SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár na 11. – 12. júna 2018

Od: Jana Vančová 11.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 11. – 12. júna 2018.

Lunárny kalendár na 4. - 5. júna 2018

Lunárny kalendár na 11. – 12. júna 2018:

Mesiac je v Býkovi  a to vyvoláva túžbu po pôžitkoch, pohodlí a estetike.  Naplánujme si niečo príjemné, pozrime si pekný film, doprajme si kúpeľ pri sviečke, masáž, alebo si prečítajme niečo krásne. Možno  nás poteší, ak sa budeme venovať nejakej kreatívnej činnosti – napríklad maľovaniu alebo si vytvoríme kvetinový aranžmán. Ak si túžime zachovať svoju vnútornú rovnováhu a užívať si pohodlie a radosť  z prítomného dňa, môžeme vyskúšať blahodarné účinky Bachovej kvetovej esencie Scleranthus – Sklerant ročný.

Zdravie a krása:

Býk pôsobí na mandle, krk, čuch, chuť, ramená a štítnu žľazu. Ráno dobre urobíme, ak si premasírujeme krk suchým frotírovým uterákom. Ak máme stuhnuté krčné svaly, takto si ich uvoľníme a osviežime a uvoľníme si aj myseľ. Stuhnutým krčným svalom veľmi pomáha aj priloženie teplého obkladu. V tieto dni popíjajme čaje z lipy a bazy, osladené medom a ochutené citrónovou šťavou.

V prípade, že nás bolí v krku, kloktáme si viackrát denne šalviovým odvarom. Preventívne proti bolestiam hrdla pôsobí aj kloktanie vlažnou a mierne osolenou vodou. Pri kloktaní majme zaklonenú hlavu.  Do svojho jedálnička zaraďujme viac cesnaku a cibule. 

Dobrý tip proti zápachu z úst: Kloktať vlažnou vodou, v ktorej sme rozpustili lyžičku medu a  lyžičku škorice. Ak potrebujeme navštíviť zubára, nerobme to v tieto dni, pretože rany by sa nám ťažko hojili a ošetrenie by mohlo byť bolestivé.

Vyhýbajme sa prievanu a ak cítime prievan, chráňme si pred ním uši. Pri bolestiach v ušiach, aj pri bolestiach z prievanu, si kvapkajte do uší kvapky z divozelu.

Vhodné dni na ošetrenie krku a dekoltu, výnimočne dobre padne masáž šije a chrbta.

Záhrada a domácnosť: 

V záhrade zalievame, okopávame a vyplievame koreňovú zeleninu. Ak v tieto dni vysadíme šalát, bude si tvoriť pekné hlávky. Prihnojíme rastliny na posilnenie koreňov. Zbierame bylinky, ktoré liečia hrdlo, hlasivky a štítnu žľazu.

womangalérie VŠETKY