Lunárny kalendár na 16. – 18. apríla 2018

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 16. – 18. apríla 2018.

Lunárny kalendár na 10.-11. apríla 2018

Lunárny kalendár ma 16. – 18. apríla 2018:

V pondelok je Mesiac ešte v znamení Barana, čo znamená, že môžeme byť podráždenejší, netrpezlivejší a roztržitejší. Vyhýbajme sa stresu a dôležité rozhodnutia odložme na inokedy.  V utorok a stredu je Mesiac v Býkovi. Tieto dni využite pre svoje dobro a pre dobro svojich blízkych. Je vhodný čas na plánovanie nových projektov a zmien. Pokúste sa zamyslieť nad tým, čo vás robí šťastnými a naplánujte si, ako si na tieto veci nájsť čas a dostať ich do svojho života.

Zdravie a krása:

Baran vplýva na oblasť hlavy, oči, nos, mozog a životnú silu. Popíjame čaj z tymiánu a zelený čaj – pôsobia aj proti bolestiam hlavy, ktoré nás teraz môžu potrápiť a snažme sa podporovať svoje pozitívne myslenie.  Večer si doprajme upokojujúci kúpeľ alebo si poseďme s partnerom či priateľmi pri poháriku dobrého vína.

V utorok a stredu je Mesiac v Býkovi, čo vplýva na mandle, štítnu žľazu, čuch, chuť a zuby. Napriek teplejším jarným dňom nezabúdajme na to, že práve teraz, v apríli, nás môže počasie nemilo prekvapiť a nečakane sa ochladiť. Obliekajme sa preto primerane a chráňme si krk, aby sme neprechladli. Pri rannej hygiene si vyplachujme ústnu dutinu harmančekovým alebo šalviovým odvarom. Pri bolestiach hrdla kloktáme šalviovým odvarom, do ktorého môžeme pridať aj zopár klinčekov. Krčné stavce si uvoľníme cvičením cvikov „sviečka“ a „kolíska“. Preventívne popíjame čaje z lipy a bazy čiernej, ochutené medom a citrónom. Do jedálneho lístka si zraďme potraviny bohaté na vitamíny B a C. Mesiac začína narastať a to je čas, keď môžeme ľahko pribrať na váhe – dávajme si na to pozor a postrážme si trochu to, čo zjeme. Zvýšme svoju telesnú aktivitu.

Záhrada a domácnosť:

Pondelok je vhodný deň na odstraňovanie vodného kameňa. V záhrade vyčistíme a okopeme záhony s jahodami, staré, vymrznuté a vysušené sadenice nahradíme novými. V utorok a stredu okopávame rastliny, stačí prevzdušniť pôdu do hĺbky 3 cm. Ak je teplo a zem je dostatočne prehriata, vysievame priamo do záhonu reďkovky, mrkvu a petržlen, ako aj predpestované priesady zeleru. V chladnejších oblastiach vysievame semienka alebo sadíme sadenice do skleníka či pareniska.

Zbierame liečivé bylinky na liečbu zápalových ochorení hrdla a mandlí.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach