Lunárny kalendár na 13.-16.augusta 2018

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 13.-16.augusta augusta 2018.

Lunárny kalendár na 13.-16.augusta:

Lunárny kalendár na 13.-16.augusta 2018

V pondelok a utorok (13. – 14. augusta) je Mesiac v znamení Panny:

Dáva nám schopnosť učiť sa a usilovne pracovať. Nemali by sme to však so svojou dôležitosťou preháňať, aby sme neurobili zo svojho partnera, či kolegov nekompetentných jedincov.

Lunárny kalendár na 13.-16.augustaV stredu a vo štvrtok (15. a 16. augusta) je Mesiac v znamení Váh:

Ich symbolom je rovnováha a harmónia, a to nielen fyzická, ale aj psychická. Snažte sa urobiť niečo pre to,  aby ste boli viac v pohode – doprajte si niečo pekné, potešte svojich blízkych a nezabudnite preukázať svoju lásku a city tým, ktorých síce máte radi, ale možno im to nedávate dostatočne najavo. A ešte niečo: Tešte sa zo života a milujte! Ak chcete urobiť pre seba a pre zachovanie svojej vnútornej rovnováhy ešte viac, môžete skúsiť aj Bachovu kvetovú esenciu Scleranthus. Táto esencia nám pomáha k tomu, aby sme ostali sami v sebe, vo svojej vnútornej rovnováhe, v pokoji a harmónii so sebou aj so svojim okolím.

Zdravie a krása:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, slezinu a nervy. Ak patríme k tým, ktorí mávajú s trávením problémy, mali by sme sa počas týchto dní stravovať striedmo – nejedzme, ťažké, mastné, ani pikantné jedlá, priveľa sladkostí, ani kysnutých koláčov či pečiva. Rovnako tak nevhodné sú rôzne slané maškrty. Uprednostnime stravu bohatú na vlákninu a aby sme pomohli svojmu tráveniu, skúsme sa stravovať podľa zásad oddelenej stravy. Zjednodušene: K mäsu nejedzme prílohy, čiže žiadne zemiaky, ryžu, knedle, ani iné cestoviny.  Samozrejme, ani chlieb! Ako prílohu kzvoľme k mäsu zeleninový šalát. Ak namiesto mäsa uprednostníme zemiaky, ryžu alebo cestoviny, takisto ich môžeme kombinovať so šalátom, ale nie s mäsom, vajciami, ani syrom… Uvidíte, že takto svojmu zažívaniu pomôžete a ak pri takomto spôsobe stravovania vydržíte, ešte aj zhodíte nejaké tie kilogramy… 🙂 

Nezabúdajme na dostatočný pohyb: Dožičme si aspoň polhodinovú prechádzku (ak je cez deň veľmi teplo, prejdite sa večer), zaplávajme si , alebo si aspoň doma zacvičme, Ideálne sú cviky na brucho.

Pokiaľ ide o krásu, tieto dni sú vhodné aj na vyskúšanie nového účesu a venujte sa aj svojmu brušku – okrem cvičenia mu doprajte aj ošetrenie spevňujúcimi ošetrujúcimi prípravkami.

Váhy ovplyvňujú obličky, močový mechúr a boky. Dbáme na dostatočný pitý režim a pijeme veľa tekutín, čím podporíme činnosť obličiek i močového mechúra. To platí aj v prípade, ak sme citliví na močový mechúr a na zápaly s ním spojené. Okrem toho si dávame pozor aj na kúpaliskách a po kúpaní si nenechávajme na sebe mokré plavky – takto veľmi rýchlo môžeme ochorieť na močové cesty! Pri prvých príznakoch zápalu močových ciest, ktoré sú spojené s náhlym a častým nutkaním na močenie, dbáme na to, aby sme urýchlene  a v krátkom čase vypili veľké množstvo tekutín (najlepšie 1 – 1,5 litra). Ak nám nechutí urologický čaj, pokojne to môže byť aj čaj šípkový, brusnicový, malinový, či lipový. Vhodný je aj žihľavový, alebo čaj zo zlatobyle. Doprajme si melóny, čerstvé uhorky, cesnak i cibuľu. Na podporu činnosti obličiek jedzte aj tekvicové semienka, ktoré tiež podporujú vylučovanie škodlivín z tela.

Tieto dni sú vhodné aj na zmenu vizáže: čo tak napríklad vyskúšať nejaký nový mejkap? Alebo žeby nový rúž či niečo, čo oživí našu tvár?

Záhrada a domácnosť:

Nezabúdajme na dostatočné zalievanie záhrady aj izbových a balkónových rastlín. Pri nedostatočnej zálievke mrkva a kaleráb praskajú, uhorky horknú. Kypríme pôdu. Pri priaznivom počasí vetráme, sadíme popínavé ruže, trvalky a dvojročné rastliny. Oberáme letné jablká, hrušky a slivky. Ak chceme vysádzať nové jahody, urobme tak čím skôr. Nezabúdajme ich dobre zalievať.