Lunárny kalendár na 10. – 13. decembra 2018

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 10. - 13. decembra 2018

Prečítajte si Lunárny kalendár na 10. – 13. decembra 2018.

Lunárny kalendár na 10. – 13. decembra 2018:

V pondelok 10. decembra je Mesiac ešte v Kozorožcovi, čo symbolizuje dôkladnosť, poriadok a to, že zdravý rozum prevažuje nad citmi a ovplyvňuje naše rozhodnutia.  Držíme sa pravidiel a zákazov, pracujeme na svojej kariére. Napriek tomu, mali by sme urobiť aj niečo pre seba – doprajme si teda aj chvíľku pohody a pokúsme sa relaxovať. Predvianočný čas by predsa nemal byť len o tom, aby sme všetko stihli do 24. decembra a potom už unavení by sme nevládali vnímať všetku tú krásu… 🙂 Nájdime si čas aj na to, aby sme si urobili pohodu so svojimi blízkymi a pri dobrom jedle, šálke čaju, káve, či poháriku vínka sa porozprávajme, pospomínajme a naplánujme si, čo by sme mohli ešte urobiť pre to, aby prichádzajúce Vianoce boli čo najkrajšie.

Od utorka 11. decembra až do štvrtka 13. decembra je Mesiac vo Vodnárovi, čo posilňuje spoločenské záujmy, stretávanie sa priateľmi a ľuďmi, ktorí sú nám názorovo blízki. Tieto dni sú ako stvorené na rôzne organizačné činnosti, pretože máme citový odstup. Ideálny čas na večierky, vernisáže, či rôzne kurzy. Pociťujeme optimizmus a máme odhodlanie zvládnuť veľa vecí.

Krása a zdravie:

Kozorožec pôsobí na kolená, kostru, držanie tela, pokožku a nechty. Tí, ktorí mávajú chronické problémy s krížami, hrozia ťažkosti. Dbáme na správne držanie tela, počas dňa sa niekoľkokrát ponaťahujeme. Po sprchovaní si telo dôkladne vymasírujeme frotírovým uterákom alebo masážnou rukavicou. Nakoniec pokožku dôkladne ošetríme krémom, telovým mliekom alebo olejom. Starajte sa o vlasy a o pokožku celého tela.

Od utorka až do štvrtka je Mesiac vo Vodnárovi, a ten pôsobí na päty, predkolenie, lýtka, členky a žily. Venujme preto pozornosť svojim nohám a dobre urobíme, ak si ich hneď ráno zľahka premasírujeme smerom k srdcu. Ak máme kŕčové žily, nohy nemasírujeme, ale iba zľahka hladkáme smerom k srdcu. Pomáhajú striedavé sprchové kúpele teplou a chladnejšou vodou, alebo bylinkové kúpele. Doprajme si stravu bohatú na vitamín C a E, rutín a lecitín. Všetko toto nájdeme v citrusovom ovocí i v pohánke.

Záhrada a domácnosť:

Urobme si poriadok v pivniciach a komorách, poupratujme ešte to, čo treba na dvore a v záhrade – onedlho prídu sviatky, tak aby všade vládla sviatočná atmosféra. Črepníky pred dverami či na terase, v ktorých máte vysadené sezónne kvety či skalničky, zakryte konármi čečiny a ak treba, tak aj zateplite, aby ich citlivejšie rastlinky nepoškodil mráz. Ak máme viac času, môžeme si u čečiny urobiť sviatočný aranžmán pred dvere. Na dekoráciu môžeme použiť šišky a rôzne ozdôbky. Ak ešte máme vonku nejaké rastliny, ktoré sme nestihli zazimovať, je najvyšší čas tak urobiť.