Lunárny kalendár na 12. – 14. septembra 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 12. - 14. septembra 2019
https://stock.adobe.com

Prečítajte si Lunárny kalendár na 12. – 14. septembra 2019:

Snivý a intuitívny Mesiac v Rybách smeruje do sobotňajšieho splnu, no a to je čas, keď je naša intuícia na vrchole. Využime tento čas na príjemné chvíle, ak je to možné, tak aj vo dvojici. Mimoriadne vhodné sú prechádzky po parkoch, záhradách, historických priestoroch a skvele padne aj pobyt pri vode – či už je to rieka, potok alebo jazero – poseďte si v jej blízkosti a nechajte vodou odniesť všetky svoje starosti. Ak je to možné, naplánujte si posedenie s priateľmi, pri ohníčku a môžete sa pozhovárať o tajomstvách medzi nebom a zemou.

Pozor na precitlivenosť a do piatku aj na konfliktné situácie, ktoré by mohli vzniknúť. V piatok večer (ak je to možné) nič nerobte , pretože môžu vzniknúť hádky. V piatok po polnoci môže mnohých potrápiť nepokojný spánok a v sobotu nadránom zase prorocké sny…

Zdravie a krása:

Nezanedbávajte svoju psychickú kondíciu a pohodu – budete sa cítiť oveľa zdravšie. Svojmu lymfatickému systému pomôžete, ak si doprajete kúpeľ s pridaním morskej soli. Krásne sa zharmonizujete a budete v pohode, ak sa okúpete v príjemne teplom kúpeli, do ktorého pridáte zopár kvapiek ružového oleja. Jemne si vymasírujte nohy. Vhodný je kostihojový krém alebo ľubovníkový olej, ktorý našim nohám skutočne prospeje. Masírujeme len jemne a na bolestivých miestach chvíľu zastaneme a podržíme ich. Pomôžeme tým regenerácii svojich ciev, podporíme imunitu a činnosť vnútorných orgánov. Ak môžeme, vyložme si nohy vyššie a relaxujme.

Pre čistotu a jemnosť pleti si doprajme naparenie nad feniklovým a žihľavovým odvarom. Potom odstráňme všetky nečistoty a aplikujme pleťové masky. Pleť sa rýchlo zregeneruje. Ak chceme svojej pokožke dopriať skutočné dobrodenie, môžeme použiť masku s aloe vera. Večer si doprajme regeneračné krémy a výživné ampulky.

Pokiaľ ide o to, aby ste sa nielen dobre cítili, ale aj vyzerali, v tieto dni zažiarite v oblečení marhuľových alebo zelených tónov. Krásny vzhľad podčiarknu strieborné šperky. Na spríjemnenie večera si do aromalampy nakvapkajte niektorú z týchto esencií: mandarínka, ylang-ylang, jazmín, myrta…

Záhrada a domácnosť:

Nezabúdajte na to, že kvety, ktoré pestujete, potrebujú dostatok vody, výživy, ale aj pochvalu – uvidíte, že budú krajšie. Inak tieto dni žičia tvorivej činnosti – Krásne sa možno pohrať s jesennými dekoráciami alebo s bylinkovými vankúšikmi, či tvorbou iných darčekov z prírody.

V záhrade zbierajte ovocie a zeleninu na zaváranie. Nezabúdajte na polievanie. Vhodný čas aj na zbieranie plodov na výrobu muštov a vín. Zbierajte prasličku, ľubovník, fenikel, rakytník aj šípky.