Lunárny kalendár na 12. – 14. februára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 12. - 14. februára 2020
https://www.shutterstock.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár na 12. – 14. februára 2020:

Mesiac vo Váhach má zmysel pre harmóniu, ale pri troche nepozornosti by sa mohlo stať, že vo vzťahoch by sa mohli kvôli hlúpostiam vyskytnúť spory. Preto sa v týchto dňoch odporúča istá dávka diplomacie. Doprajte si príjemné zážitky – poteší návšteva výstavy, kina, divadla, či koncertu – vhodné je komornejšie prostredie. Ak je vhodná situácia, sadnime si potom s priateľmi na pohárik a pozhovárajme sa – hoci aj o umení, či spoločných aktivitách, ktoré je teraz vhodné naplánovať. Tieto dni sú vhodné aj na lásku a príjemné ľúbostné zážitky kaýdého druhu. Naplánujte si niečo pekné a vzrušujúce!

Zdravie a krása:

Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. V mesiaci februári aj podľa čínskej tradičnej medicíny treba posilňovať obličky, pretože práve tie sú považované za mimoriadne dôležitý orgán pre zdravie a dlhovekosť. Preto si obličky, a nielen v týchto dňoch, chráňte pred nachladnutím, dobre sa obliekajte Pite veľa tekutín. Vhodná je čistá voda a bylinné čaje, ktoré súčasne podporujú očistu organizmu. Vhodné čaje na podporu obličiek sú z materinej dúšky, šípok, brusníc, repíka, brezových listov, brusníc, či tymiánu).

Oslabené obličky sa môžu prejaviť náhlou stratou vitality, bolesťou chrbta a v oblasti pod hrudníkom, suchou pokožkou a suchou sliznicou nosa, šumením v ušiach, opuchmi dolnách končatín a často aj bolesťami kĺbov.

Svojim obličkám pomôžeme aj kúpeľmi v brezovom odvare, či himalájskej soli. Ak nemáte čas, či možnosti na teplý kúpeľ celého tela, môžete svojim obličkám veľmi pomôcť, ak doprajte svojim nohám dostatočne teplý kúpeľ, ktorý si načasujte niekedy medzi 17. – 19. hodinou. Do kúpeľa môžeme pridať odvar z brezového lístia, morskú, epsomskú alebo morskú soľ. Je vhodné, ak počas kúpeľa popíjame aj šálku vhodného čaju, ktorý pomáha našim obličkám. Ak máme čas, môžeme si šálku takéhoto čaju dopriať aj dopoludnia.

Dobrá rada: Ak môžete, zjedzte denne jednu vetvičku petržlenovej vňate – podporíte tým zásadité prostredie v tele, rozjasníte pleť a rozžiarite svoj pohľad i zuby.

Svojim obličkám pomôžeme aj tak, keď sa naučíme uvoľniť si oblasť obličiek:

Cvik 1:

Postavte sa na podložku s prirodzene rozkročenými nohami. Trite dlane o seba tak dlho, až sa dostatočne prehrejú. Potom ich priložte na oblasť obličiek a niekoľko sekúnd jemne trite a zahrievajte. Pri cvičení sa sústredíme na svoj dych.

Cvik 2:

Natiahneme sa, zdvihneme ruku a ťaháme ju cez hlavu do diaľky (akoby sme robili úklon so zdvihnutou rukou do jednej strany). Toto isté urobíme na druhú stranu.

Dni Váh sú vhodné aj na skrášľujúce kúry: Naparte si tvár nad bylinkovým odvarom, vyčistite si póry a aplikujte pleťovú masku – účinok bude skvelý! Nakoniec si do pokožky jemne aplikujte hydratačný krém. Bylinkové odvary a preplachovanie prospeje aj kráse vlasov.

Lunárny kalendár na 12. – 14. februára 2020 – Záhrada a domácnosť:

Ak máte pocit, že je vhodný čas na očistu domácnosti, tak tieto dni sú na to ako stvorené! Môžeme sa pustiť do upratovania skríň, vypratávania skríň, čistenia podláh, lakovania i maľovania – práca pôjde šikovne od ruky. A nezabudnime dobre vyvetrať, aby sme vo svojom príbytku dobre rozprúdili energiu.

Urobte si radosť a skrášlite si svoj príbytok – či už novou záclonou, závesom, vakúšikmi, alebo nejakou peknou dekoráciou, ktorá vám bude robiť radosť.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.