Lunárny kalendár 7. – 8. mája 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 7. - 8. mája 2020
https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 7. – 8. mája 2020:

Mesiac je v Škorpiónovi, a to je čas intenzívnych emócií. V týchto dňoch sme citlivejší, zmyselnejší, ale aj vášnivejší… Navyše, mesačný spln zosilňuje všetky energie. Snažte sa tieto skutočnosti využiť na to, aby váš život bol krajší a vychutnajte si dni, ktoré môžu byť naplnené láskou, vášňou aj erotikou… A pred spaním si niečo krásne želajte – v čase splnu máte obrovskú šancu, že sa váš sen splní…!

Mimochodom, tieto dni sú vhodné aj na zábavu… Tak skúste vymyslieť niečo príjemné.

Zdravie a krása:

Mesiac v Škorpiónovi ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány, preto by sme im mali venovať zvýšenú starostlivosť. Škorpión vplýva na močový mechúr, konečník a sexualitu. Dobre urobíme, ak si doprajeme dostatok tekutín, ktoré odplavia dráždivé látky, ktoré sa usádzajú v močovom mechúre. Skúste ráno, najlepšie nalačno, vypiť pohár vody, do ktorej pridáte dve čajové lyžičky jablčného octu a k tomu lyžičku medu. Dávajme si pozor na prechladnutie močových ciest.

Pre celkové ozdravenie organizmu a zvýšenú sexuálnu vitalitu je vhodné omývať si pohlavné orgány studenou vodou (až 10 minút”) – vhodné je dopriať si takýto kúpeľ nad lavórom, či bidetom, aby sme nohami nestáli v studenej vode a a aby nám nebolo zima! Na omývanie je vhodné zvoliť jemnú hubku.

Jedzme dostattok ovocia, zeleniny (veľmi bhodný jee napríklad stonkový zeler) a celozrnné výrobky. V dňoch Škorpióna popíjajme čaj z prasličky, rumančeka, alebo jahodového listu.

Tieto dni sú vhodné aj na hĺbkové čistenie pleti, píling pleti, aj na liečenie plesní a bradavíc.

Pred hĺbkovým čistením pleti si tvár naparte nad odvarom z rumančeka, bazy alebo feniklu a potom si z pleti odstráňte nečistoty. Vhodný je aj píling. Nezabudnite na následné ošetrenie pleti pleťovým tonikom a vhodným krémom.

Záhrada a domácnosť:

Dôkladne pozalievajte izbové kvety a prihnojte ich. Vetrajte iba krátko, lebo počas týchto dní všetko ľahko navlhne. Ak sa vám niečo niekde stratilo a je to v rámci domácnosti, tieto dni sú vhodné na hľadanie i nájdenie stratených vecí. Zbierajte bylinky – teraz najmä žihľavu a ak máte v záhrade krásnu a čistú púpavu, môžete si pripraviť zdravý a chutný púpavový med.

Môžete sadiť listovú zeleninu, karfiol aj letničky. Majitelia záhradných jazierok môžu v týchto dňoch sadiť lekná – bude sa im dariť.

Ako si pripraviť púpavový med?

Na prípravu púpavového medu budeme potrebovať 400 púpavových kvetov, 2 veľké, chemicky neošetrené citróny, 1,5 kg kryštálového cukru, 1,5 litra vody.

Ideálne je, ak nazbierané púpavové kvety nemusíme umývať (pochádzajú z vlastnej záhrady, alebo je krátko po daždi). Púpavové kvety (iba hlavičky) vložíme do hrnca a pridáme umyté, na plátky pokrájané citróny. Zalejeme 1,5 litrom vody a uvedieme do varu. Potom premiešame, zakryjeme a takto necháme odstáť 24 hodín.

Po uplynutí tejto doby púpavy s citrónmi precedíme cez gázu a nakoniec ešte dobre vytlačíme, aby sme získali čistú tekutinu. Do tohto púpavovo-citrónového výluhu postupne vmiešame kryštálový cukor, privedieme do varu, potom stíšime teplotu a veľmi pomaly varíme ešte asi 1,5 hodiny.

Uvarený púpavový med ešte horúci nalejeme do umytých a nahriatych pohárov a ešte teplé zaviečkujeme a obrátime hore dnom. Necháme takto vychladnúť.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.