Lunárny kalendár na 15.-17.januára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 15.-17.januára 2020
stock.adobe.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár na 15.-17.januára 2020:

Mesiac je v znamení Váh a v týchto dňoch potrebujeme viac pokoja, rovnováhu a harmóniu. Viac než rutinné práce, pri ktorých treba, navyše, dodržiavať termíny, nám v tomto čase pôjdu tvorivé činnosti a také, pri ktorých pociťujeme uvoľnenie.

Zdravie a krása:

Váhy ovplyvňujú obličky, močový mechúr, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Nezabúdajme na to, že všetky funkcie tela potrebujú na to, aby mohli dobre pracovať, dostatok tekutín. Ak im ich nedoprajeme, “zarobíme si” na zdravotné problémy. A keďže v tomto čase môžete aj veľmi ľahko nachladnúť od nôh, držte si nohy v teple. Ak sa vám stáva, že vám čast preziabnu nohy a neviete si ich zohriať, skúste si nasypať do ponožiek mletý zázvor alebo mleté horčičné semienka – nohy sa vám prehrejú a neprechladnete.

Namiesto sladených nápojov doprajte si radšej nesladený zelený čaj alebo bylinkové čaje. V týchto dňoch pite najmä čaje zo zlatobyle, vresu, ihlice tŕnistej – pomôžete svojim obličkám, aj močovým cestám.

Ak si zvyknete do svojej životosprávy zaradiť aj pôstny deň, môžete si vybrať aj niektorý z týchto dní.

Lunárny kalendár na 15.-17.januára 2020 – záhrada a domácnosť:

Napriek tomu, že zima je ešte len v polovici, milovníci kvetov a rastlín majú aj teraz plné ruky práce. Ak je sucho a nemrzne, počas týchto dní polievame ruže a rastliny, ktoré sú stále zelené, pretože takto ich uchránime pred možným zimným presušením, ktoré hrozí aj počas mrazivých dní.

Tieto dni sú vhodné aj na presádzanie rastlín a sadenie letničiek, ktoré majú dlhú dobu klíčenia – napríklad muškáty, petúnie, surfínie a iné. Zasaďme semienka do kvetináčov, postavme na svetlé miesto, pričom pôdu udržiavame stále mierne vlhkú. Kvetináč prikryjeme sklom alebo fóliou.

Muškáty, ktoré doteraz zimovali v tme, preneste – ak je to možné, do chladnejšej miestnosti na svetlo, aby zosilneli.

V domácnosti je vhodný čas na vetranie – rozprúdite tým dobrú energiu. Umývame podlahy, triedime šatstvo, upratujeme skrine. Dobrý čas aj na maľovanie a lakovanie. Takéto práce nám pôjdu šikovne od ruky.

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.