Lunárny kalendár od 9. decembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 9. decembra!

Lunárny kalendár od 9. decembra

Lunárny kalendár od 9. – 12. decembra:

V piatok a sobotu je Mesiac v znamení Barana, a to znamená, že cítime silný nárast energie – v týchto dňoch sa neraz  až veľmi silno ozýva naše ego. Vhodný čas na stretnutie sa s priateľmi, ale aj na milovanie a vášnivé chvíle. O 9. decembri sa dokonca hovorí, že je to vhodný deň na založenie rodu…♥ Po obidva dni je vo vzduchu láska, veľké city, alebo horúci flirt – vyberte si… 😛  Sobota je vhodný deň na všetko, čo súvisí s pohybom – vyberte sa vybavovať predvianočné nákupy – budete úspešní. Ani v tento deň nebude chýbať dobrá nálada – vhodný čas na ujasnenie si rôznych otázok, ktoré nás trápia – a nielen tých, čo súvisia s Vianocami… Vyhýbajme sa však emocionálnemu a fyzickému preťaženiu – aj tu platí: Všetko s mierou! V nedeľu a pondelok je Mesiac v Býkovi, čo v nás vyvoláva túžbu po pohodlí, pôžitkoch rôzneho druhu, ale aj po estetike… Možno nás práve v tomto čase budú trápiť otázky o zmysle svojho života – ak áno, premýšľajte a prehodnocujte svoje túžby a sny. Skúste otestovať, čo by bolo, keby…, ale unáhlené rozhodnutia ešte nerobte – ešte nie je ten vhodný čas… pred Vianocami rozhodne nie… 😈  
V pondelok sa bude dariť pri tvorive i vedeckej práci, úspešné budú stretnutia i spoločenské aktivity.

Zdravie a krása:

Telesne Mesiac ovplyvňuje  oblasť hlavy, oči, nos, mozog a celkovú životnú silu. Dobre nám padne, ak si nasucho vymasírujeme pokožku hlavy – ak chceme mať z masáže ešte väčší pôžitok, votrime si do pokožky prstov 1 – 2 maličké kvapky éterického olejčeka a takto si vymasírujme pokožku hlavy – bude to pôžitok pre všetky zmysly. Blahodárne pôsobí v týchto dňoch aj masáž tváre – môžeme si ju urobiť hoci aj pri aplikácii krému alebo vhodnej výživnej kúry na pokožku, pričom si pokožku masírujeme veľmi jemnými hladkajúcimi pohybmi. Veľmi uvoľňujúco na pokožku tváre pôsobí aj tento trik: Zohrejme si dlane vzájomným trením o seba a potom si ich priložíme na zatvorené oči a nechajme teplo svojich dlaní pôsobiť na svoju pokožku a viečka – takýto relax je veľmi príjemný. 

V nedeľu a pondelok Mesiac telesne vplýva na naše ústa, zuby, štátnu žľazu a hlasivky – toto obdobie nie je vhodné na operácie krku! Ak máme zápal ďasien alebo nás pobolieva okolie zuba, vyplachujme si ústnu dutinu výluhom z dubovej kôry, alchemilky, šalvie a stavikrvu, ktorý si pripravíme na studeno, cez noc: Všetky bylinky zmiešame v rovnakom pomere, potom na 1 liter studenej vody dáme 2 lyžice bylín a necháme lúhovať až do rána. Potom scedíme a týmto výluhom si vyplachujeme ústa. Striedavo popíjame čaje tymiánu, repíka alebo šalvie – môže byť aj zmes týchto byliniek.  Preventívne pijeme šípkový čaj osladený medom a ak už máme aj bolesti hrdla, nezabudnime pridať aj citrónovú šťavu. Do svojho jedálnička zaraďujeme potraviny bohaté na vitamín C, konzumujme kyslú kapustu, cibuľu a jablká, proti nachladnutiu pomáhajú aj potraviny obsahujúce zinok – napríklad fazuľa, pšeničné klíčky, hydina, krabie mäso a podobne. V tieto dni sme mimoriadne citliví na studený vzduch a na prievan – nezabädajme na teplé šály a šaty okolo krku.

Záhrada a domácnosť:

V pivnici či komore skontrolujme zásoby ovocia a zeleniny a nahnité kusy ihneď vyhodíme.  Rovnako tak skontrolujeme dátumy spotreby na potravinách a poznačme si, čo treba kúpiť do zásoby. V záhrade pripravíme stromy na zimu, mladé stromčeky obalíme, aby sme ich ochránili pred obhrýzajúcou zverou, jahody zakryjeme čečinou. Ak nám na stromoch ešte ostali nejaké škodcami napadnuté zvyšky ovocia, postriasajme ich a vyhoďme, aby sa nestali zdrojom nákazy pre budúcu úrodu. Ak sa chceme cez vianočné sviatky potešiť nežne rozkvitnutými vetvičkami čerešne alebo zlatého dažďa, narežme si prútiky s pukmi a vložme ich na 12 hodín do teplej vody (32 – 40 stupňov), ktorú treba stále udržiavať teplú. Po vybratí z teplej vody zrežeme prútiky čo najšikmejšie, vložme ich do vázy s vodou a umiestnime v teplej miestnosti, aby čím skôr vykvitli. V záhrade prezrime náradie a ak treba, opravme ho. Naolejujeme zámky a pánty, aby cez zimu nehrdzaveli.

Recept na piatok: Hrianky so syrom Feta

Recept na sobotu: Fazuľový šalát s paradajkami

Recept na nedeľu: Kačacie prsia s černicami

Recept na pondelok: Grilované klobásky s kapustovým šalátom

Kúzelné umývanie podlahy pre harmonický domov:

V rámci predvianočného upratovania určite nezaškodí, ak podlahy vo svojom príbytku vyumývame špeciálnou voňavou vodou s pridaním esenciálnych olejčekov. Ak máme koberce, naplňme si túto, špeciálne namiešanú vodu, do rozprašovača a zľahka ňou orosíme koberce.

Postup:

Do vedra nalejeme dostatočné množstvo vody a pridáme 4 kvapky mandarínkového olejčeka, 4 kvapky grepového olejčeka, Bachovu krízovú esenciu a 1 čajovú lyžičku morskej soli. Všetko dobre premiešame proti smeru hodinových ručičiek. Pritom myslíme na to, že si želáme, aby sme umývaním podláh touto vodou v našom príbytku a rozprašovaním tejto voňavej vody naplnili svoju domácnosť harmonickými a príjemnými vibráciami. Potom dôkladne touto voňavou vodou povytierame všetky podlahy. Nezabudnime ani na prah a na priestor pred dverami. Koberce orosíme voňavou vodou v rozprašovači…

Save