Lunárny kalendár na 1. – 3. februára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 1. - 3. februára 2020
stock.adobe.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár na 1. – 3. februára 2020:

Mesiac v týchto dňoch prechádza znamením Býka a je to čas, keď viac ako inokedy túžime po pôžitkoch, pohodlí a estetike. Urobme si teda pohodlie a ak sme doma, zapáľme si vonnú lampu, uvarme si niečo dobré , doprajme si dobrú kávičku alebo čaj a vychutnajme si dobrý film, alebo sa začítajme do knižky – hoci aj vo vani, v teplučkom a voňavom kúpeli. Dobre padni aj partnerská masáž – tentoraz sa zamerajme najmä na šiju, kde môžeme mať v dňoch Býka stuhnuté svalstvo. Takáto masáž pôsobí aj preventívne. Na masírovanie použijeme voňavý bylinkový olej alebo krém.

Tí, ktorí si chcú dopriať príjemné zážitky mimo domova, môžu sa vybrať na výstavu, do divadla či kina, alebo na koncert.

Zdravie a krása:

Mesiac v Býkovi ovplyvňuje oblasť krku, mandle, čuch, chuť, zátylok aj ramená. V tomto čase /ale aj inokedy) by sme nemali zanedbávať dokonalé čistenie zubov, aj medzizubných priestorov, aby sme dôkladne odstraňovali toxíny a iné škodlivé látky, vrátane produktov metabolizmu, ktoré by mohli mať za následok mnohé zdravotné problémy. Popíjajme čaje z repíka, harmančeka alebo šalvie. Pri prechladnutí kloktáme šalviou a popíjame veľa čaju zo šípok, či lipy, s pridaním medu a citrónu.

Do jedálnička si zaradíme veľa vitamínu C a nezabúdajme na cesnak a cibuľu.

Ak máte pocit, že vás obchádza nádcha, urobte si okrem teplého čaju s medom a citrónom aj dostatočne horúci kúpeľ na nohy a potom aj na ruky, ktoré treba ponoriť do vody až po lakte. Do kúpeľa si môžete prisypať aj morskú soľ.

Pri ošetrovaní pleti nezabúdajme ošetriť výživným krémom aj krk a dekolt.

Lunárny kalendár na 1. – 3. februára 2020 – Záhrada a domácnosť:

Ak je sneh, odhřňame ho z chodníkov a nahŕňame ho na záhony, kde chráni chúlostivé rastliny pred mrazom. Neskôr, keď sa topí, je to zase cenný zdroj vlahy. Prikrmujeme vtáčiky slnečnicovými semienkami, prosom, alebo špeciálnym krmivom. Nedávajme im chlieb, pečivo, ani rôzne zvyšky koláčov – škodí im to a mohli by uhynúť.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.