a hlavu, môžete vyskúšať aj Bachovu kvetovú terapiu, konkrétne White Chestnut – prinesie vám vnútornú harmóniu a pokoj v mysli.

Záhrada a domácnosť:

Je vhodný čas na zber plodovej zeleniny, ako napríklad paradajky, papriky, uhorky, patizóny. V týchto dňoch pozbieraná zelenina sa výborne hodí na uskladnenie, mrazenie, zaváranie, či nakladanie.

Lunárny kalendár na 14. – 15. augusta:

V tieto dni je Mesiac v Býkovi a ten vyvoláva túžby po pôžitkoch, estetike a pohodlí. Pozvite partnera či partnerku na večeru – bude to naozaj veľmi príjemné a môžete prežiť aj skutočnú vášeň. Tí, ktorí majú teraz dovolenku, môžu si na tieto dni naplánovať piknik alebo grilovanie.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac teraz ovplyvňuje uši, zuby, krk, štítnu žľazu a hlasivky. Všetko, čo v tieto dni urobíte pre tieto časti tela, bude mať silný preventívny účinok. Uvoľníme si krčné svaly, večer si zapálime vonnú lampu – najlepšie s vôňou bergamotu.

Rescue krém a gélKrčné svalstvo nám môže krásne uvoľniť jemná masáž pomocou vhodných prípravkov z Bachovej kvetovej terapie. Vhodný je Rescue gél alebo Rescue krém. Jemný, uvoľňujúci gél jemne chladí, v teplom počasí prinesie úľavu , uvoľnenie.. jemná masáž krku s Rescue gélom uľaví napätému svalstvu a prinesie osvieženie po celom dni.
Rescue krém – o niečo mastnejšia konzistencia, ktorá taktiež prinesie úľavu po celom dni. Môžete ním masírovať stuhnuté svalstvo na celom tele. Uvoľní a prinesie príjemný relax tela ale i duše. Varíme si čaje z rumančeka, repíka alebo šalvie. Dobre urobíme, ak si pôjdeme zaplávať. Svojej pleti pomôžeme, ak si budeme v týchto dňoch aplikovať hydratačné masky – minimalizujeme takto výskyt vrások . Telo si môžeme ošetriť regeneračnými olejmi – napríklad mandľovým alebo nechtíkovým. V tieto dni je vhodné aj vybrať sa do kaderníctva a nechať si urobiť nový účes – určite sa vydarí.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade sa venujeme najmä koreňovej zelenine – zberáme najmä mrkvu,  petržlen, cesnak, cibuľu – všetko je vhodné na ďalšie spracovanie a konzervovanie.  Vhodný čas aj na zber skorých zemiakov.Voľné záhony okopeme a môžeme vysadiť bielu a červenú reďkovku, šalát, pór aj čierny koreň na jesenný zber.

womangalérie VŠETKY