Lunárny kalendár na 15. – 16. júla 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Prečítajte si lunárny kalendár na 15. – 16. júla 2019:

Lunárny kalendár na 21.-23. mája 2019
stock.adobe.com

Mesiac v Kozorožcovi pozitívne ovplyvňuje našu cieľavedomosť, serióznosť i pracovitosť a to by mohlo mať za následok, že nebudeme mať na svojich najbližších toľko času, koľko by bolo potrebné. V záujme toho, aby sme sa neskôr vyhli nedorozumeniam, naplánujme si so svojimi blízkymi nejaké pekné podujatie, výlet, alebo príjemné posedenie. Ideálne by bolo, ak by sa nám to podarilo v deň splnu, čiže v utorok 16. júla. Ak sa to nedá stihnúť, aspoň si niečo zaujímavé naplánujte a nezabudnite o tom včas informovať svojich blízkych. V opačnom prípade hrozí, že sa u nich stretnete s nevôľou a nespokojnosťou.

Ak chcete riešiť niečo dôležité, určite to nerobte v pondelok – lepšie urobíte, ak to odložíte na priaznivejšie obdobie.Popoludní môže prísť osvieženie v podobe príjemného prekvapenia. Utorok bude premenlivý – skúste si hneď zrána urobiť dobrú náladu a aj si ju počas dňa udržať. Popoludnie by malo byť pohodové, ale večer by ste nemali dlho ponocovať, pretože môžete pocítiť rušivý vplyv vrcholiaceho mesačného splnu na váš spánok.

Zdravie a krása:

Pokiaľ ide o zdravie, Mesiac v Kozorožcovi ovplyvňuje kostru, kolená, kĺby, držanie tela, pohyb a pokožku. Ráno si precvičme celé telo a pridajme aj niekoľko strečingových cvikov, aby sa nám telo uvoľnilo. Venujme pozornosť svojej pleti, doprajme jej kvalitné a dokonalé čistenie, pričom nezabudnime na pleťovú vodu. Regenerácii pleti pomôžeme v týchto dňoch vhodnými pleťovými maskami. Tieto dni sú vhodné aj na farbenie vlasov alebo na vlasové zábaly a masky.

Do svojho jedálnička zaraďujeme ľahšie jedlá, bohaté na zeleninu, konzumujme ovocie. Dbajme si dostatočný prísun tekutín, popíjajme čaje z repíka, slezu, sedmokrásky alebo žihľavy. K celkovej pohode nám prispeje sauna alebo masáž.

Ak potrebujeme schudnúť, tak Mesiac v Kozorožcovi je vhodný čas na odštartovanie odtučňovacej diéty, pretože práve toto obdobie nám dáva veľkú disciplínu. V prípade, že chcete vyskúšať očistný pôst, nejedzte nič od utorka rána do stredy rána. Pite iba dostatok vody a bylinkové čaje.

Záhrada a domácnosť:

Staráme sa o pôdu. Polievame, okopávame rajčiny, papriky, uhorky, melóny, baklažány a tekvicu. Rajčinám vylamujeme zálistky a jahodám odstraňujeme odnože. Z jednoročných rastlín si pripravíme nové sadenice a vysadíme ich na záhon, pričom do vrchnej vrstvy zapracujeme rašelinu. Zbierame listy a kvety byliniek, ktoré sú vhodné na kĺby – kostihoj a borák lekársky. Teraz majú mimoriadnu úplnkovú silu.

V domácnosti urobte len to najnutnejšie a najmú sa nepúšťajte do veľkého upratovania. Je síce pravdou, že Mesiac v Kozorožcovi by vám dodal potrebný elán a disciplínu, ale keďže je Mesiac v splne, bude lepšie, ak si naplánujete niečo príjemné a zabavíte sa.

Veštby a rady na tieto dni:

Baran: V týchto dňoch cítite, že to, čo do vzťahu a vzťahov vkladáte, sa vám dvojnásobne späť. Okrem toho, že vás to teší, dodáva vám to aj veľkú silu.

Býk: Majte sa na pozore, aby vás neokradli! Nenoste so sebou väčší obnos peňazí a už vôbec nie v peňaženke! Zoberte si so sebou iba toľko, koľko momentálne potrebujete!

Blíženci: Pripravte si pekný večer s partnerom alebo s niekým, kto je vám blízky. Ak si aj niečo dobré nalejete do pohárikov, bude to krásny a nezabudnuteľný večer…

Rak: Ak vás dnes trápi niečo, čo sa týka vzťahu, nájdete potešenie i uspokojenie v práci. Toto je však rada iba na tieto dni.

Lev: Je viac než pravdepodobné, že v tieto dni získate nové kontakty, ktoré sa vám môžu v budúcnosti hodiť.

Panna: V oblasti vašej profesie môžete zaznamenať úspech, s ktorým ste možno ani nerátali. Nezabúdajte však aj na tých, ktorí vám k nemu dopomohli…

Váhy: Nesnažte sa presviedčať svoje okolie o tom, že len vy máte vždy pravdu. Aj keď často stíhate viac než ostatní, určite nie ste neomylní!

Škorpión: Sústreďte sa na svoju prácu, aby ste niečo nezanedbali a nepoplietli! V láske nezaškodí trochu viac nezištnosti – partner vás krásne odmení.

Strelec: Hviezdy sú vám naklonené a partner vašim plánom rozumie – takže vašim plánom nič nestojí v ceste…

Kozorožec: Možno vás v tieto dni zamrzí drobná strata, ale ak vaše rozhodnutia bývajú vo všeobecnosti rozvážne, všetko sa vám vráti a príde aj zisk.

Vodnár: Viac počúvajte hlas svojho srdca, aby ste neskôr neľutovali… Ak tak neurobíte, mohli by ste prísť o to, po čom túžite. Mimochodom, mali by ste trochu zlepšiť svoju fyzickú kondíciu…

Ryby: Venujte sa trochu viac svojmu partnerovi… Zamyslite sa nad financiami a ujasnite si, do čoho všetkého budete musieť investovať. Nepreháňajte to s fyzickou námahou – ak je to možné, radšej sa jej vyhnite!

Chcete vedieť viac? Čítajte náš mesačný horoskop.