Lunárny kalendár od 9. júna

Sledujete  “Lunárny kalendár ” od 9. júna!

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní, v akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár!

Lunárny kalendár

Lunárny kalendár na 9.  – 10. júna:

Mesiac je v znamení Leva a ten vplýva na činnosť srdca, krvný obeh, chrbát a bránicu. Lev nám dáva odvahu, silu, tvorivosť a optimizmus. Dni Leva sú vhodné na flirt a treba povedať, že mnohí z nás v tieto dni majú chuť na flirt a aj túžime po obdive, ktorý príjemne pohladí naše sebavedomie – viac než inokedy… Ak si oblečieme niečo pekné a upravíme sa, je veľmi pravdepodobné, že budeme mať úspech. V piatok 10. júna by sme mali byť trochu ostražitejší, pretože hrozí hádka so ženou na pracovisku, alebo v rodinnom kruhu. Pozor aj na úrazy v domácnosti – v piatok sa môžu nejaké pritrafiť!

Zdravie a krása:

Ráno si trochu zacvičíme, aby sme predišli bolestiam chrbta a počas dňa sa snažme o správne držanie tela. Ak môžeme, počas dňa sa viackrát dobre ponaťahujeme. Dobre padne aj kvalitná masáž tela. V tieto dni sa snažíme obmedziť kávu a môžeme ju nahradiť zeleným čajom, alebo čajmi, ktoré sp vhodné na podporu srdca a krvného obrazu (napríklad z medovky, srdcovníka, ľubovníka, listu a kvetu hlohu).  Chodievajte denne aspoň na malú prechádzku a skúste myslieť pozitívne: Ráno si sadnite k šálke čaju a pokúste sa naprogramovať si pekný deň: Zatvorte oči, jednu dlaň si položte na čelo, druhú na zadnú časť hlavy a myslite na to, že chcete prežiť krásny deň… 😛 
Pre dobré trávenie a zdravé cievy používajme na prípravu stravy kvalitné prírodné oleje (olivový, kokosový, tekvicový, maslo ghí

Tieto dni sú vhodné aj na starostlivosť o vlasy – môžete si ich umyť, zastrihnúť, aby boli silnejšie a pevnejšie a po umytí si ich opláchnite vodou s pridaním jablčného octu. Vhodné sú aj vlasové zábaly. Pozornosť môžeme venovať aj pokožke svojho bruška.

Záhrada a domácnosť:

V chladnejších oblastiach môžeme na záhony vysievať fazuľu, uhorky a inú plodovú zeleninu. Ak sme doteraz mali priesady rajčín, baklažánov, paprík a melónov v skleníku, môžeme ich vysádzať na vonkajšie záhony. Zbierame bylinky, ktoré sú vhodní na podporu činnosti srdca. Počas týchto dní nič nelakujeme ani nenatierame, lebo náter by aj tak dobre nedržal. Navyše, výpary takýchto náterov po tieto dni veľmi zaťažujú srdce.

Lunárny kalendár na 11. – 12. júna:

Mesiac je v znamení Panny a tá pôsobí na nervy, pankreas, slezinu, tenké a hrubé črevo. Sobota 11. júna by mala byť pre mnohých ľudí veľmi úspešným dňom, ktorý môže v mnohých ohľadoch predurčiť a nasmerovať našu budúcnosť. Stačí sa nechať viesť svojimi túžbami a intuíciou.

Zdravie a krása:

Ráno, krátko po prebudení, si doprajeme pohár vlažnej vody s pridaním citrónovej šťavy. Tí, ktorí mávajú problémy s vyprázdňovaním, môžu si nalačno pomôcť pohárom vody z kyslej kapusty, alebo konzumáciou ľanových semienok. Nezabúdajme na dostatočný príjem tekutín – okrem vody popíjajme vlažné bylinkové čaje, vyhýbajme sa studeným, sýteným a sladeným nápojom. Jedzme jedlá bohaté na vlákninu. Podľa tradičnej čínskej medicíny  treba v júni podporovať tenké črevo – jedzme kyslomliečne výrobky – kvalitné jogurty, kefír, acidofilné mlieko. Ak máte podráždené črevá, upokojte ich potravinami, ktoré obsahujú škroby – vhodná je ryža, zemiaky, zemiaková kaša, mrkva, cestoviny. Vhodné je aj jablčné pyré.
Večer nám dobre padne teplý kúpeľ – hoci aj vo dvojici…♥

Záhrada a domácnosť:

Tieto dni sú vhodné na presádzanie rastlín – Mesiac teraz veľmi  dobre pôsobí na zakoreňovanie. Ak chceme, môžeme si práve teraz prikúpiť nové sadenice rastlín, ktoré sme si sami nedopestovali, ale ešte ich chceme vysadiť. Slabo rastúce rastlinky môžeme prihnojiť, aby sa im vytvorili dobré korene.

Tip na recept na štvrtok: Ratatouile

Tip na recept na piatok: Tortellini

Tip na recept na sobotu: Hovädzie mäso na paradajkách

Tip na recept na nedeľu: Slaný koláč s brokolicou

Pranostiky:

♥ Keď na Medarda prší, budú slabé oberačky.

♥ Keď na Medarda prší, nebudú toho roku huby rásť

♥ Na svätého Víta, keď sa z neba leje, nech na dobrý jačmeń gazda sa nesmeje.

♥ Ak dážď na Jána Krstiteľa padá, málo má orechov pole aj záhrada.