Lunárny kalendár od 7. novembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 7. novembra!

Lunárny kalendár od 7. novembra

Lunárny kalendár na 7. – 8. novembra:

Mesiac je v znamení Vodnára a to v nás vzbudzuje túžbu po originalite, slobode a zmenách – týka sa to zmien v každej oblasti, počnúc medziľudských vzťahov, pokračujúc túžbami, prácou, či návykmi. Určite však nie je na škodu zamyslieť sa, či je to zmena k lepšiemu, alebo iba chvíľková túžba…Nezaškodí preto zachovať trochu opatrnosti a rozvahy… 😛  Dobre nám urobí spoločnosť priateľov a ľudí, s ktorými sa cítime v pohode.

Zdravie a krása:

Vodnár pôsobí na lýtka, kŕčové žily, predkolenie, členky a päty. Ak máme večer unavené nohy, doprajme im striedavú sprchu, ak máme kŕčové žily, pomôže im sprchovanie studenou vodou. Nohy si si zľahka vymasírujme smerom zdola nahor – k srdcu. Ak máme masážnu podložku, vymasírujeme si chodidlá na nej.  Nohy s kŕčovými žilami nemasírujeme tlakom rúk, ani prstov, ale iba do nich zľahka votrieme osviežujúci krém alebo emulziu. Pomáha aj nechtíkový krém, alebo krém z pagaštanu. Dobre urobíme, ak si nohy vyložíme nahor a ak  si aj počas dňa pri práci nohy vyložíme na nejakú podložku, aby sme ich mali vyššie od zeme. Do svojho jedálnička by sme si mali zaradiť potraviny bohaté na vlákninu, obmedzme sladkosti, kávu a výrobky z bielej múky. Popíjajme čaje zo žihľavy, prasličky, lopúcha a ďalších byliniek, ktoré majú očistný účinok. Vyhýbajme sa dlhému státiu na jednom mieste, ale aj dlhodobému sedeniu – ak máme sedavú prácu, zvyknime si častejšie vstať a prejsť sa, alebo si trochu „pretrepme“ nohy, aby sme ich uvoľnili.

Ak máme problém so žalúdkom a trávením, snažme sa, aby sme štyri hodiny pred spaním už nič nejedli. Jedlo počas dňa konzumujme bez stresu a pomaly – nájdime si na jedlo dostatok času. Uprednostňujme ľahké a jednoduché jedlo.  Doprajme si jablká a hrušky, jedzme zelenú listovú zeleninu, celozrnné výrobky, semienka a orechy.

Záhrada a domácnosť:

Ak je dobré počasie, vysádzajme ruže a venujme sa zazimovaniu rastlín v okrasnej záhradke a skalke. Až do príchodu mrazov môžeme deliť a vysádzať veľké trvalky – napríklad chryzantémy, rudbekiu, kamzičník, či bergénie, Vysádzame aj pivonky – pôdu najprv dobre skypríme a potom do nej pridáme aj zopár granuliek močoviny, ktorú dobre zapracujeme do pôdy. Vysadené rastliny dobre zalejeme. Zbierame zaujímavé kvety na sušenie (napríklad rebríček alebo vratič)  a šišky na dekorácie do vianočných aranžmánov. Kvitnúce rastliny sušíme v dobre vetranej  a zatienenej miestnosti zavesené dolu hlavou, aby si uchovali výrazné farby kvetov. Stromy v záhrade pripravme na zimu a zabezpečme ich proti zvieratám. Doma dobre a krátko vyvetrajme.

Tip na recept na pondelok: Špenát s cícerom a drvenými paradajkami

Tip na recept na utorok: Kel na severonemecký spôsob

Kúzlo na uzdravenie

Ak cítime, že na nás „niečo lezie“, je najvyšší čas vypiť kúzelný čaj na uzdravenie. Preto je dobré mať doma vždy v zásobe šalviu, harmanček a mätu. Zoberieme si väčší  (môže byť aj pollitrový)hrnček, vložíme doň rovnaké množstvo  z každej bylinky (z každej čajovú lyžičku) a potom prelejeme horúcou, ale nie vriacou vodou. Čaj necháme vylúhovať asi 4 minúty – nezakrývame, ale držíme dlane nad parou a zhlboka vdychujeme vôňu bylín, predstavujeme si, že sme silní a zdraví. Potom čaj scedíme a prelejeme do inej nádoby, podľa chuti osladíme a ešte teplý vypijeme. Počas toho, ako pijeme čaj, si predstavujeme, že sa cítime dobre a že chceme byť zdraví… 🙂 

Save

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach