Lunárny kalendár na 13.-14. marca 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si Lunárny kalendár na 13.-14. marca 2019. 

Lunárny kalendár na 7.-10. marca 2019

Lunárny kalendár na 13.-14. marca 2019:

Mesiac je v Blížencoch žičí komunikácii a spoločenským kontaktom. V tieto dni je dobré vybaviť potrebné telefonáty, vybaviť korešpondenciu a vybaviť, čo treba. Počas pracovných stretnutí dobre urobíte, ak si dôležité a potrebné veci, či už sa týkajú vás, alebo iných, zapíšete a neskôr skontrolujete. Vo voľnom čase dobre padne pozhovárať sa a uvoľniť sa s priateľmi.

Zravie a krása:

Mesiac v Blížencoch ovplyvňuje ruky, ramená, plecia, priedušky a pľúca. Tieto dni nie sú vhodné na operácie uvedených častí tela. Našim rukám, ramenám a lakťom urobíme dobre, ak si ich precvičíme: Ohybnosti rúk prospeje taký jednoduchý cvik, že ruky zovrieme do päste a v zápästí nimi otáčame raz na jednu a raz na druhú stranu. Krúživými pohybmi precvičíme aj ramená a lakte. Nakoniec rozpažte ruky, podobne ako vták roztiahne krídla, a pohybujete nimi chvíľu hore a dole, ako keď vták letí. Je to dobrý cvik na uvoľnenie a získanie určitej ľahkosti bytia a pocitu bezstarostnosti.

V prípade, že potrebujete upokojiť nervy, skúste do svojho programu zaradiť aj dychový cvičenia. Okrem toho, dýchaním sa organizmus okysličuje a tým sa aj čistí. Cvičiť môžete aj ráno, pri otvorenom okne – ale pozor na studený vzduch. Dychové cvičenie spočíva v tom, že sa zhlboka nadýchnete a potom veľmi pomaly a postupne vydýchnite. Snažte sa pritom, aby výdych bol dvojnásobne dlhší ako nádych.

Ak cítime, že nám dychové cvičenia robia dobre, môžeme cvičiť aj dvakrát denne, ráno aj večer, po 15 minút.

Veľmi dobrý a uvoľňujúci na dýchacie cesty je aj čaj zo skoroceľu či podbeľu. Pri silnom kašli si uvarte čaj z majoránky a keď vychladne tak, aby sme ho mohli piť, pridajme si doň čerstvú citrónovú šťavu a môžeme aj sirup z cibule, skoroceľu, či ihličia.

Tieto dni sú vhodné aj na starostlivosť o ruky (krémovanie, masáž rúk), kúpeľ, masáž tela, sauna.

Záhrada a domácnosť:

Pri domácich prácach sa nepúšťajte do činností, ktoré by mohli trvať veľmi dlho – trpezlivosť nie je práve silnou stránkou týchto dní. Dôkladne vyvetrajme byt, pretože v týchto dňoch sa nám vnútri nebude držať vzdušná vlhkosť.

Ak máme slabosť pre begónie, nechajme ich v tieto dni naklíčiť. Vyčistíme trvalkové záhony a odstránime z nich staré a uschnuté listy. Izbové rastliny prihnojíme, čím podporíme u nich tvorbu kvetov.