Lunárny kalendár 9. – 10. máj 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár 9. - 10. máj 2020
https://www.shutterstock.com

Lunárny kalendár 9. – 10. máj 2020:

Mesiac je po tieto dni v Strelcovi, a to je čas, keď môžeme byť trochu prostorekejší než inokedy. Radšej si teda dvakrát premyslime to, čo povieme… Ak niekto robí uštipačné narážky, zasmejme sa tomu a zbytočne sa neurážajme, ani to neriešme.Máme chuť na dobrodružstvá, silné zážitky a túžime si rozširovať obzory. Vhodný čas na zábavu, či príjemné posedenie.

Zdravie a krása:

Telesne pôsobí Mesiac na bedrové kĺby, krížovú oblasť, stehná, žily a celkovú pohyblivosť. Doprajme si vitamín B – je potrebný nielen pre duševnú sviežosť, ale aj odbúrava stres, aktivuje mozgovú a nervovú sústavu, obnovuje bunky a je veľmi užitočný pre kosti a svaly. Jedzme kyslú kapustu, červenú repu, petržlen, mrkvu, kaleráb, hlávkový šalát, rukolu.

Aplikujte si pleťovú masku, krém s obsahom Aloe vera, či príjemne voňajúci šampón – Mesiac v Strelcovi má rád novinky a skúša nové veci. Tento čas je vhodný aj na depiláciu, úpravu nechtov, ako aj na zastrihnutie končekov vlasov. Vlasy po takomto zastrihnutí síce neporastú rýchlo, ale budú silnejšie.

Lunárny kalendár 9. – 10. máj 2020 – záhrada a domácnosť:

Vyrežte plané výhonky z preštepených stromov, rany ošetrite. Na záhon môžete vysiať fazuľu, hrach, uhorky, vysa’dte paradajky a patizóny. Sadiť môžete aj jednoročné popínavé trvalky a dreviny. Ak máte sadenice okrasných tekvíc, posaďte ich od seba vo vzdialenosti 1 – 1,5 metra, aby lepšie vynikli. Skontrolujte aj nové výhonky jabloní, či sa neobjavila múčnatka jabloňová. Ak áno, listy jabloní vyzerajú ako pomúčené. Napadnuté vetvy treba odstrihnúť a spáliť.

Rozsádzame, hnojíme a polievame plodovú zeleninu.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.