Lunárny kalendár na 11. – 12. novembra 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 11. – 12. novembra 2019:

Lunárny kalendár na 11. - 12. novembra 2019
stock.adobe.com

Mesiac je v splne, tak by sme mali využiť jeho atmosféru čo najpríjemnejšie. Dobre nám bude v rodinnom kruhu, alebo s blízkymi priateľmi. Dokonale si vychutnáme pohár vína, návštevu koncertu, múzea, či galérie.

Možno budete musieť rozprávať a komunikovať oveľa viac než ste pôvodne plánovali, ale v živote už to tak chodí, že nie vždy a všetko vyjde tak, ako si myslíme. Nekonajme však unáhlene, ani nereagujme zbrklo, ak všetko nevychádza podľa našich predstáv. V utorok popoludní sa nedajte strhnúť k nervozite, ale sústreďte sa na svoje úlohy a povinnosti, aby ste nenarobili zbytočne veľa chýb – v čase splnu sa také veci stávajú… Utorok podvečer praje príjemným a šťastným aktivitám.

Zdravie a krása:

Precvičte si krčnú chrbticu a pred spaním si doprajte s partnerom vzájomnú masáž šije – najlepšie bylinným olejom, ktorý túto partiu krásne prehreje. Ak vás škriabe v krku a pobolieva hrdlo, popíjajte lipový, bazový alebo šípkový čaj s medom a občas prehltnite kúsok medu vymiešaného s maslom – hoci aj natretý na chlebík. Proti bolestiam hrdla a pri nachladnutí výborne pomáha aj chren či zázvor nastrúhaný v mede. Takýto medík potom pojedáme v priebehu celého dňa po malých lyžičkách.

Pri príznakoch začínajúcej nádchy výborne pomáha sprej s obsahom morskej vody.

Pre krásu pleti si doprajte čistiace a výživné kúry. Pri naparovaní pleti skúste použiť fenikel alebo rozmarín – pleť sa krásne vyčistí, dezinfikuje a regeneruje. Po naparení si vyčistite tvár a odstráňte nečistoty. Potom si na tvár naneste regeneračné masky.Skvele sa hodí aj návšteva kozmetičky alebo masáž tváre či hlavy.

Skúste si nasadiť očistný pôst – jedzte veľa dusenej zeleniny – najmä mrkvy, kalerábu, cukety, či pečenú červenú repu.

Záhrada a domácnosť:

Porobte posledné práce v záhrade – ak je dobré počasie, skyprite pôdu a zapracujte do nej hnojivo. Pozberajte poslednú úrodu – to, čo treba uskladniť, uskladnite do zásoby, alebo zavárajte – všetko dlho vydrží, zachová si arómu a nebude podliehať skaze.