Lunárny kalendár na 17. – 19. októbra 2019

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

Lunárny kalendár na 17. – 19. októbra 2019

Lunárny kalendár na 15. - 16. júla 2019

Mesiac je v Blížencoch a to je čas, keď veľmi nevydržíme v pokoji. Tieto dni žičia komunikácii, vhodné sú spoločenské stretnutia, návštevy, večierky, zábava, dokonca aj tanec. Môžete sa zoznámiť so zaujímavými ľuďmi, ale zase nemusíte veriť všetkému, čo sa porozpráva. A pozor na klebety – najmä na to, aby ste sami nepomáhali ich rozširovaniu! Veľmi dobre urobíme, ak sa vyberieme na prechádzku a pokocháme sa jesennou prírodou.

Tieto dni na mnohých môžu pôsobiť aj veľmi inšpiratívne. Ak aj vy máte pocit, že vám v tieto dni napadne niečo výnimočné, alebo sa vám hlavou preháňajú zaujímavé nápady, určite si ich nezabudnite zapísať – je viac než pravdepodobné, že v budúcnosti tie najlepšie z nich zrealizujete!

Štvrtkový večer je vhodný na zábavu – mali by sme byť plní energie, takže si to užijeme. V piatok doobeda by sme si mali snažiť zachovať vnútorný optimizmus (hoci aj cieleným čítaním si vtipov), aby sme popoludní nepodľahli smutným náladám, prípadne aj pocitu nespokojnosti a nepokoja.

Sobota by mala byť usmievavá a mali by sme vyžarovať slnečnú náladu. Deň by mal byť pohodový a dobre urobíme, ak deň i večer prežijeme so svojimi blízkymi a kamarátmi – bude to nezabudnuteľná atmosféra. Určite sa dobre zabavíme a možné sú aj príjemné prekvapenia…!

Krása a zdravie:

Doprajme svojim pľúcam dostatok kyslíka a pekne sa rozdýchajme pri otvorenom okne. Urobíme tak súčasne dve dobré veci: Okysličíme si krv a upokojíme sa. A pritom nejde o nič zložité: Skrátka sa niekoľkokrát zhlboka nadýchneme, krátko zadržíme dych a pomaly vydychujeme.

Tieto dni sú vhodné aj na návštevu kozmetičky a kaderníčky. Vhodná je masáž tváre, čistiaca maska, úprava obočia, dajme si urobiť nový strih alebo účes, upravme si nechty a doprajme svojim rukám výživu – okrem kvalitných výživných krémov je veľmi vhodná aj masáž rúk mandľovým olejom.

Pozornosť venujte aj svojmu jedlu. Raňajkujte v pokoji, nezabúdajte na dostatočný pitný režim a aspoň raz denne si doprajte teplé jedlo.

Ak nemáte čas na teplý obed, skúste to aspoň s teplými raňajkami – napríklad si pripravte pohánkovú alebo pšenovú kašu s ovocím.

Z ďalších jedál je vhodná tepelne upravená zelenina – napríklad zapekaná červené repa, varený zeler alebo dusená mrkvička. V prípade, že máme chuť maškrtiť, doprajme si nesolené oriešky alebo mandle.

Záhrada a domácnosť:

Zbierajte šípky a rakytník, ako aj plody na sušenie. Vhodný čas aj na kosenie trávnika a vyhrabávanie lístia, ako aj na tvarovanie kríkov.

V domácnosti vetrajte, maľujte a natierajte – všetko dobre uschne. Vhodný čas aj na nákupy a na vybavovanie po úradoch.